Nova trgovina z dekoracijami za torte, kekse, peciva

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

8. okt 2009 9:10

Punce, ali imajo tudi tičino maso v manjših količinah? Koliko je pa cena? Lp, Petra *petra*

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. okt 2009 9:16

katka lopatka je napisal/a:

Obljubljeno poročilo:

 

Tičino masa je v cenovnem razponu od 7 pa do 14€. Kupila sem najcenejšo, kar je bila (verjetno) napaka.

Dražje so (baje) kvalitetnejše in lažje za oblikovati.

Že na prvi pogled je masa drugačna, kot smo je vajeni. Je bolj suha in lomljiva. Kar se tiče okusa, je meni osebno boljši, kot iz PV. Dodana je še vanilijina aroma. Torej iz moje strani plus za okus in minus za konstitucijo.

Delo z njo je malo težavnejše, a gre. Po eni noči v hladilniku pa se je dobesedno "polulala". Spremenila se je v nekakšno kremasto zmes, kar ne izgleda ravno lepo. Ne priporočam, razen če tortice ne pojemo isti dan. Glede tega torej - ostajam pri starem - mogoče le za nujne primere. Ne vem pa za dražje variante, če so kaj boljše, to še ni preverjeno...

Marcipanova masa je prav tako na voljo v različnih cenovnih razponih, glede na njegov odstotek v masi. Vzela sem tisto za 9,5€. Če niste ljubitelji marcipana, vam bo všeč, ker je njegova vsebnost v tej varianti 52%. Oblikuje se pa lepo.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5
Petra, tole je odgovor na tvoje vprašanje. Jaz kupujem to tičino pri Ramsu. Je še najceneje, magari jo je 6 kg skupaj. Jelenckova

nikole  

član od: 15.5.2007

sporočila: 34

8. okt 2009 14:32

No pa sem šla še jaz danes pogledat to trgovino. Prijetno presenečena res. Trgovec mi je pol ure razlagal in predlagal iz česa naj naredim dve torti. Poklical je tudi ženo, da mu je povedala recept za tičino maso iz penastih bonbonov. Bom probala narest. Take prijaznosti človek kar ni navajen. LP in lep dan nikole

matmik1  

član od: 23.8.2007

sporočila: 8

8. okt 2009 14:55

Pozdravljene, berem tole o novi trgovini v Lj. Zanima me, za tiste, ki ste že bile v trgovini, ali imajo tudi kakšen okrasek, primeren za krst? "Fantovskih" okrskov je najbrž kar nekaj...če ne bo drugega. Hvala za odgovor. Lp matmik1

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

4. nov 2010 11:09

Pozdravljene, Danes sem hotela it v to trgovino, vendar tudi ob 10.30 ni bila odprta. Na vratih sicer piše, da je po novem odprta od 10. do 18. ure, na internetu pa od 9. do 19. ure. Zanima me, ali mogoče trgovino zapirajo, ali imam pač jaz to srečo, da ko se končno spravim tja, ni nikogar. Sicer sem šla tja že spomladi parkrat, pa so bili zelo zelo prijazni z mano, a nisem na koncu nič kupila, ker so bili bolj slabo založeni. Šla sem (3x) po tičino in barvne flomastre, pa ni bilo ne enega, ne drugega. Hvala za info! Lep dan tinazg

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. nov 2010 11:14

Moj mož je bil tam pred par minutami in nabavil, kar sem naročila. Tako da trgovina obratuje.

Atina

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

4. nov 2010 12:09

Hvala za odgovor! Očitno sem prišla ob nepravem času. Bom šla še enkrat Lp tinazg

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

22. dec 2010 11:58

Mogoče kdo ve, če prodajalo tole : ali kaj podobnega v tej trgovini ali kje drugje v LJ? Kakšna je pa cena? Hvala za odgovor! http://ajrina.blogspot.si/

anky  

član od: 5.3.2011

sporočila: 99

16. jun 2011 19:58

Pozdrav še z moje strani. V to trgovinico zelo rada zavijem, ker sta lastnika tako zelo prijazna, da tega človek ne vidi prav pogosto. Vedno svetujeta, si vzameta čas. V tej trgovini sem kupovala že parkrat in vedno mi je njegova žena kaj šenkala. Enkrat celo škatlo piškotov. Vedno zaokrožijo ceno navzdol, ali pa dajo kake bombone za s sabo. Kar se tiče okraskov za torte, tam kupujem predvsem te čokoladne okruške, bele, iz temne in iz mlečne čokolade.
Meni je nasploh atmosfera v tej trgovini kul. Aja pa ravno danes sva si s fantom spet malo ogledovala izložbo, ko sva šla na kosilo, pa je prišel gospod lastnik te trgovine vn in nama je prinesel bombone =))

anky

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti