Vlečeno testo

neznan uporabnik
tema odprta - 16. okt 2000 17:46 | ogledi: 4.734 | odgovori: 4

Zelo rada imam jabolčni zavitek, a testo mi nikakor ne uspe in je pretrdo. Prosim za nasvet.

Brigita

mailto:b_brigita@yahoo.com

neznan uporabnik

16. okt 2000 17:46

Ko testo pripravljate ga morate pripraviti z ljubeznijo.

neznan uporabnik

16. okt 2000 17:47

Pri vlecenem testu je zelo pomembno, da testo dovolj casa pociva. Jaz osebno rajsi delam vleceno testo, ki ne vsebuje jajc. Pozdrav, simona mailto:spjanjic@gbkr.si Simona

neznan uporabnik

20. okt 2000 8:41

Vlečeno testo se dela brez jajc z malo olja in veliko gnetenja. Moja mama ga je metala ob mizo. Rekla je da mora biti 80 pretolčen. Potem ga je premazala z oljem in pokrilča s toplo posodo da počiva vsaj eno do dve uri. Ko ga razvlekla je testo bilo tenko kot papir. Probajte. Za dobro testo je tudi važna kvaliteta moke. Marinka

neznan uporabnik

3. nov 2000 9:54

Prvi korak: prava moka (to naj ne bi bilo pretežko, saj piše na zavitkih...) Drugi korak: v kozarček naliješ mlačno vodo, žlico ali dve kisa ali limone, ter dve žlici olja. Jajce, maščoba da ali ne je stvar modifikacij in nazorov. Tretji korak: najprej pregneteš in nato mečeš. Zares - metanje je lažje kot gnetenje in očitno pomaga. Mislim da je dovolj 60 močnih metov z višine 30 - 40 cm (malo ropota sosedom, pa kaj). O počivanju so pa že pisali drugi.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti