Mozolji

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

20. sep 2009 17:26

Tudi po mojih izkušnjah kreme (preizkusila sem marsikaj) pospešujejo nastanek mozoljev, prav tako oz. še bolj pa pudri. Kakršni koli.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. sep 2009 18:58

No, jaz dobri kozmetičarki zelo zaupam, iz lastnih izkušenj. Mi je pri moji problematično koži pred leti zelo pomagala, zdaj jo obiščem zelo redko, ker sva našli pravi način nege za mojo kožo, sama sem pa uspela najti pravo kremo za obraz. In vse ostalo - tega sicer ni veliko, občasno kak tonik, predvsem pa redno čiščenje z blagimi sredstvi. Različni smo si, tako se tudi naša koža različno odziva na enake kreme in druge preparate. Kar meni ustreza, ni nujno, da je dobro tudi za koga drugega. Zato je včasih treba s testerji poskušat, kaj naši koži ustreza, sploh pri mladostnikih. Nikakor pa ne šarimo s prsti po obrazu oziroma mozoljih, to naj počne kozmetičarka, če je mozoljev res veliko. Obisk kozmetičarke je prava pot, če redno čiščenje in druga nega obraza ter primerna prehrana ne data željenega učinka. mamamia mamamia

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

21. sep 2009 8:36

Pozdravljeni ! Tudi moja hčerka je imela probleme z mozolji in tudi veliko denarja smo dali za najrazličnejše kreme, obiske dermatologa, kozmetičarke... Letos ko je bila na obisku v Ameriki , pa ji je svakinja priporočila kozmetiko CLINIQUE, s katero se ji je koža res popravila oz. mozolji so izginili. Ta kozmetika se dobi tudi pri nas, mislim da v parfumeriji Limoni , vendar je na žalost enkrat dražja. Ne dologo nazaj je bila presenečana nad njeno kožo tudi njena osebna zdravnica. lp STANEJ

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

21. sep 2009 21:00

Zelo lahko pomagajo tea tree kapljice (olje čajevca) LP vdolin vdolin

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

22. sep 2009 9:15

Tako tea tree/čajevec kot tudi eterično olje sivke resnično pomagata, ni pa z njima za pretiravat, ker žal posnemata delovanje ženskih hormonov... http://novice.svarog.org/index.php?Novica=2867&barva_k LP, Eva Sporočilo je spremenil(a) Mikrob dne 22. 2009 09:16

neznan uporabnik

22. sep 2009 9:36

Jaz pa priporočam kozmetiko dr.Grandel. Dobi se samo v salonih, najbolje je obiskati salon, kjer vam naredijo nego in nato priporočajo ustrezno kombinacijo kreme in/ali tonika in/ali čistilne pene, maske .. Ta kozmetika ima več linij za nego mozoljaste kože in je ne meče vse v isti koš. Meni recimo zelo ustreza Dermabalance Puriface, ker je namenjena suhi in mozoljasti koži s povečanimi porami, komu drugemu pa recimo Sebocontrol, ki je namenjena mastni koži, uravnava izločanje loja in zdravi mozolje. Moja sestra prisega npr. na azulensko kremo istega proizvajalca, ker je edina krema, ki ji je zares pozdravila obupno mozoljast obraz. Sedaj ima že 2-3 leta gladko, brezhibno kožo, prej pa je bila tudi na robu obupa. Ne rečem, da bo ta kozmetika pomagala vsem, vseeno pa velja poskusiti. Vse naštete kreme, maske ipd. so seveda na voljo v testerjih, zato ni treba iskati ustrezne na denarnici boleč način. Vsekakor pa brez kozmetičarke ne bo šlo. Kreme seveda niso najbolj poceni, pretiravajo pa tudi ne. Moja je nekje 24 €. Veljalo pa bi razmisliti tudi o hormonski terapiji, če te to seveda zanima? Govorim o kontracepscijskih tabletah. Nekatere imajo blagodejen učinek na aknasto kožo. Tudi to je opcija. Spremljaj svojo kožo, poskusi ugotoviti, kdaj mozolji še posebej radi izbruhnejo: pred fešto, mogoče po določeni vrsti hrani, po uporabi šampona? To ti bo pomagalo eliminirati morebitne vzroke za nastanek mozoljev. Seveda pa je treba skrbeti za brezpogojno higieno: redno menjavanje prevleke za vzglavnik je conditio sine qua non, redno umivanje las in prste vstran od obraza! Saj to so samoumevne stvari, ampak vseeno ne škodi malo ponoviti. Aja, pa še to: moja tašča je ugotovila, da je mozolje dobivala samo zaradi enega samega vzroka: svinjskega mesa. Ko ga je nehala jesti, se je znebila tudi mozoljev. jancka

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

22. sep 2009 17:55

ali je katera poskusila tudi s pivskim kvasom(tablete) zelo pomaga, anitram1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. sep 2009 8:33

Točno toliko je dober pivski kvas kot so tablete z B vitamini. Mozolji nastanejo zaradi zamašenih por. Zakaj se zamašijo, je več razlogov. Posledično se zgodi, da se potem sebum v porah grupira v kakše zamaške in potem se tam rade pojavijo še vse nečistoče, ki jih dnevno dobimo iz ozračja, pa še kakšna packarija, ki smo jo dobili, ker smo kakšen džank pojedli in konča se z lokalnim vnetjem okoli lojnice in evo-ti-ga-na...mozolj. In če se človek tega loti z besnim stiskanjem, poškoduje še okolico vnetega mesta in potem je še slabše in iz mozoljčkov nastanejo akne (ko je vneto več sosednjh lojnic) Ali pa tako konstantno mesari nekaj por, da so tam doživljenjski kraterji in brazgotine. Sama ne poznam čisto nikogar, ki bi take poškodbe znal sanirati sam (poznam pa maso ljudi, ki so si s samozdravljenjem zelo poškodovali kožo). V puberteti nisem imela kakšnih težav z mozolji in ko me je mama peljala v salon, se mi je zdelo to mala malica, da ne rečem pretiravanje kozmetičarke. Potem sem pa imela v poznh dvajseti eno maso zdravstvenih težav in ko sem se zbudila s picafejsom, sem se naročila v salonu. Kjer je kozmetičarka dejansko poskusila ogromno stvari in kake tri mesece ni bilo blazno boljše, po šestih mesecih je bilo dobro, po dveh letih izvrstno. In naj tako ostane. Ne kupujem dragih preparatov, pač pa brez izjeme disciplinirano redno čistim in toniziram kožo in malo se zabavam z ampulami in maskami. In si mislim, da so bili tisti mozolji pol leta kar neko opozorilo, da sem se naučila paziti na svojo kožo. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 23. 2009 08:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti