South beach-dieta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jun 2016 19:45

Ulična hrana je mene navduševala na Tajskem, itak. Obožujem meso in sem seveda izbirala take jedi, vsekakor pa tudi razne testeninske zadeve, pa curryje, jasno, in tudi školjke (ene z baziliko v nekem obcestnem pajzlu so bile res odlične). Tam mi je res bil čisti uitek.

Na Kitajskem pa veliko izkušenj s street foodom nimam. Trije dnevi Pekinga so bili premalo.

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. jun 2016 20:27

Eden centrov ulične hrane je zanesljivo Portland (tisti v Oregonu) - na trgu prikolice in barake da bog pomagaj, ampak hrana..... o-la-la! Vse od hot dogov do gosjih pastet in tihomorskih specialitet, kar na tem svetu obstaja, najdeš tam, za nekaj dolarjev dobiš ves kulinaričn svet v lonček ali na kartonski pladenj, žlico plastično ali nobeno, ampak sploh ni važno. Dragulj za vse, ki jim je hrana doživetje.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jun 2016 20:50

Pri nas so najboljši taco-ti s tovornjakov pravih Mehikancev. Tale poulična hrana se je pri nas kar razpasla in nimam nič proti. Z dragim sva ugotvaljala, zakaj nama ulična hrana na tajski ni bila nič posebnega: če je ne bi nikoli jedla, bi bilo dobro. Ker pa imava referenco (ena fantastična restavracija v mestu) in nekaj malih lokalov v Bangkoku, ki niso bili videti nič posebnega, a vendarle sem v enem lastniku povedala, da je njihov red curry najboljše, kar sem kdaj jedla. Pika. Sva ga ob vrnitvi obiskala še 3x, postala prijatelja z njim (kot premnogi drugi) in hotel sva rezervirala tako, da je bil tale Tealiscious Cafe na dosegu rok. 

Pri Kitajscih me je motilo to, da so mimoidoči domačini gledali hrano, jo malo potipali in naprej. Resno! Potem naj jaz to kupim in jem...Nope.

 

 

Vanja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

24. jun 2016 9:58

Go66 in bučmanka,,,,težko bosta našli odgovor tukaj...spravta se k pameti, pejta na potovanje

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Go66  

član od: 16.6.2016

sporočila: 9

24. jun 2016 10:35

Babka, imaš prav. Uživaj.

Go66

Go66  

član od: 16.6.2016

sporočila: 9

29. jun 2016 17:29

Babka, imaš prav. Uživaj.

Go66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti