Darilo za ljubitelje melancanov

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. jul 2009 21:21

[citat=--ežoj--]

gogad, da noš slučajno nameščala špango, ti bom jaz, prva si v vrsti!

ežoj[/citat

Ežoj,bo elaphus žalostna.,pa ne bo nič od kofeta in soka.........pa brez čorbic boš ostal......se ne bom nič urivala...špango ti pa lahko posodim

lp goga

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

9. jul 2009 23:42

gogad, al tist velik paradajz in papriko je iz Spara prinesel in podšprajcal na sosedovem vrtičku...pa slikal. In zdej misli, da mu verjamemo, da je pri njem zraslo Ognjič

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. jul 2009 8:55

Vem,vem,mene ne more nobeden okol prinest,sploh pa tak jagenček,kot je naš ežojček...

lp goga

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. jul 2009 21:51

Dajmo se mal zresnit, bo šef po*izdil, pol pa bomo imeli. Glede melancanov ( ja rad jih imam ) bojo mi začeli iz popka rastit. Dejmo mal spremenit.

Rabimo:

polovico masla, žlico sladkornega prahu, rumenjak, 1 žlica kisle smetane, 24 dag moke, jaz dam pol mehke pol ostre,1/4 žličke sode bikarbone, za sirup, 40 dag sladkorja ( za dietalno varianto 38 dag), 3,2 dcl vode, nekaj rezin limone. Najprej gladko zmešamo maslo in sladkor v prahu, dodamo rumenjak, smetano in gladko zamešamo. Dodamo moko in pecilni prašek, zamesimo testo:

Testo damo za pol ure počivat v hladilnik.

Ko je testo spočito, naredimo kroglice, recimo velikosti ping-pong:

Od kroglic delamo valjček:

in pritisnemo ( sploščimo ) na ribež, da dobimo vzorec:

Polagamo na pekač, seveda vzorec zgoraj:

Tako je videti pekač pred pečenjem. Damo ga v prej segreto pečico na 180 stopinj cca 40min ( do zlato rjave barve ( ne sme bit temno rjava, previdno, hitro se zgodi ).

Dokler se peče, pripravimo sirup: damo kuhat sladkor vodo in rezine limone, naj se mal prokuha, ni treba pretiravat.

Pečeno je videt tako:

Opsssssssss, tole  bo treba šefa obvestit, tole je preskočilo od dragičke!

Ko se mal shladi, zalijemo z vročim sirupom:

Pustimo da prenoči in poskusimo.

Temu se reče " urmašice " ali " hurmašice ", podoben recept je v bazi, recepti so podobni z minimalnimi razlikami, jaz sem jih več poskusil, tale se mi zdi rahlo boljši od ostalih, je pa z interneta. Tole je polovica recepta.

In kaj ima to z melancanami?

Čisto nič, ima pa z ljubitelji melancan: tisti ki imajo rad melancane bojo se zelo rad posladkaji s urmašicami, če ne verjamete, vprašajte Kyaro.

 

 

 

 

 

 

ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 11. 2009 09:31

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. jul 2009 22:02

ežoj, ežoj.......................skodelico si pozabil, bistveno vpliva na kvaliteto končenga izdelka! Vsaj tako si enkrat trdil, tam v oni sobi s pečjo v kotu................... Al pa bistveno vpliva (tista skodelica mislim) n akončni izgled.

rimljanka - zasebno mnenje

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. jul 2009 22:25

Ah,ežoj,kako lepo,še nikoli jih nisem jedla...kaj ko bi se nekaj zmenila,ti meni urmašice jaz tebi breskvice

Pa ne mi sedaj nekaj namigovat,čist resno mislim.....

lp goga

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

10. jul 2009 22:29

Meni pa knedelne, če so notri slive al pa marelice.... Ognjič

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

10. jul 2009 22:49

Mnjami...za vse skupaj blažkaa

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. jul 2009 23:00

Ognjič,za knedlne se boš morala z dragičko zment,a je tebi tudi čudno,dragičkini talarji,ežojeva miza

lp goga

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

11. jul 2009 7:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti