South beach-dieta

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

14. feb 2015 18:09

Limnol,

bilo je obdobje dveh let (2011-2013), ko sem jedla kuhano hrano (brez mesa). Se vsakič znova zgrozim kaj smo ženske pripravljene naredit za moškega :) Žal je moj takratni dragi jedel 'vse' torej sem morala zanj kuhat običajno hrano, tudi stvari iz pravega mleka, jajc in mesa. Od tu tudi prijava na kulinariko, iskanje in debate o receptih ki niso iz presnega ali vsaj veganskega sveta. Na srečo je to obdobje mimo, vsaka šola nekaj stane. Sem v tistem obdobju pridobila 20 kg! So šle brez posebnih dijet v dobrem letu dol. Seveda bi šlo hitreje, pa sem se bala jojo efekta. Pa tud nikamor se mi ni mudilo.

Kot otrok sem v zimskem času jedla še krompir, riž, fižol ker svežega sadja in zelenjave nisem imela toliko na razpolago.. nisem bila ravno idealen otrok, mami vame nebi spravila koščka pujska za noben denar že ko mi je uvajala gosto hrano 

BMI imam spet okoli 20 in ga mislim obdržat. Niso vsi presnojedci (ali vsaj blizu tega) okostnjaki. Med njimi je veliko športnikov - ob tem podatku sem bila tudi sama ZELO skeptična. A mi ni dalo in sem raziskala vso zadevo, opazovala sebe in druge in videla da je sila enostavno. 

Malo zašla s teme  Hotela sem sam povedat da ni treba sledit nekim drastičnim dietam vsakih pol leta, ko se spet naberejo grehi za pasom. Zdravje je vsak dan dražje, cenimo ga!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. feb 2015 18:51

Cenim zdravje - ampak ne morem verjeti, da že od otroštva (kot si napisala) poješ na dan po 2 kg zelenjave in 1 kg sadja in nič drugega. Pa da si ob tem povsem zdrava. Prav tako kot ne verjamem, da si samo zaradi uživanja kuhane hrane v enem letu pridobila 20 kg.

Saj ne trdim, da ni res - ampak jaz ne verjamem. Ti pa vsekakor želim, da ostaneš zdrava, ker to je edino, kar zares šteje.

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. feb 2015 7:32

OlivaB: a ti si pure presnojedka? Že skoraj celo življenje? Kapo dol in keep it up, če je to to in ti odgovarja! Sila neugodno mi je, če se začne v družbi debatiranje o usmerjenosti, saj nikoli nikamor ne pridemo. Če napišem drugače; debata nima ne konca ne kraja.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

15. feb 2015 8:10

Zna biti, da res nima smisla prepričevati prepričane, a ne gre pozabiti na tiste, ki tuhtajo o raznoraznih usmeritvah (govorim o prehrani), njim v uk in poduk je dobrodošel vsak komentar, sploh, če je od stroke.

(tudi zdrave pameti ne gre prezreti)

Saj veš, MBrando, bolje preprečiti kot zdraviti.

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. feb 2015 14:04

A si imela tole v mislih, Miška?

 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

15. feb 2015 18:04

, uganila si, limnol!

lp

mzm

astra62  

član od: 3.5.2012

sporočila: 17

3. mar 2015 8:28

Da malo oživim tole temo... Pred kakšnim mesecem sem se odločila, da mora 5 kg, pridobljenih čez zimo, dol z riti in bokov in me je prepričal tale forum. Moram reči, da v mladih letih nisem nikoli imela težav s težo in sem ved o jedla, kar mi je pasalo. No, leta seveda naredijo svoje...Pa k bistvu - nisem šla na prvo fazo, tudi diete se ne drzim zelo trdno, sem pa popolnoma ukinila kruh in krompir in zmanjšala maščobe. Rezultat je -2,5 v enem mesecu in s tem sem zelo zadovoljna

Pa res nisem lačna, s tem da sem tudi jaz v službi do 5h. Doma popijem samo kavo, v službi potem počasi en nemasten jogurt. Za malico solata z jajcem ali tuno. Ker sem ugotovila, da mi lakote nič ne poveča, včasih tudi kakšno jabolko. Doma kos mesa ali ribe plus zelenjava. Ker je to sele okrog petih, za večerjo ni potrebe. Čez  vikend malo drugače, ob enem praznovanju tudi kos sladice, kdaj pa kdaj kozarec vina. Aja, tudi rizoto sem enkrat jedla in ob zelenjavi iz voka rizeve rezance. Danes sem doma in sem imela za zajtrk jajce na čebulo in papriki in malo rikote.primerke

Ta način prehranjevanja se mi zdi primerke tudi za tiste, ki niso za razne hude diete. Gre sicer malo bolj počasi, če je zanesljivo, bomo pa še videli...

astra62

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. mar 2015 8:37

astra, počasi se daleč pride, pri dieti bi dodala še, da se ob ustaljenih prehranskih navadah, kot jih imaš ti, tam tudi ostane (mislim glede odvečnih kg). če ti je to postal način prehranjevanja, boš na dolgi rok uspešna, zagotovo, četudi se kdaj spozabiš in ješ malo drugače, kot si vajena. Ampak če se v glavnem recimo v 80, 90 odstotkih držiš svojega načina, občasni grehi ne puščajo posledic.

mamamia

astra62  

član od: 3.5.2012

sporočila: 17

3. mar 2015 8:55

Ja, meni se tudi zdi, da je pri teh stvareh precej v glavi. Če se vsemu odpoves, stalno mislis na to in na dolgi rok to ne gre...Zato sem šla sama na bolj "izi" varianto. Ja, tudi krog sem pojedla na pustni nedeljo.

astra62

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

3. mar 2015 10:41

Sicer nisem bral cele teme, pa lahko iz lastnih izkušenj povem da se zelo dobro obnese Spirulina/Chlorella, bogato beljakoinska hrana...zjutraj spiješ na tešče...ogljikove hidrate na minimun...

silver12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti