Pre-fall, oblačilni report za novo sezono

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. avg 2009 9:43

Barve grejo pa takole: Črna se bo vedno lepo kombinirala z belo. Je čista klasika, dolgočasna, čepra vniti ne vedno. Little black dress se lepo poudari s kakšnim belim svilenim šalom recimo. Da povem osnovne barve oblačil, v črni, sivi, rjavi in temno modri barvi. Črna barva. Vse žive barve gredo lepo na belo in črno. Lahko tudi na samo črno barvo. Že omenjena barva žada, električno modre, fuksija roza, rumene, močno rdeče, močno vijolične, zelene. Primer: Črno krilo ali hlače, bela srajca pa barvast blazer čez. Lahko tudi v vzorcih. To je za ženske z korektnim mejk apom, ne premočnim. Siva barva se krasno kombinira z roza, svtlo roza barvo. Z belo. udi ostalimi pastelnimi, recimo svetlo pistacija barva, svetlo modra, čeprav je treba pazit, kakšna je siva, da je ne povleče "vase". S temno lovsko zeleno. S temno rdečo. Zelo dobro s temno rdečo ali vijolično. Primer: Siv kostim, hlače ali krilo, vmes svetlo roza bluza ali majčka. Ženska se lahko konkretneje naliči. Rjave barve. Rjava se kombinira z zelenimi, temno rdečimi, peščenimi barvami, oranžkastimi, bežkastimi odtenki. Seveda v pravih odtenkih. Rjava in peščena lepo preneseta nežne, romantične cvetlične vzorčke, pa kak drzen dodatek v recimo oranžni barvi. Rjava z oranžno. Rjava s pastelno zeleno ali modro. Meni zelo ljuba je kombinacija rjave in turkizne barve. Rjave, turkizne in malček vijola je še boljše. Primer: rjave hlače z majčko v turkizni barvi z dodatkom vijola. Mejk ap za tiste, ki imajo rade rjavo je seveda v terkaota, rjavih, lahko svetlečih odtenkih. Jih je morje na izbiro. Temno modra. Klasika, sicer very boring je z belo. Čeprav kake mornarske črte delujejo zelo lepo na kakšnih kosih oblačil. Temno modra se lepo dopolni s kako pastelno svetlo rumeno. Svetlo marelično. Turkizno, roza. V dodatkih lepo z živo rdečo. Moej ap je lahko močnejši, z odločno barvo šminke v recimo rdeči barvi. V odtenkih je pa že komplicirano razpravljat... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 26. 2009 10:10

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. avg 2009 10:33

no saj mene barve na sploh zanimajo ne samo oblačila, zato te sprašujem, sem že mela eno knjigo feng shui varianta na to temo pa je ne najdem... če boš slučajno našla, maš moj mail Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. avg 2009 11:06

Feng shui je itak V varianta, pa je cela filozofija. Ne samo o barvah, bi bilo tako treba živet, celostno in ves čas. lidka [sonce]

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. avg 2009 11:14

@lidka: z dogmo Color Me Beautiful (barvni tipi, poimenovani po letnih casih) si pa ti malce skregana, kajne :))) lp, proxima

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. avg 2009 11:24

Ma ne, nisem govorila o barvnih tipih, pač pa o barvah oblačil na splošno. In začela z osnovami. In v tem noter se najdejo (tudi) barvni tipi, jasno. Jaz ne maram ljudi predlačkat kam kdo paše, pač pa dam težo samo na izgled. In če se mi nek nežen bjondast spomladanski tip obleče v črn kostim z bež bluzico, nič ne fali. Prav nič. Pa jo bi po Color ME Beautifoul vsi tlačili v rjave, bež nežne, pastelne barve, z nežnim mejk apom... Pa vem iz izkušenj, ker jaz sem blond, svetla, pa ponavadi ždim v črni barvi, zadnje čase že kombiniram s full barvastimi zadevami, pa močen mejk ap in kar odločne šminke. Ma kaj jaz vem, če bi me kdo videl natur, bi me oblekel veliko bolj nežno, kot bi bilo meni všeč. Saj barve grejo malo tudi na karakter pa to... Tko da... Enim grozno sedejo razne rožice, vzorčki, drugim ne. Enim sedejo močne barve, drugim zamolkle. To je vezano NA osebo. Jaz vedno rečem: WHY NOT, če dobro izgleda... Je pa to, kako se lahko obleče na osnovne barve oblačil ZGOLJ "HINT", ni vezano na modne trende in na tipe. : ) : ) : ) Ostalo je že Vendy povedala in opisala... p.s. se pa spomnim, ko sem bila nekje v srednji šoli obsedena s temi barvnimi tipi, naravno sem kostanjeva temna bruneta. Učke zelene. In kako mi NI šlo na mene neke temno rdeče, sive, vijola, beče, črne kombinacije. Ajej... In potem se spomnim, ko sva konec srednje šloe hodila z enim kolegom "ven". Je prišel do mene, oblečen HOH in SPLOH, v lepih hlačah, srajci... Pa je rekel: "Lidka, ti maš veliko za oblečt, pa se daj tko, da boš pasala k mani zdraven. Sej veš, pol vsi rečejo, kok huda sva..." Pa je prišel v sivih lepih hlačah, suknjiču, jaz sem pa hitro skočila v sivo krilo do kolen in rožnat moher puli, (kratki rokavi),z bež ogrooomno broche/rožo na ovratniku. Pa naseldnjič on v črni opravi, s suknjičem, jaz pa v ČB z zebrastim plaščem... Tko da sva imela stilske izzive, kako dopolnit en drugega, da deluješ kot par usklajeno. He, he... Smo počeli že marsikaj... lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 26. 2009 11:37 Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 26. 2009 12:08

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. avg 2009 13:26

Ob eni priložnosti sem imela narejeno analizo barve oz. v kakšno sezono pašem. Bila sem trdo prepričana, da sem jesen. S svetlo rjavimi lasmii in zelenimi očmi. Ouch in narobe, me določijo, da sem krasna zima, s svojo svetlo poltjo in svetlo rjavimi lasmi. Pa so meni tudi "pasale" jesenske barve, rjaste, odpadajočega listja ipd. Samo, meni se dosti bolj podajo mrzle barve. Ko enkrat veš, na kaj moraš pazit pri izbiri barve, je vse zelo enostavno. Primerjanje s filsmkimi glumicami ipd. ni kaj preveč pametno. Ko je meni in še par drugim ena ženska delala analizo, smo si morale očistit make-up in lase počesat nazaj. Zadeva je v tem, da če nosiš pravo barvo oblačila za zgornji del telesa, rabiš dosti manj make-upa, izgledaš sveže in koža ima nekakšen "glow" kar sama po sebi.

Tudi s šminko je enako. Če te šminka v oranžkasih marvah ne naredi božansko čudovite, si po vsej verjetnosti zima ali poletje ali nekje med tema dvema. Če kot zima izbereš barvo poletja, boš naredila majšo napako kot če izbereš barvo jeseni. Treba je samo probat in biti odkrit sam s sabo. Če si pa v dvomih ti bo pa odkritosrčna kolegica že povedala, kaj ti bolj pristoji.

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. avg 2009 13:43

Vanja_v_ZDA Zadeva je v tem, da če nosiš pravo barvo oblačila za zgornji del telesa, rabiš dosti manj make-upa, izgledaš sveže in koža ima nekakšen "glow" kar sama po sebi.

Tudi s šminko je enako. Če te šminka v oranžkasih marvah ne naredi božansko čudovite, si po vsej verjetnosti zima ali poletje ali nekje med tema dvema. Če kot zima izbereš barvo poletja, boš naredila majšo napako kot če izbereš barvo jeseni. Treba je samo probat in biti odkrit sam s sabo. Če si pa v dvomih ti bo pa odkritosrčna kolegica že povedala, kaj ti bolj pristoji.

 

[pika] Vanja
Vanjič, congrats! Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. avg 2009 13:50

Ali pa najdražji, moj je še vedno najboljši kritik, ko ga kje "pihnem"... lidka [sonce]

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. avg 2009 14:02

lidka je napisal/a:
Ali pa najdražji, moj je še vedno najboljši kritik, ko ga kje "pihnem"...lidka

 

Ja, lidka, enako pri meni. Še bolje je, če prisluhnemo, kadar nam dajo vedno znova komplimente za eno in isto barvo ali kos oblačila. To je precej dober znak, v kakšni smeri je treba maširat, kar se tiče izbire barv.

Zdaj pa malo premislite in pobrskajte po omari.

Vanja

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. avg 2009 14:05

Pa stojte pred špeglom in probavajte... Hej Vanja, "jz te razumem", pri meni je enako... : ) : ) lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti