Kje so ptiči?

kozamurnik

sporočila: 2311

11. dec 2012 6:43

Mislim, da je  samo po sebi razumljivo da ima kruh manj kalorij kot piškoti, tako je bilo verjetno tudi mišljeno.

Sicer pa je vsaka inormacija o hranjenu in navadah ptic dobrodošla. Velikokrat ljudje v dobri veri, da pomagamo, delamo ravno nasprotno. Žal  o živalihovih navadah , obnašanju in nasploh, vemo veliko premalo.

murnik

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. dec 2012 11:23

Ah, vidve se boste že zmenile, kaj je prav o prehrani ptic, glede mene se zahvaljujem kozamurnik za pojasnilo v zvezi s kruhom. Že celo življenje slišim o tem, da se kruh ne deva ptičem, ker baje pomrejo, s takim pojasnilom, da jih napihne, ali jim zapaca čreva, ali zmrzne in je preoster in jih poškoduje ali kaj jaz vem kaj. Sedaj sem prvič slišal ( no, prebral ) logično pojasnilo. No, verjetno rimljanka ima prav, to verjetno drži v omejenem opsegu.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. dec 2012 15:21

Matr, evo kaj se pri meni danes dalo videt, sicer je cel dan megla in je posnetek bolj tako:

in, še mal povečano:

Kaj bi to bila za ena zverina ( menda ja ni luckin milan prišel k meni ). Drugače se ne mara slikat, sem ga nekaj časa opazoval, ko sem prijel za fotoaparat je takoj odletel.

ežoj

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

15. dec 2012 15:55

Ežoj, tole bo pa detel.

lartep

branka171

sporočila: 218

28. dec 2013 22:27

Vlečem staro temo iz naftalina, ker letos ni nič malih zimskih obiskovalcev.

Vsako leto je bilo ogromno siničk in taščic, letos pa še vrabcev ni.Pa tako smo se pripravili na njihove obiske . Čaka jih žakelj orehov, njih pa od nikoder. Je kriva mila zima,ali jih samo pri nas ni ? 

branka171

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. dec 2013 22:43

Mila zima je gotovo razlog. Pri nas kak dan so, kak dan ni nobenega,.......ne skrbi, do prave poomladi je še daleč in zima zna otepati z repom, ko se zdaj tako obira.   pa lahko tudi podariš, vsaj del njih, komu, ki si jih težko privošči. Če pohitiš, bodo še za novoletno .

rimljanka

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

28. dec 2013 23:46

Ker še ni bilo nobene zmrzali in se seme in plodovi še vedno lahko dobijo v naravi, si ptice še vedno lahko najdejo hrano same in zato jih še ni. Imam pa tudi jaz že pripravljeno seme. Moj je bil kar malo hud, ker sem se že enkrat v začetku novembra spomnila in je bilo treba nujno in takoj takrat iti po seme . Pa sem ga do zdaj le enkrat nasula pa še takrat sta mi ga grlici razmetali. 

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

30. dec 2013 16:19

Morda pa je razlog v tem. Ptice so bile pridne in si naredile zalogo. Priznam, sama sem to videla prvič v življenju. No, nekaj zalog se je zaradi našega podiranja drevesa zmanjšala.

Je pa res, da bo sedaj to zalogo lahko pojedla takšna na tleh bivajoča živalca. 

paulinne, tudi z žigosanimi znamkami smo lahko dobrodelni

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

2. jan 2014 6:00

Nasi pticki so vsi nazaj, mladicek plavcka iz ene od prejsnjij fotk ni pozabil na gostoljubje in je ze skoraj domac...

Je pa letos manj vrabcev in tudi kosov.

 

lp Lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti