Film julie & julia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

17. jan 2010 13:00

ežoj je napisal/a:

japaja je napisal/a:
Oprosti Zzak1977, ampak a res verjameš, da je Ežoj bliskal tam v Koloseju?Nisem pripopala smeškota, a je v redu?japaja

A ti misliš da nisem. ( evo, nisem pripopal hudička, a je v redu ?)

ežoj

Ežoj,se je vsaj splača,bliskat mislim,je bila kje mrbit španga pripeta?

lp goga

neznan uporabnik

17. jan 2010 13:12

Ma ti Ežoj itak bliskaš tko al tko, zakaj ne bi tut v Koloseju? Vprašanje je, s čim? japaja

neznan uporabnik

17. jan 2010 13:13

Smeškoti posebej: japaja

jesika  

član od: 24.1.2010

sporočila: 2

24. jan 2010 11:43

živjo. Mene pa zanima, če mogoče kdo ve kje se da kupit knjigo Mastering the art of french cooking. sem že gledala po internetu pa nisem nič našla. hvala! :) jesika

jesika  

član od: 24.1.2010

sporočila: 2

24. jan 2010 12:06

se oproščam. nisem dobro pregledala vseh internetnih strani. zdaj ko sem našla kjigo me zanima če se tistim ki jo imate zdi vredna nakupa. ali so dobri recepti in uporabni? hvala :P jesika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. jan 2010 12:25

jesika ( dobrodošla na kulinariko ), odvisno od tvojega kulinaričnega znanja, od tvojih kulinaričnih ambicij. globine žepa, znanja angleščine.................

Če ti v kulinariki gre da nahraniš familijo ( in tega ne znaš najboljše ), potem si nabavi kakšno knjigo kjer je napisano kako se speče kruh, palačinke, pasulj, goveja juha, ričet, rižota............... Za moje pojme je idealen Ivačič ali pa tista knjiga Kuharstvo, učbenik za gostinske šole. Če to vse obvladaš potem si lahko nabaviš tudi omenjeno knjigo. Pa ne, da boš po njej ne vem kolk kuhala, ampak, da se po dobri večerji in slabem vremenu zlekneš v fotelj, prelistavaš tako knjigo in si morda kaj zbereš za poskus. Verjetno se ti bo zgodilo, da si boš zbrala nekaj receptov ki bodo postali del va šeg jedilnika ostalo pa bo ostalo pri prebiranju. Za denar, koliko stane knjiga, lahko kupiš par litrov vina in jih spiješ s možem. Kaj se bolj splača, moraš presodit sama.

Za moje gledišče se definitivno splača ( tudi če nič ne skuhaš, ti razširi obzorje ).

A ja, unem vinu se pa tudi ne odrečem.

ežoj

bartac  

član od: 26.2.2009

sporočila: 20

24. jan 2010 19:36

Živjo, rada, bi vam sporočila (tistim ki si imate namen naročit knjigo iz tujine!!!!!!), da se da to knjigo kupit v založbi Vale Novak, ampak trenutno jih nimajo jim je namreč že drugič pošla zaloga!!! Imajo pa naročene, tako da se splača malo počakat... Lep pozdrav vsem... bartac

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jan 2010 20:39

Jesika, jaz bi ti pa knjigo, če angleščino dobro obvladaš, priporočala. V njej je namreč ogromno zelo dobro opisanih, za moje pojme osnovnih receptov, ki naj bi jih obvladala večina ljudi. Tudi sestavine so zelo vsakdanje. Jaz bi si seveda želela več slik.

Še eno dobro, osnovno knjigo francoske kuhinje je napisal Stephane Reynaud: French Feasts. Ta ima poleg relativno malo sestavin za vsak recept, čudovite slike, zatakne se pa lahko, če ne veš kaj je bouquet garni. Recepti so zelo enostavno opisani (če odmislim zahtevo po piščancu z dobrimi mišicami, ki je seznanjen z naravo in je vse dneve svojega življenja skakal naokoli in iskaj črve!!) , medtem ko gre Julija Child pri svojih opisih v precejšnje detajle. Pri receptih obeh uporabim svoje standardne modifikacije: Odstranim kožo s piščancem, zamenjam smetano s pol smetane, pol mleka, zmanjšujem količino olja ali masla...

 

Če iščeš dobre recepte za slovensko hrano, najdeš pa dovolj receptov za vse, od žgancev do jote in golaža kar na KulSlo.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 24. 2010 20:40

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. jan 2010 7:28

Delno se strinjam z Vanjo, le se mi ne zdi, da uporablja veliko ( količinsko ) masla ali olja.

Tisto knjigo ne poznam, dobra je tudi: Glorious French Food ( James Peterson ). Knjiga je novejša, precej draga.

Glede piščančjega mesa: jaz tudi imam rad lepo zapečeno kožo, vendar se mi zdi škoda, da bi meso vrgel stran in pojedel samo kožo.

ežoj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jan 2010 9:17

ežoj je napisal/a:

Glede piščančjega mesa: jaz tudi imam rad lepo zapečeno kožo, vendar se mi zdi škoda, da bi meso vrgel stran in pojedel samo kožo.

ežoj

Pohvalno, ežoj! Torej nisi tak, kot tista grofična iz pravljice, ki je zajedla sedem grofij samo na kurjih kožicah (koliko holesterola je morala imeti!!!!!!!)

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti