Kartica nlb

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

17. jul 2009 12:56

Absolutno se ne strinjam!

Kar se denarja tiče je tako:

Vem koliko dobim, vem koliko dolgujem in vem koliko smem porabiti.

Ne prepričujte me v drugo, vse drugo je zame:

ali imaš preveč denarja;

ali imaš rezervo, da ti kdo "uskoči" z injekcijo in, najbolj žalostno,

šlamperaj na celi črti.

 

Pozdravček!

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

17. jul 2009 13:11

Se podpišem pod Dragičko. In konec koncev, tudi v banki lahko pride do kakšne napake in nam kaj preveč knjižijo na račun (ali v breme ali v dobro). carli

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

17. jul 2009 13:27

Ravno to je,ker se mi je ze zgodilo,da sem v eni avstrijski trgovini dvakrat placala eno in isto rec,v roku 2 minut,ker baje prva transakcija ni sla skozi.Tukaj se mi je pripetilo podobno in me samo zanima ali imam dvakrat enak znesek ali ne. Drugace dobro vem koliko dam in koliko imam. Hvala za vse. Tarja83

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

17. jul 2009 13:41

Sori, ker smetim temo. Dragička tudi jaz vem koliko dobim, pogledam na plačilno listo. Vem koliko dolgujem, oz. daj mi 30 sek, da vklopim klik. Ne vem koliko smem porabiti, ker toliko ne bom porabil, da bi šel v nedovoljen limit. Vem pa, da bom ta mesec s fiksnimi stroški, ki jih imam in bom imel zvozil oz bom zmanjšal limit, ki je posledica dopusta. Če se pojavijo želje po izvenserijskem zapravljanju, pa vzamem list papirja in dobro preračunam, kaj to pomeni. Pa daleč od tega, da bi imel preveč denarja. Enostavno se mi ne zdi potrebno voditi neke vzporedne evidence in se dodatno obremenjevati s tem, ker na ta račun ne bom ničesar prišparal. Pa saj konec koncev banki plačam, da ona vodi moje evidence. Carli seveda se banka lahko zmoti, zato pa so izpiski, a ne? Bodi dovolj o tem, vsak dela tako kot mu paše. lp Vlado

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

17. jul 2009 13:56

Roncolino je napisal/a:
nola je napisal/a:

Če imaš Klik lahko preveriš stanje preko interneta.

nola
Ja,ampak a ni tako,da moraš potem na tisti računalnik s katerag preverjaš naložiti program in certifikat? Roncolino
Točno tako. Najenostavneje je, da imaš na svojem PC-ju internetni brskalnik Mozzila Firefox, ker tam si zelo enostavno narediš kopijo certifikata in ga lahko daš na katerikoli računalnik. In sicer: zaženeš Mozzilo firefox, odpreš orodja, izbereš možnosti, nato polje Napredno.Tam klikneš na Preglej certifikate nato na Vaši certifikati. Najdeš željeni cerifikat (verjetno ti bo pisalo NLB, no pri meni piše Poštarca), klikeš nanj da pomodri. In izbereš spodaj opcijo: Varnostna kopija. V postopku moraš določiti geslo, ki si ga zapomni, kajti ko boš nalagala na drug PC te bo vprašalo po njem. In velik ljudi vpiše geslo za vstop v spletno bančništvo. Jaz imam tudi na veš PC-jih svoj certifikat. Upam, da ti bo kaj v pomoč. »The scary part about human stupidity is not how dumb an average person is, but the fact that, by definition, half the population is even dumber than that!«

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. jul 2009 14:45

Pred leti sem delala tako kot Dragicka, zdaj pa tako kot Vlado. In oba imata po svoje prav. Dokler sem "poslovala" s ceki z zakasnelim placilom in placilnimi karticami je bilo zame pomembno da vem koliko in kdaj moram kaj placat. Zdaj cekov ne uporabljam vec, placilne kartice sicer se, vendar malo. Placujem v glavnem z gotovino, ki jo dvignem na bankomatu (obicajno okrogel znesek, hkrati tudi vidim trenutno stanje), s samo BA kartico namrec zelo nerada nakupujem (moj predsodek). Stroskov ne vodim (vec), sem si jih zato da sem dobila obcutek kam gre denar. Vem koliko zasluzim, vem kaksni so fiksni stroski (na trajnike), vem tudi koliko lahko zapravim dnevno. Normalno mi vsak mesec nekaj ostane. Mogoce bi lahko res kdo rekel da imam prevec denarja, ceprav se meni to ne zdi . Prej bi rekla da imam premalo casa za zapravljat. Tudi zato, ker od nikogar ne morem pricakovat rezervnih financnih injekcij, pazim da imam prihranke in da je poraba manjsa od prihodkov. Kljub temu da ne fizicno ne vodim dodatne evidence, bi opazila ce bi bil kaksen znesek knjizen dvakrat. Malo manjsa verjetnost je, da bi opazila ce kaj ni bilo placano :), ampak to ni moj problem. Kar hocem reci je to, da je koristna evidenca (ne zaradi kontrole banke), ampak zaradi kontrole samega sebe, da ugotovis svoje "zapravljalne" navade. Na zacetku se mi je zdelo da imam ogromno place pa je kar nekam izpuhtela. Zdaj kljub nevodenju vem koliko imam (ne do centa natancno, ampak ne bodimo malenkostni) in ne grem v minus. Tudi iz Explorerja se da certifikat lepo izvozit. Navodila mislim da so na strani banke. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2009 19:29

Vlado, hrambo dokumentov je dobro imeti za primer reklamacij. Zlasti je pa to fino imeti, če je na računu pooblaščenih več podpisnikov. Zgodb o tem, kako je zmanjkalo denarja, ker sta zakonca dvigovala in nista povedala drug drugemu, tega je ohohoh veliko. Tudi je dobro, da človek vedno ve, koliko ima še na OR-ju (plus-minus 10 EUR), ker je kontrola nad lastnim denarjem bazičen trening za kontrolo nad življenjem vobče. In je tudi treba nekako vedeti, za kaj se denar porabi in ali je res potrebno vse tisto nakupiti. Ti povem da sem ne po svoji volji ampak po službeni dolžnosti spoznala toliko čudnih vzrocev obnašanja s plačilnimi karticami in tako čudnimi plačilnimi obnašanji, da zaboli. In zato je dobro, da se mlajši človek navadi take ordunge, kot jo priporoča dragička. Ker, če ne spoštuješ svojega denarja v smislu, da je to materialni okvir tvojega dovoljenjega početja, potem si tudi s spoštovanjem sebe in drugih oseb in stvari bolj na kratko. In tak pišmeuhovski etitjud udari nazaj, slejkoprej. Razvajene ženske, ki ne znajo z denarjem in vse prepuščajo partnerjem...takim potem tipi to razvajenost nabijajo na nos. Ali pa jih pustijo in jim odredijo minimalna sredstva (večkrat kot je prstov na rokah videno). Ali pa partner ni znal z denarjem in je potem ženica vse vzela v roke in je moško nesposobnost, da bi kaj sam naredil oznanjala tako vneto, kot je ne zmoreta nobena radijska oddaja in internet skupaj. Skratka, lepo, da zaupate bančni tehnologiji (bravo, to imam rada). Ampak, trust is good, control is even better. Vendelina jr.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

17. jul 2009 22:48

dragička je napisal/a:

Kar se tiče preverjanja stanja. Oprostite, pedanten in normalen človek, ki ima odprt račun, mora vsred noči vedeti kakšno je njegovo stanje na tekočem računu.

Kaj si ne vodite vzporedno evidenco, da jo primerjate z bančno???

 

Pozdravček!

Če delaš preko študenta (npr. jaz sem delala ves čas, odkar je bilo to legalno, pa dokler nisem izgubila statusa študentke), pa še to za različne stranke, npr. prevajanje, ti pač ne more biti ves čas jasno, koliko denarja imaš na računu, ker eni nakazujejo desetega, eni petnajstega, eni zamujajo po dva, tri mesece, eni ne plačajo pa nikoli. Zato je fajn vsake toliko preveriti stanje. Če dobiš pa enkrat na mesec plačo v enem kosu in ti je to edini priliv, potem pa lahko "vsred noči" veš, koliko imaš. RadaJem

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

17. jul 2009 22:57

RadaJem, imaš praf...

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti