Kruh iz pirine moke

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

26. mar 2012 8:57

Pozdravljena, jaz pečem pirin kruh že pol leta in sicer:

pol kile pirine moke ponavadi dam pol gladke(pirine) in pol navadne(pirine), malo več kot pol vrečice suhega kvasa, vodo, malo soli in malo olja. Zamesim, pustim 40.-45. minut nato še enkrat zamesim, da je krug bolj rahel in nato spečem. Moko kupujem v millerju, kjer je najboljša in najcenejša.

 

Lep pozdrav

 

 

te.jcika

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

26. mar 2012 15:04

Tudi jaz kupujem pirino moko predvsem v Mullerju, imajo navadno in polnozrnato.

Pri peki kruha uporabljam namesto kvasa vinski kamen in se mi dobro obnese.

Tisti recept za kruh z radensko pa bo treba čim prej preizkusiti.

situla

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

28. mar 2012 10:35

situla je napisal/a:

Tudi jaz kupujem pirino moko predvsem v Mullerju, imajo navadno in polnozrnato.

Pri peki kruha uporabljam namesto kvasa vinski kamen in se mi dobro obnese.

Tisti recept za kruh z radensko pa bo treba čim prej preizkusiti.



situla

 

tudi sama imam kar nekaj vprašanj;

- kje pa se dobi vinski kamen, 

- ali se da pirin kruh speci tudi v kruhomatu,(recept prosim)

- in še koliko je cena pirine moke v Mullerju (nisem ravno v bližini)v  naši trgovini je čez 6€.

- zanima pa me še kje se najceneje kupijo semena sončnic, bučki itd. za v kruh.

anitram1

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

28. mar 2012 10:50

Na eno vprašanje ti lahko odgovorim, to je o bio pecilnem prašku iz vinskega kamna:

- vrečke velikosti navadnega pecilnega praška kupujem v Mercatorju. Imajo jih na oddelku za peko.

 

lp

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. mar 2012 11:14

Ko sem pirino moko kupila nazadnje v mlinu v malih Braslovčah, je bil kg 4 ali 4,5€. Pecilni iz vinskega kamna imajo vedno tudi v DM. Kruhomata nimam.

rimljanka

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

28. mar 2012 18:28

Zdravo, ne me prijeti za besedo, ker je že dolgo nisem kupovala(mam zalogo doma;) ampak mislim, da je ena kila 1,60e pri najboljšem sosedu pa en evro dražja:)

te.jcika

darka56  

član od: 20.2.2012

sporočila: 40

28. mar 2012 19:17

pozdravljeni

tisti, ki še doma meljejo v moko jo imajo po 3e. malo se pozanimajte po okoliških vaseh. tudi sama pečem kruh iz pirine moke. 1/2 kg pirine, 1dcl pšenične,1kavno žličko sode, 1kavno žličko pecilnega in sol. nasuho zmešat, da je brez grudic.Zalijem s 1/2l radenske, 1/2 dck olivnega olja. Zmešam s žlico kot biskvit. Pekač obložim s peki papirjem, z žlico nadevam testo do 3/4. Pečem 50 min na 180 stopinj. kruh mi je všeč, ker ga lahko jem več dni.

 

darka56

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

30. mar 2012 18:14

Kruh pečem skoz sama in sicer dam pol polnozrnate pšenične moke in pol polnozrnate pirine moke. Ponavadi dodam še MALO nemastne skute ali nemastenga jogurta, da ni suh in pride super ven.

Jutica

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

31. mar 2012 14:59

situla je napisal/a:
(Tudi jaz kupujem pirino moko predvsem v Mullerju, imajo navadno in polnozrnato.

Pri peki kruha uporabljam namesto kvasa vinski kamen in se mi dobro obnese.

Tisti recept za kruh z radensko pa bo treba čim prej preizkusiti.

situla

tudi sama imam kar nekaj vprašanj;

- kje pa se dobi vinski kamen,

- ali se da pirin kruh speci tudi v kruhomatu,(recept prosim)

- in še koliko je cena pirine moke v Mullerju (nisem ravno v bližini)v  naši trgovini je čez 6€.

- zanima pa me še kje se najceneje kupijo semena sončnic, bučki itd. za v kruh.

anitram1

 

Anitram, dolgujem ti še odgovor:

-vinski kamen kupujem v prodajalnah z ekološko hrano;

-kruhomata ne uporabljam;

-cena pirine moke v Mullerju (navadne in polnozrnate, obe sta po enaki ceni) je okrog 1,70 evrov. Ekološka (bio) pirina moka je kak evro več. Nazadnje sem tam kupovala pred cca 10 dnevi, pa upam, da se v tem času cene niso spremenile.

Lani sem občasno kupovala ekološko pridelano pirino moko (od slovenskih kmetov) prek "Zelenega zabojčka" in če se prav spomnim, se je cena gibala okrog 4 evre. Prek ZZ sicer še vedno občasno kupujem sadje in zelenjavo - zdi se mi praktično, ker dostavijo na dom.

situla

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

31. mar 2012 21:35

Anitram, vinski kamen dobiš tudi v DM-u na policah blizu začimb, burbonske vanilije, pudingov. V paketku dobiš 4 zavitke VK, za dober € (ena vrečka zadostuje za 500g moke). Da boš lažje našla, na znamke Alnatura, piše pa
Weinstein-Backpulver.

 

Če ne grem nič mimo Dm-a, ga kupim kar v ekološki trgovini (znamka Werz),kjer ga dobim 150g v lončku. Cena na g je še nižja kot v DM-u. Je pa znamke Werz.

 

Pirina moka je pa pri nas res najceneje v Müllerju, cent manj kot 1,70€, včasih dobiš za isto ceno še 20% moke gratis. Res se splača, vendar kar hitro poide. 

 

žižula

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti