Kje so ptiči?

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

19. apr 2012 9:29

Uf, lučka52, kar pišeš in opisuješ, je balzam za oči, dušo in srce!

Pravo jutranje branje        

Vrana

Mygrace

sporočila: 6506

19. apr 2012 9:32

Lučka, še, prosim!

Mygrace

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. apr 2012 18:48

kara je napisal/a:

Moraš pa imeti hišo blizu gozda, glede na to, da te obiskuje celo fazan.
kara

No, fazan je stepska žival, odkar je priseljena v naše kraje (človek jo je priselil), je to žival odprtih površin, polj, ......

rimljanka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

20. apr 2012 6:16

No se nekaj posnetkov, niso najboljsi,( imam star digitalni aparat, zooma ne uporabljam ) in slikam tako, da jih cimmanj motim.

Na dveh je moj Viktor(smrdokavra, upupa) in sicer na vrtu in na dvoriscu, le za predstavo, da veste, kako blizu hise "stanuje". Na eni je mladi kos, ki mi ga je uspelo ujeti tik preden je poletel, na eni pa fazan s svojim haremom.

Ena  od njegovia gospa na sliki manjka, ampak je bila  v blizini.

Se ena zanimivost: imam tudi dve kokosi nesnici in parcek, petelincka in kokosko holandse pasme.

Oni dan je ena od nesnic  izginila, nikjer je nisem mogla najti. Potem se ob robu travnika slisala fazana, pa sem sla pogledat.

In kaj vidim? Moja Lidija( tako se namrec imenuje kokos) se mirno pase skupaj s fazanom, ki je trenutno brez spremstva!!!Upam, da ji ne bodo zacele rojiti po glavi kake pregresne misli, ker kar je prevec je pa le prevec...

lp lučka




Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 20. 2012 06:36

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

20. apr 2012 18:21

Punce, super vas je brati.

Imam vprašanje. Mi in tudi  ena soseda imamo na vrtu poleg krmilnic tudi valilnico pa doslej ne sinice in ne kaka druga ptica niso niti enkrat  valile v njej. Zakaj?

Zunaj, sploh pa pozimi, je sinic vse polno, valijo pa kje drugje. Muc nimamo, hrane imajo vedno dovolj.

Kotarca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. apr 2012 21:11

Lučka, pri vas je pa zelo pestro Viktor je prekrasen, za fazano in kuro bi se pa bala, da ne bosta kakšne telenovele priredila To bo še zabavno

 

@Kotarca, moj sin je pri tehničnem pouku lani izdelal valilnico za siničke. Pomagaliso si s priročnikom od Društva za opazovanje in preučevanje ptic Slovenije, kjer so natančna navodila, kako naj izgleda valilnica za določeno vrsto ptic, predvsem pa je baje važna velikost odprtine v valilnico. Siničke naj se ne bi hotele naseliti v valilnico, kjer je luknjica prevelika, saj je nevarnost, da jim v gnezdo vdre kakšna večja ptica (kot npr. šoja) in ga izropa.

Poglej tule - napotki za namestitev valilnice oz. gnezdilnice:

http://www.ptice.si/index.php?option=com_content&

... imaš tudi načrte:

http://issuu.com/dopps/docs/gnezdilnice

Mojca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. maj 2012 11:59

Malo nerodno sem pristal, ampak za prvic bo kar dobro...

 

Kaj pa zdaj?

Mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

 

 

lp lučka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

5. maj 2012 12:43

O, puhek lepi,  !

 

p.s.: kako pa kaj Lidija ?

 

lp

mzm

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

5. maj 2012 18:09

Mama F, hvala za odgovor.

Mislim, da bodo tudi letos  valilnice ostale prazne. Vzela sem si čas in prebrala vse kar je napisanega o tej temi.

To jesen bom ubrala drugo strategijo.Upam, da  z več uspeha.

Lučka, krasne fotke, kar milo se mi je storilo ob zadnji.

 

 

Kotarca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

5. maj 2012 18:43

Moj mož pa je zadnjič sredi ceste našel tegale malega liščka, ki je ležal na hrbtu, revček. Verjetno se je zaletel v kak avto. Na srečo je ptiček takoj, ko ga je mož prijel v roko, začel prhutati in takoj po fotkanju tudi odletel na bližnje drevo

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti