Piškoti/keksi iz modelčkov

tea17  

član od: 30.11.2009

sporočila: 2

30. nov 2009 16:26

Jas bi samo vprašala katera barvila naj uporabim za krašenje piškotov, da se dovolj strdi tea17

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. nov 2009 16:37

tea17, za prelive za piškote uporabi presejan sladkor v prahu in malo tekočine ali beljaka. Sama običajno uporabim bodisi limoni sok ali pa navadno vodo, glede na barvo, ki jo želim, potem dodam še nekaj kapljic kakšnega soka, sirupa, brave iz tube, esence iz stekleničke, kar je pač pri roki. Barvo vmešaš v preliv, ko je sladkor s tekočino že čisto razmešan. Za 25 dag saldkorja v prahu potrebuješ dve jedilni žlici tekočine. Raje dodaj na začetku malo manj tekočine in potem postopoma dodajaj več, a previdno, da preliv ne bo preredek. Saj boš hitro dobila občutek, kakšna gostota je prava. In po prelivu, ko je še mehek, lahko potreseš zlate ali srebrne perlice,  pisane sladkorne drobtine, vtisneš kak čokoladni srček ali kavno zrno, črko, potreseš z naribano čokolado ...

 

Mamamia

mamamia

tea17  

član od: 30.11.2009

sporočila: 2

30. nov 2009 17:05

hvala.. torej je to tudi primerno za risanje vzorčkov na piškote.. jaz bi jih namreč prelila s čokolado nato pa risala razne okraske. tea17

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

30. nov 2009 18:04

[citat=--*petra*--]>Zanima me, ali lahko recimo danes zvečer naredim testo, jutri zvečer pa izrezujem piškote in jih seveda spečem? sama sem včasih sproti mesila in pekla, je pa pred kratkim nekaj prišlo vmes, tako, da sem bila primorana peči drug dan, skoraj nisem mogla verjeti, delo je bilo dosti lažje, saj se je testo lepše oblikovalo. Tako, da sedaj pripravim testo dan prej in se mi potem zdi da je delo dosti prej narejeno. Sicer pa tudi masa za palačinke je bojša če stoji kakšen dan v hladilniku. anitram1

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

14. dec 2009 11:46

Na začetku sem pri peki vedno ponavljala dve napaki; prvič sem hotela na vsak način zreducirati količino maščobe (za veliko več kot za polovico...) in piškote sem pekla da so bili čisto pečeni. Sedaj mogoče oklestim maščoba tam za 10% kakor piše v receptu, sladkor se upam še za malo več, piškote pa vzamem iz pečice, ko so še srednje mehki in se kasneje strdijo-ko sem začela upoštevati to dvoje, peka ni bila več težava. Testo pa jaz puščam v hladilniku poljubno dolgo, tudi tri dni je že stalo pa nič narobe. Ponavadi napravim veliko kepo testa, ki jo razdelim na več manjših in vsako zavijem v svojo vrečko. Prav tako dam v vsak del drugačen dodatek in aromo. Meni zelo paše kakšen osnoven recept za kekse z oreščki (orehi pridejo veliko bolj do izrazo kot drugo in so mi posebaj dragi) in potem dodam kakav ter pomarančno aromo, v drugo testo rum, kardamom, cimet, ingver, v tretjega vanilijo etc...okrašujem pa najraje z prelito temno čokolado na katero, ko je še mokra potresen sladkor v prahu in pride zelo lepo. Za otroke pa čokolada ter barvne mrvice ali pa kaj podobnega... terakota

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

14. dec 2009 14:02

Precej sorodna tema. Jaz pa prosim za pomoč, in sicer recept za piškote, s katerimi bi okrasila novoletno jelko? Hvala že vnaprej! Majuscka

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

14. dec 2009 23:06

Majuscka, jaz sem jih lani z istrskimi cukarini. Recept je v bazi. Marna http://marna.moj-album.com/

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

15. dec 2009 13:38

Marna, hvala za odgovor! Glede na same pozitivne komentarje, jih sigurno naredim! Pozdravček! Majuscka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti