Ljubezen gre skozi želodec

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

3. nov 2011 19:18

Torej ni na tem forumu nobenega gostinca ?(ali koga , ki bi vedel kaj je prav )

Mene pač razlaga Novakovih , da je vseeno kako se reče , al ljubljanski al švicarski , ali pa kaj tretjega , kakor pač komur ljubo , ne zadovolji in je to ena velika neumnost ali šlamparija , kakor hočete , ki si je preprosto ne bi smela dovoliti .

Že prav , da jemljeta kuharijo bolj z levo roko, a to se mi zdi pa le malo preveč ....

          Se pravi , če ni mačka je pač miš ali pa ¨tič - prosto po Novakovih

manca51

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

3. nov 2011 19:32

manca51, če malo pobrskaš po netu, najdeš, recimo, tole. In ti je precej bolj jasno, da nista prav ničesar kriva Novakova. Torej lahko zaokrožimo po Prešernovo, malo prešerno: al prav se piše.....ali......

rimljanka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. nov 2011 19:34

Novakova sta v tej oddaji predstavljala jedi, ki so jih pred menda kar precej leti pripravljali in z njimi stregli v Daj-damu (upam, da sem si prav zapomnila). In v tokratni oddaji sta pripravila torej jedi, ki so se dobile v tem lokalčku in jim nista spreminjala imen. Imenovala sta jih in pripravila tako, kot so stvari izgledale tam in takrat.

 

zeta

Mygrace

sporočila: 6506

3. nov 2011 19:42

Meni se nekaj sanja, da sem kot smrklja jedla prvič Ljubljanski zrezek...joj, se ne spomnim, kje..ampak mislim, da je bilo poleg sira in šunke notri še nekaj..je bila kisla kumarica morda?

Že takrat sem rada kaj novega skuhala in ko mi je prišel pod roke recept za Cordon blue, se mi je ime zdelo imenitno...

In potem se spomnim, da sem bila pametna in sem natakarju rekla, da je tisto Cordon blue.

In on je bil pameten in je rekel "Ne, to je Ljubljanski zrezek, ker ima notri še....??"

 

Sem brskala po internetu zdajle ampak tako starih podatkov ne najdem. So pa bili včasih manj šlampasti za kakšne zadeve, se mi zdi..in za ta Ljubljanski zrezek je tisti natakar prav s ponosom pudaril, da to ni kr neki (en "navaden" Cordon blue - moja pripomba) ampak Ljubljanski.

Hehe, moj predlog za Ljubljanski zrezek bi bil pa itak zmajevo meso..

Za marostarskega pa žabje..

Oboje filano z Ljubljansko salamo (ki pa tudi ni več taka, kot je bila).

(še pomnite tovariši KVAK)

 

 

Mygrace

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

3. nov 2011 21:06

naor je napisal/a:

Tako, ja. Tunna, tebe sem pa že nekaj časa pogrešala!

 



naor

 

Oo, naor, tole je pa lep kompliment

bom jaz povprašala enega, ki se še uči za kuharja, če se mu morda kaj sanja

tunna http://titabota.blogspot.com/

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. nov 2011 21:28

Ko so nas par desetletij nazaj učili kuhati, je bil ljubljanski zrezek obložen s šunko, sirom in kislo kumarico. Švicarski pa je bil premazan z gorčico in obložen samo s sirom. Mulariji sta bila itak všeč oba.

Lisa

Mygrace

sporočila: 6506

3. nov 2011 22:08

Evo, se je meni sanjalo o neki kumarici.Ja, to bo to!

No, zdaj sem našla (in to še celo v domači luki!) eno variacijo:

http://www.kulinarika.net/recepti/3098/mesne-jedi/ljubl

in zdaj se mi sanja tudi o tistem jajcu v notranjosti...čebule pa definitivno ni bilo.

Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 03.nov 2011 22:25

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

4. nov 2011 16:22

Punce , hvala vsem za odgovore .

Zeta , če bi od začetka gledala to oddajo , se sigurno ne bi "vtaknila" v poimenovanje teh oblečenih zrezkov , tako pa v bistvu nisem vedela točno za kaj sploh gre, slišala sem samo - ljubljanski zrezek  in sem pač gledala naprej .

Rimljanka , sedaj mi je popolnoma jasno odkod izvira vsa ta zmeda okrog teh zrezkov .

Japaja , Mygrace , kaj pomeni  "marostarskega " ? , to še nisem slišala ,pa me zanima .

Lp

manca51

Mygrace

sporočila: 6506

4. nov 2011 16:46

Marost je močvirje in eni pravijo, da smo Lublanćani marostarji, žabarji...da imamo kožico med prsti na nogah.....

 

Tko nekako....v moji gostilni bo pač verjetno tudi marostarski zrezek. Je zadnje čase moderno, da ima vsaka jed svojo zgodbo (in pol imaš še knjigarno zraven gostilne, kjer te zgodbe prodajajo...)

 

Mal se hecam (je kriva marostarska DNK)

 

Bolj ko razmišljam, bolj mi je jasno, da Ljubljanski zrezek ni kr neki....če se pa vrlim gostincem ni ljubilo obdržati ponudbe (je bilo prekomplicirano streči Ljubljanski zrezek brez kumarice morda?)...

Tudi s tistim holštajnskim zrezkom je velik enga dela pa kljub vsemu laufa...

Okej, sej vem, modri trak je otmen, ostalo je pa marost...

(viner šnicl na bečki način press)

 

 

Mygrace

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

5. nov 2011 19:50

Mygrace , hvala !

Javi , ko odpreš svojo gostilno . Ti pripeljem avtobus gostov na marostarske zrezke , he , he ...

Vse OK , dokler ti kdo ne naroči dunajski naravni zrezek , ne ?

Lp

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti