Pecivo ki se ga lahko dolgo hrani

TANCI  

član od: 17.10.2001

sporočila: 21

tema odprta - 7. jul 2003 10:02 | ogledi: 6.996 | odgovori: 7

ŽIVJO!

25.7. bomo imeli praznovanje z veliko udeleženci. Treba bo napeči ogromno peciva, zato se bojim da mi bo zmanjkalo časa. Prosim vas če imate recepte za peciva, piškote......ki se jih lahko hrani 3 tedne in so še zmeraj okusni.

Na pomoč!!!!!!!

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

7. jul 2003 11:10

Sadni krožniki (recept je v bazi) - boljši so, če nekaj časa postojijo. Jaz jih ponavadi pečem za praznike in zagotavljam vam, da so po enem mesecu veliko boljši kot sveže spečeni. Lep pozdrav!

b.germ  

član od: 4.11.2002

sporočila: 1

8. jul 2003 10:48

Londonske rezine - super dobre še po nekaj tednih. Recept je v bazi. breda germ

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

8. jul 2003 15:08

Domači prijateljčki - tud ta recept je menda v bazi,- odlično šele ko malo odstojijo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

15. jul 2003 10:33

Hotela sem sicer odpreti svojo temo, vendar je tukaj že govora o tem. Prvič sem naredila domačega prijatelja, izbrala sem enega izmed tukajšnjih receptov. To je bilo vse v redu, izgleda pa, da sem zgrešila sam postopek. Pečeno, še toplo, razrežeš na palčke. Kaj pa potem? Ali se da nazaj v toplo pečico, da se tam posuši? Jaz sem dala kar takoj v kovinsko škatlo, čez noč sem pustila odprto. Drugi dan je bilo vse skupaj sicer dobrega okusa, vendar na pol mehko, kot postaran pozabljen biskvit. V naslednjih dneviih, dveh tednih se je sicer še malo posušilo, vendar še vedno ni bilo zares trdo. Potem smo pojedli in je bilo poskusa konec. Saj vem, da se prijatelja ne je takoj naslednji dan, vendar kljub temu. Po tednu dni bi pa le moral biti trd in posušen, ali ne? Hvala in lp.

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

15. jul 2003 11:25

Jaz dam narezanega vedno nazaj v pečico, da se dobro posuši. Ko se ohladi ga dam v škatlo Tuprerware ali pa v kovinsko s pokrovom. Če ga ne bi prej pojedli, bi tako pripravljen zdržal mesec ali pa še več. Lp Sporočilo je spremenil(a) dj dne 15. jul 2003 11:26:29

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

15. jul 2003 13:23

Fani ! Ne vem po katerem receptu si delala domačega prijatla, ker so trije, ampak jaz ga vedno delam potem postopku: 2 jajci 28 dag moke 15 dag sladkorja 1/2 pecilnega 1 jogurtov kozarec narezanih orehov 10 dag grobo narezane čokolade po potrebi 1-2 žlici mleka Jajci zmešamo, dodamo sladkor, moko, orehe in čokolado. Če je preveč gosto daj zraven mleko. Naredi kupčke in peči 15-20 minut, dokler niso rjavi. Jaz jih za moj okus rajši malo bolj zapečem ker imam rada bolj hrustljive, samo moraš pazit drugi dan na zobe ko ješ ,,prijatelja,, ker je trdi. vesna š.

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

16. jul 2003 14:17

Sama ga se vrocega razrezem in pustim na pekacu da se ohladi in potem v tuperware posodo in je hrustljav... in ga ne dajem nazaj v pecico. Za boljsi okus pa dodam zlicko cimeta in vse mozno suho sadje in orehe in je super

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti