South beach-dieta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jan 2015 16:01

MiriBon je napisal/a:

Je, imeti disciplino, da se obraniš prenajedanja in požrešnosti, je najpomembnejše...in res pomaga, da nisi (preveč) sladkosned, ker v nasprotnem primeru je res muka, in vsako pretirano odrekanje (še zlasti, če greš 'cold turkey' na sladkarije) pogosto udari nazaj z dvokratno silo.

Sama žal spadam pod zelo sladkosneda bitja, s tem da skušam škodo omiliti s temnimi čokoladami in pa raznimi kombinacijami meda in skute (aja, sem tudi v iskanju idealne gibanice - njena dobra stran je, da je precej nasitna, tako da se je je težko prenajesti xd...). Žal pa še vedno popadem morebitne primerke takšnih in drugačnih piškotov, če jih nepazljiv član družine preveč 'kaže' na okoli, haha... 



Life is war against boredom~

 

Sodim med zelo sladkosnede. Ko sem bila iz zdravstvenih razlogov na zelo strogi dijeti, sva z zdravnikom malce debatirala o tem, in povedala sem, da kak borovničev zavitek ali puding iz nemastnega mleka zame nista prava sladica. Je rekel, da bo manj škode, či si privoščim, občasno seveda, košček čokolade ali grižljaj ali dva peciva,  ki ga sicer naj ne bi jedla (kremasto imam najraje, jasno, ni ga čez kremšnito s čokoladno glazuro) kot če o tem samo sanjam. Sem tako ravnala, počasi je tudi izginila želja po sladicah, ki niso bile priporočljive in borovničev zavitek je bil povsem dovolj.

Je pač vse v glavi, itak.

 

Sicer pa, Nia, nihče ti ne želi nič slabega, opozorile smo le na neusmiljeno resnico: če dieto, kot jo imaš zdaj, po doseženi teži opustiš, se ti bodo kilogrami vrnili. Če pa boš tako jedla leta in leta, se kilogrami seveda ne bodo vrnili. Boš vzdržala tak ritem prehranjevanja na dolgi rok? 

 

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15165

7. jan 2015 17:08

Mamamia, še kako prav imaš glede sladkarij. Kolikor poznam sladkosnede osebe okrog sebe, ki so hujšale je bilo najhujše odrekanje sladkemu.Moja nutricistka je rekla, da ni problem košček čokolade med dietno prehrano, večje so sokovi, sladke pijače. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. jan 2015 17:35

Očitno ni pri vseh tako. Sem zelooooo slakosneda, ampak sladkarije sem med hujšanjem še najmanj pogrešala. Je pa res, da sem se jim odrekla popolnoma, se pravi, niti bonbona, niti piškotka, prav nič. So se mi pa v sanjah prikazovali cmoki (ampak ne sladki) in ocvirki (na kruhu namazani). Sem namreč take sorte, da se v trgovini mirno sprehajam mimo polic s slaščicami in lahko doma zaprto škatlo keksov gledam mesece dolgo, ko pa je enkrat odprta, pa padejo vse zavore.

Sonja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

7. jan 2015 22:12

Ko tkole berem vaše jedilnike me konkretno stisne pri srcu. Da bi se šla tkole stradat... Če poješ vsak dan za zajtrk en kilogram neto sadja, enako za kosilo, za večerjo pa slab kiglogram sveže zelenjave (predvsem zelenolistnate) in pest semen ali pol avokada sigurno ne boš stradal. Dobiš tistih slabih 1500 kalorij ki ti omogočajo počasno uravnavanje teže brez kruljenja po želodcu. Želodec je mišica, če jo lepo treniraš ti z lepim vrača. In pri taki količini sladkega sadja dvomim da kdo zmore pogrešat razne tortice, piškotke itd. In da ti dovolj energije da s polno paro folgaš vse tegobe ki jih življenje prinaša. Ko ste že tko navdušene nad raznimi 'ekstremnimi in radikalnimi' dieatami, kak 80/10/10 ali kitajska študija bi bla idealne za prebrat...

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jan 2015 7:12

OlivaB je napisal/a:

Ko tkole berem vaše jedilnike me konkretno stisne pri srcu. Da bi se šla tkole stradat... Če poješ vsak dan za zajtrk en kilogram neto sadja, enako za kosilo, za večerjo pa slab kiglogram sveže zelenjave (predvsem zelenolistnate) in pest semen ali pol avokada sigurno ne boš stradal. Dobiš tistih slabih 1500 kalorij ki ti omogočajo počasno uravnavanje teže brez kruljenja po želodcu. Želodec je mišica, če jo lepo treniraš ti z lepim vrača. In pri taki količini sladkega sadja dvomim da kdo zmore pogrešat razne tortice, piškotke itd. In da ti dovolj energije da s polno paro folgaš vse tegobe ki jih življenje prinaša. Ko ste že tko navdušene nad raznimi 'ekstremnimi in radikalnimi' dieatami, kak 80/10/10 ali kitajska študija bi bla idealne za prebrat...

Ja, nikoli nisi lačen, sladkorja imaš ves čas dovolj, vsak dan veselo skuriš približno 150 - 200g puste mišične mase, ki jo sicer sproti deloma nadomestiš z vodo in odvečnim sladkorjem, ki gre nazaj v špeh. Na koncu diete imaš nekaj kg manj, špeha čisto malo manj, vode nekaj več, mišične mase 10% manj, bazalni metabolizem ti skoraj nepovratno pade za teh istih 10%, in čim začneš vsaj približno normalno jesti, ti lačne maščobne celice planejo po vsem, kar dobijo na razpolago, in besno nakopičijo zaloge nazaj. To se namreč dogaja pri neuravnoteženih dietah, o kakršnih govori limnol, in kakršen je tudi tvoj gornji nasvet. lp, proxima

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

8. jan 2015 13:46

Zajtrk danes; 4 rezine pp salame, 1 trikot sirčka Zdenka light, kisle kumarice

Malica (to smatram kot neke vrste kosilo, ker jem v službi okrog 12h): jogurt 1.3mm 500g, indijski oreški (cca 15)

Kosilo (domov pridem okrog 17h); pečen kos lososa, kuhan brokoli

Večerja oziroma sladica; skuta Linia 10%mm, aroma vanilje in sladilo

-------

Včeraj sem se pregrešila in sicer z odličnim francoskim rogljičkom iz francoske pekarne ter par kockicami temne čokolade. Je bilo vredno :)

Sem se pa danes tudi tehtala in imam 2 kg manj, sodeč po tehtnici. Sodeč po videzu imam manj trebuha in v pasu me je malo pobralo.

LP Nia

Lisička87  

član od: 12.8.2014

sporočila: 6

14. feb 2015 9:24

Tale dijeta je bila zame po porodu najboljša..v ponedeljek si grem v knjižnico iskat knjigo da se zopet malo spravim v red :) Da si malo prečistim telo, ker me zadnje čase matra želodec.. Če je tukaj še kdo ki je na tej dijeti lahko kakšno spodbudno besedo napiše ;) Ali pa dober jedilnik..

Lisička87

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

14. feb 2015 11:02

Proxima oprosti ampak sama jem bolj ali manj tako od mladih nog pa ni videt da bi mi mišične mase manjkalo. In drugič, zakaj bi sploh morazl začeti jesti drugače? Če so krvne slike bp, počutje dobro, z zdravjem pa nobenih težav... Samo zato, ker ti nek način prehranjevanja ni poznan, ni potrebno udrihat po njem. 

 

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. feb 2015 13:58

Oliva,

jaz pa ne verjamem, da ti živiš samo od sadja in zelenjave pa tu pa tam kakega semena. Vsaj po tem, kar kdaj pa kdaj tukaj napišeš, že ne.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti