Božič

tema je zaklenjena

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

tema odprta - 15. dec 2009 9:08 | ogledi: 4.045 | odgovori: 9

Prihaja božič pa me zanima če mi lahko kdo pomaga kaj narediti za božično večerjo.

urska79

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. dec 2009 9:19

urska79 je napisal/a:
Prihaja božič pa me zanima če mi lahko kdo pomaga kaj narediti za božično večerjo.


urska79
Tole se pa nazarensko dvoumno sliši Vendelina jr.

neznan uporabnik

15. dec 2009 9:33

Urška, imam enega zelo fletnega, SAMSKEGA prijatelja, ki bi ti z veseljem prišel pomagat jancka

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

15. dec 2009 9:34

joj se opravičujem sem mislila če mi lahko kdo svetuje kaj naj skuham za večerjo. urska79

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. dec 2009 9:56

Urška, v izogib temu, da bi tule v naslendjih urah zletelo petdeset jedilnikov (vidim, da goli kuhar ne pride v poštev...daj kakšne izločilne pogoje, v smislu, kaj znaš narediti, katera skupina jedi ti je okej, katera ti je manj okej. Skratka, postavi vprašanje tako, da boš dobila kolikor toliko obvladljive odgovore. Vendelina jr.

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

15. dec 2009 10:14

ok V mislih sem imela kakšne mesne roladice z gobami in prilogo. Golega kuharja pa že imam hvala vseeno za ponudbo. hvala VANDELINA JR. se bom naučila kako napisati temo sem prvič pisala se opravičujem. urska79

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

15. dec 2009 10:25

Po osebi vzameš en malo večji zrezek, lahko telečji, mesar naj ti jih lepo anraže in malo potolče. Meso malo naolji.

Če želiš nadev z gobami, te prepraži na malo čebule, zalij z vinom, soli in popraj, dodaj sesekljan peteršilj. Masa naj bo gosta.

Zrezek lahko premažeš z malo gorčice, potem pa na meso namaži pripravljen nadev, lepo zrolaj in pritrdi s posebnimi kovinskimi zobotrebci za mesne rolade. Če jih nimaš, uporabi  navadne lesene zobotrebce.

Roladice opečeš na zmerno razgreti maščobo z vseh strani, potem jih zaliješ z malo vode, lahko tudi z vinom, in jih počasi dušiš. Na koncu dodaš malo smetane, košček masla, začiniš omako po okusu (sol, poper, drigega ni treba, ker je gobji nadev dovolj izrait).

Kot prilogo lahko postrežeš krompir z zeleno. Krompir skuhaš v celem, ga olupiš in narežeš na rezine, malo soliš in dodaš na drobno nariobano svežo zeleno, potem vse skupaj premešaš (nič hudega, da se krompir pri tem malo pomečka, videz naj bo podoben praženemu krompirju).

 

Lahko pa k roladicam za prilogo prirpaviš tudi ajdovo kašo, da ni vedno krompir ali riž.

 

To je preprosta varianta. Lahko pa z roladami delaš do neskončnosti: raje kot gobe imam jaz mesne roalde z rezino pršuta, sira in kaprami v smetanovi omaki ....; ali šunka in sesekljkane kisle kumare, tudi to znese.

 

Mamamia

 

 

mamamia

neznan uporabnik

15. dec 2009 10:37

Roladice so lahko iz kateregakoli mesa, ki se da lepo sploščiti, da lahko damo nanj nadev. Nadev je lahko iz pršuta, šunke, slanine, raznih salam, razna zelenjava, kot so korenček, špinača, blitva, bučke, melancane, cvetača ..., razne vrste sira, tudi mladi in skuta, gobe, razno suho saje. Neskončno veliko variant. Roladice lahko opečeš na štedilniku, lahko narediš razne omakice, lahko jih pečeš v pečici, lahko jih paniraš in ocvreš. Priloge pa prilagodiš okusu rolade. Če uporabiš kakšen močnejši okus, naj bo priloga bolj nežna, da ne "povozi" tistega okusa. ajda66

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

15. dec 2009 10:53

Ker je kaR NEKAj tem odprtih, bo treba tam nadaljevati.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti