Mojster goljat - torte

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

tema odprta - 20. sep 2009 17:48 | ogledi: 16.795 | odgovori: 51

Mene pa zanima, če gre katera od vas sedaj oktobra na tečaj za peko tort. Tiste ki pa ste že bile, ali lahko mal opišete kako tak tečaj poteka.

Hvala!

LP

mina20

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. sep 2009 18:10

Tečaj peke tort poteka tako, da mojster peče torte, ve pa gledate :)) In sprašujete...lahko tudi vse druge stvari, kar se tiče kuhe in peke. No, mogoče kdaj katera kaj postori, recimo stepe smetano ali kaj podobnega.

Na koncu se vse dobrote razrežejo in pokusijo, velik del pa odnesete tudi domov.

 

dela se pa tole:

 

http://katka-lopatka.moj-album.com/album/9

 

PS: Kje pa si dobila informacijo, da so tečaji v oktobru? Na spletnih straneh so informacije le za september - pri Miele je tečaj narezkov, v Škofji loki pa kosovnega peciva in ribjih jedi...

 

LP katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 20. 2009 18:15

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

20. sep 2009 19:00

Ker me je zanimalo, kdaj bo tečaj za torte, sem po emailu kontaktirala mojstra goljata. Sporočil mi je, da bo na spletni strani ta teden ki sledi objavljeno, kateri tečaji se bodo izvajali oktobra. Zato sprašujem, ker me ta tečaj zelo zanima. LP mina20

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

20. sep 2009 20:04

Ni za kaj :)) Katka, bi te pa še vprašala, če mojster tudi okrašuje torte. Mene zelo zanima, kako se dela s tičino maso, pa kako se iz nje naredi rožice in figure. mina20

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. sep 2009 20:39

Mina, obstajata dva tečaja: tečaj peke in tečaj okraševanja tort. Jaz sem bila na slednjem in tam smo se učili to, kar te zanima, poleg pa še mnogo mnogo več. Tičina je bila postranska v bistvu, ker z njo delati se najlažje naučiš sama (in s pomočjo tega foruma, seveda). Meni so bile bolj dragocene druge informacije, ki jih mojster stresa z rokava.

Atina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. sep 2009 6:34

Ja, kot pravi Atina, sta dva tečaja. Kot sem že napisala, na prvem peče mojster (tisto, kar je na linku), na drugem pa vsaka dobi svojo torto in jo okrasi po svoje. Tam smo pa delali s tičino, je tudi pokazal, zraven je bila tudi slaščičarka in nam je pomagala. Na tečaju peke tort pa okraševanja ne bo (razen tisto, kar mojster sam okrasi), je pa to res dragocen tečaj - vsi ti drobni triki...Meni osebno je bil ta najboljši, zato ti ga toplo priporočam.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

21. sep 2009 6:45

Super. Vidim da si bom privoščila 2 tečaja, če bo časovno le šlo in če ne bosta oba v istem mesecu. Saj ne da ne znam peči tort, naredim 2 in 3 nadstropno brez problema, mene moti to, ker je ne znam drugače oblečt kot v smetano. Zato bi rada znala še kaj drugega. Drugače pa jaz sem se gibanico in rolade navadila pečt po navodilih s kulinarike. Sem bila za rolade na začetku skeptična, ker sem mislila, da ne bo ratalo nč, pa mi je ta prvič uspelo kot da bi bla kakšna mojstrica :) ko sem pa zadnjič delala rolado za rojstni dan, je pa bila prava polomija, vsa je razpokala. Se pa še nisem lotila pečt kremnih rezin zato bi mi ta tečaj prišel prav. Kot praviš ti katka lopatka je dobro vedet še kakšen nov trik pri peki :)) hvala ti za vso to razlago, pa Atini tudi. Lp mina20

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. sep 2009 10:07

Mene pa tile narezki mikajo, je katera že bila?

Atina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. sep 2009 10:39

Nič ne piše, kje se prijaviti. Si se prijavila ali kar prideš?

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti