Sarajevo 'must'

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

4. nov 2009 16:21

Poznam hotel Saray nisem pa še tam prebival. No po opisu sodeč ima boljše zajtrke kot VilaOrient saj tukaj nimajo burekov in pit tako da velja poskusiti. Bom poročal. če bom tam in verjetno bom čeprav moram še prej obiskati in ostati kakšen dan ali dva v privatnem apartmaju Stari grad, sem objubil lastniku. Apartma je nad Baščaršijo, malo više od taxi postajališča , ima fitnes, pa đakuzi, pa strašno dobro hrano , pa...... no saj sami veste kaj vse nudijo Sarajlije svojim gostom. Tudi o tem bom poročal ampak počakati moramo, da mine tale zoprna zima. Potem pa spet na Jug. hedonist

aragorn  

član od: 28.5.2007

sporočila: 24

11. avg 2010 9:08

Vidim, da nekateri kar pogosto skočite do Bosne. Mi se odpravljamo tja naslednji teden: Bihač, Drvar, Jajce, Sarajevo,..., tako počasi, po trenutnem navdihu. Včeraj pa sem zasledila, da se začenja ramadan, zato bi vas vprašala, vas, ki bolj obvladate, koliko to sploh vpliva na vsakdanje življenje - odprtost trgovin(ic), lokalov idr.. . sej veste, smo splanirtali, da se med drugim najemo čevapčičev pa vseh njihovih slaščic in pošpegamo še malo po trgovinicah.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. avg 2010 9:30

Obdobje 40 dnevnega posta pomeni, da se ljudje vzdržijo hrane, pijače, kave, cigaret, seksa in kar je še zabavnih stvari od sončnega vzhoda do sončnega zahoda in potem ponoči to nadoknadijo, kakor pač komu paše. Navada je taka, da naj bi se postili predvsem moški, starejšim, otrokom, ženskam (zlasti tistim v rodni dobi) se pa ni treba. Post v turistično gostinski ponudbi pomeni naslednje: - v večjih krajih je čez dan zaprt nekaj kafičev in čevabždinic /govorim za Sarajevo in Mostar/, v manjših krajih je pa delež zaprtih obratov večji - Ko se zvečeri, se v gostinskih obratih zelo poveča obisk in se precej dobro je. Nimajo vsi možnosti, da bi naredili domačo večerjo (mislim, da se ji reče iftar, če sem tole zamenjala s kakšnim drugim obredom, me bo ežoj popravil) in se potem ta hrana dobi tudi v gostilnah (ponovno govorim za Sarajevo). - Ćevape boste pač jedli zvečer. Itak jih je na vročini brez veze jesti, ker ni ta pravega gušta. - Je pa vsaj v Sarajevu poleg muslimanske kulinarike še precej drugih možnosti (ker tam je pač multikulturno) in se čisto spodobno je. Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

11. avg 2010 9:30

hedonist je pozabil poročat, zdaj pa najbrž za svojem priljubljenem otoku gleda utrinke... Ognjič

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. avg 2010 15:23

Kairo. naor

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

11. avg 2010 15:59

Po mojih izkušnjah se v času ramadana v Kairu dobi celo več kot v Sarajevu. Težav pa nikjer nobenih. Kadar koli lahko nakupuješ, ješ in piješ, samo alkohol se malo težje dobi.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. avg 2010 19:59

@ Vendy: ne bo treba nič popravljat, vse je prav.

Drugač, kot je že Vendy zapisala, Sarajevo je multikulturno, nič bat, da boste lačni.

ežoj

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

11. avg 2010 20:29

Vendar ramadan traja 29 dni in ne 40. jana 07

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

11. avg 2010 21:16

Striček Google pravi:Po 30-tih dneh se ramadan konča, ko se prične bajram... naor

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

11. avg 2010 21:28

Meni so razložili, da traja okrog 30 dni. Lahko 29, lahko 30. Glede na luno pač. Margot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti