Ste vedeli?

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 17. avg 2009 21:43 | ogledi: 3.962 | odgovori: 38

Pred kratkim sem bila pri prijateljici na kavi in ko je previjala 6 mesečno hčer,sem videla,da ne uporablja robčkov za brisanje ritke,kot so pampers....in ostali...torej vlažilni robčki,ki jih vsak starš kupuje.Ritko je brisala z navadno pleničko,ki je šla potem v pranje...Vprašala sem,zakaj si dela ne olajša,saj obstajajo tisti vlažilni robčki s katerimi enostavno očistiš ritko in previješ otroka...Nakar mi je dejala,da jih ne uporablja več,odkar je fantu,ki je nekaj popravljal avto in bil ves od šmira(vode ni bilo zraven),dala za prvo silo tiste robčke.

Ves šmir in umazanija sta izginila.Sprva sem mislila,da pretirava pa sem se pošteno zmotila....

pred kratkim sem barvala okna,seveda sem si roke zaščitila,se je pa vseeno kakšen madež prijel na komolcu,ki ga nisem niti z nitrom spravila dol...Drugi dan sva šla z fantom na izlet in med potjo opazim,da se me madež še drži...sem poskusila,ker imam take robčke vedno na kakšnem izletu sabo,so fajn za obrisat roke,če nimaš drugega pri roki....ves madež od en dan stare barve je šel z lahkoto stran.

In še drugi poiuzkus...ker sem bila malo površna,se je kakšna pikica barve prijela na oknu(steklu),ker je nisem takoj obrisala ali videla,sem poskusila s temi robčki...seveda prej drgnila z nohti in skušala očistiti kakšno pikico.Ni šans....ko sem uporabila robčke,sem bila šokirana...vse sem spravila dol in ker se kmalu seliva mi žal pri trdovratni umazaniji pomagajo prav ti robčki,ki so dejansko namenjeni samo za brisanje ritke pri dojenčkih...jaz sem šokirana,preverite,če ne verjamete!Ne bom trdila,da robčki škodujejo dojenču,sem pa mnenja,da verjetno niso tako nedolžni in dermatološko testirani kakor piše....

sarin

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

17. avg 2009 23:54

Še dobro, da smo naše dojenčke pred (khm) leti brisali kar z navadnimi plenicami iz bombaža:). No, resno.... če bi bila na mestu današnjih mamic, bi se nad temle pošteno zamislila. In takoj zjutraj bom povedala nečakinji, njen najmlajši ima stalno vneto ritko, uporablja pa ravno te robčke. korenckova

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. avg 2009 5:42

Ampak informacija je pa koristna, ob prvi priliki jih nabavim za čiščenje trdovratne umazanije (na biciklih in podobno, ne na dojenčkih).

nola

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. avg 2009 5:59

Meni je tole o škodljivosti  malo za lase privlečeno. Ne bom rekla, da so vsi proizvodi za dojenčke 100%, domnevam pa, da so podvrženi še strožji kontroli kot ostali izdelki. Verjetno vsebujejo robčki negovalno olje, to pa topi maščobo. Če si od katrana ali barve po rokah, se zelo lepo očisti z maslom, oljem...

Lijana

Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 18. 2009 06:01

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

18. avg 2009 7:14

Prav tako se z oljem očisti smola, ki pa s temi robčki ni šla iz rok, pa tudi iz ročke na kosilnici ne, kamor sem jo po nesreči nanesla. Mogoče je imela druge robčke. petardica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2009 7:14

Jaz sem si enkrat super očistila madež od tiskalniškega prahu na bluzici s carefree robčkom. Kar me ni ustavilo pri uporabi zadevnih robčkov tudi za osnovno uporabo. Tudi uporabljamo oljne robčke - za ritke malo večjih otrok in smo zadovoljni. Če bo pa kakšna punca od stroke razložila, kako oljni iz oljnih robčkov lepo zmehča mastne madeže, robček jih pa odstrani, bo pa sploh okej. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. avg 2009 8:08

Morda bi bilo pa dobro, če bi nekaj vedeli o snoveh in njih lastnostih. Kako se ene topijo v vodi, druge v oljih,....... skratka, znanje ne bo škodovalo.

Veselo torej z bombažnimi brisačkami otroških ritk, dokler ne bo ena nekje prebrala, kako je bombaž pridelan, koliko strupov se zlije, strese,....na pridelovalne površine.............in to objavila tukaj.

Ah ja, kdor misli, da je v čisti, neokrnjeni naravi, ko hodi po slepeče zeleni površini igrišča za golf.................

rimljanka - zasebno mnenje

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. avg 2009 8:20

Uf, tudi jaz imam (čudne) izkušnje s temi Pampers robčki. Namreč, v juliju smo nabirali borovnice. In imeli vsi po vrsti močno vijolične roke, pa rečem jaz, da s pranjem posode, bodo madeži že šli dol. Potem smo si roke splaknili z malo vode (ni šlo dol skoraj nič), nato pa jaz privlečem iz avta te velike robčke Pampers. Vsa borovničeva barva je šla iz rok!!!! Midve s taščo smo samo gledale in obe v en glas rekla, da tole pa ne more bit dobro za otroke. Kaj je res, ne vem. Sem pa tuhtala zadnjič, ko mi je mami povedala, koliko bombažnih plenic je imela za mene, ker Pampersk še ni bilo, da je taka uporaba pleničk veliko bolj prijazna do okolja. In malo manj prijazna do mamice. Jelenckova

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. avg 2009 8:29

No, jaz sem lepo brisala ritko svoje hčerkice s takimi robčki, pa ni imela ne vnete ne kaj podobnega. Je pač lepo prenesla. Sedaj si pa briše s toaletnim papirjem, ki mora imeti NUJNO rožnate rožice gor, pač kaprica male gospodične... : ) : ) : ) lidka [sonce]

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

18. avg 2009 8:48

Jelenckova je napisal/a:
, koliko bombažnih plenic je imela za mene, ker Pampersk še ni bilo, da je taka uporaba pleničk veliko bolj prijazna do okolja. In malo manj prijazna do mamice. Jelenckova
Si čisto prepričana, da je VELIKO bolj prijazno do okolja? Kaj pa pesticidi pri pridelavi bombaža, transport, sredstva za obdelavo bombaža, proizvodnja, na koncu pa še ves pralni prašek, s katerim te pleničke neštetokrat operemo? Jaz se tukaj kar strinjam z rimljanko. feferon

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. avg 2009 10:00

feferon je napisal/a:
Jelenckova je napisal/a:
, koliko bombažnih plenic je imela za mene, ker Pampersk še ni bilo, da je taka uporaba pleničk veliko bolj prijazna do okolja. In malo manj prijazna do mamice. Jelenckova
Si čisto prepričana, da je VELIKO bolj prijazno do okolja? Kaj pa pesticidi pri pridelavi bombaža, transport, sredstva za obdelavo bombaža, proizvodnja, na koncu pa še ves pralni prašek, s katerim te pleničke neštetokrat operemo? Jaz se tukaj kar strinjam z rimljanko. feferon
Kaj pa vem, saj pravim, da človek ne ve, kaj je prav. Ali je bolj škodljiva tona plenic od enega otročka ali pa vsi ti pesticidi in pralni prašek,...? Sedaj baje obstajajo že bio pleničke,... Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti