Nova gripa

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

5. nov 2009 12:59

Vendelina, tega prijema se pa nisem domislila. Mogoče mi pa še kdaj prav pride :)

jasna

kati-puma  

član od: 11.8.2009

sporočila: 10

24. nov 2009 13:58

Pozdravljeni! Mene pa zanimajo izkušnje tistih, ki ste se že cepili proti pandemski gripi- stranski učinki,počutje po cepljenju,itd...Lp,Kati kati-puma

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

24. nov 2009 14:28

Kati, a si dobila tisti zarotniški mail o chemtrailsih v Ukrajini in smrtonosnem cepljenju? =) RadaJem

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

24. nov 2009 14:44

No, naša družino se sigurno ne bo cepila za novo gripo; pravzaprav otrok do tretjega, četrega leta niti ne bom dala obvezno cepit-mislim pa da tu ni lahkih in enoznačnih odgovorov... lp terakota

MABI  

član od: 16.4.2004

sporočila: 43

24. nov 2009 14:55

Vsak dan berem, kaj je novega pri pandemski gripi, pa se ne morem odločiti, ali bi se cepili ali ne... amba

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

24. nov 2009 15:07

Nič novega,ta gripa.Če samo malo pobrskah po starih podatkih na netu,sicer v ang.najdeš podatke o H1N1 že desetlejta nazaj. Pa ni nihče zganjal takšne drame,kot danes.Res pa je,da je bil v današnjem času namen vsaditi ljudem močan strah. sara_k

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. nov 2009 15:24

Pred par dnevi so sporočili, da so v en naših lokalnih bolnic našli mutiran virus svinjske gripe. Trije so v teh dneh od tega umrli, 1 je izven nevarnosti. Na žalost niso sporočili, če so bili res stari ljudje, dojenčki ipd. Populacija širšega območja je malo čez milijon.

Po  cepivu proti "navadni" gripi  čutiš ramo naslednji dan, to je pa vse. S cepivom proti svinjski gripi ni menda nič drugače. Midva čakava, da dobijo zalogo cepiv za nas, !

Vanja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

24. nov 2009 15:24

Ja no, jaz sem se cepila in sem še vedno živa. Brez kakih posebnih str. učinkov. Nekatere sotrpine je malo mrazilo ponoči, naslednji dan pa so bili že vsi OK.

Se pa strinjam, da ta gripa ni nič novega. Tudi v slovenščini se najde kaj na temo pandemije španske gripe l. 1918-1920, ko je virus gripe H1N1 pomoril več ljudi kot 1. svetovna vojna.

Ampak takrat k sreči ni bilo interneta, da bi zganjali dramo. In tudi ni bilo cepljenja, zato upajmo, da bo tokratna epidemija le lažja; navsezadnje se z zadostnim številom cepljenih ljudi precej omeji prenos virusa in so s tem zaščiteni tudi tisti, ki se ne cepijo.

Sicer se pa sprašujem, kdo in zakaj ima "namen, vsaditi ljudem močan strah": tisti, ki strašijo pred gripo ali tisti, ki strašijo pred cepljenjem???

Nasja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. nov 2009 15:30

Nasja je napisal/a:

 

Sicer se pa sprašujem, kdo in zakaj ima "namen, vsaditi ljudem močan strah": tisti, ki strašijo pred gripo ali tisti, ki strašijo pred cepljenjem???

Nasja

 

Ežoj bi temu rekel takole: Kapitalistično pokvarjena farmacevtska industrija zganja paniko s pomočjo medijev.

 

Seveda za masten profit!

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 24.nov 2009 15:31

kati-puma  

član od: 11.8.2009

sporočila: 10

24. nov 2009 17:01

RadaJem je napisal/a:
Kati, a si dobila tisti zarotniški mail o chemtrailsih v Ukrajini in smrtonosnem cepljenju? =) RadaJem
Ne, nisem nič dobila :D Ker sem v veliki dilemi al se cepit al ne,me pač zanimajo izkušnje tistih,ki so se že cepili.Sem pa prebrala že marsikaj o tem.Še zmeraj sem mnenja,da se ne bi cepla,sam me je vseen strah, da ne bi bila virunosec in bi tako okužla koga od svojih najbližnjih in najdražjih....ne vem ne vem... kati-puma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti