Torte s tičino maso

tema je zaklenjena

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

tema odprta - 23. jun 2009 22:50 | ogledi: 2.785 | odgovori: 2

Pozdravljene,

Moram reči, da sem že napredovala pri okraševanju tort s tičino maso, imam pa še vedno nekaj vprašanj, kako si olajšati ali izboljšati nekaj stvari.

- kje se dobijo velike podloge in valarji, da ne bi potrebovala toliko sladkorja v prahu?

- ali se dobijo kake rokavice za mešanje barv s tičino? Sem uporabljala te iz lateksa in so za en drek.

- kaj narediti, da se na torti ne bo poznal bel prah od sladkorja?

- zakaj masa včasih popoka? Kako to popraviti?

- ali jo lahko hranim v hladilniku?

Zaenkrat bo to vse.

LP

*petra*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. jun 2009 1:27

Pozdravček,

- kje se dobijo velike podloge in valarji, da ne bi potrebovala toliko sladkorja v prahu?

Dobijo se v PV, med drugim. Sama imam silikonsko podlogo iz neckermanna in valjar od TW. Podloga je normalne velikosti in vseeno lepo delam na na njej, mi ni premajhna. Največkrat ne dodajam ničesar tičino masi. Če je res premehka (kar se rado dogaja pri tekočih barvah, tega pri meni skoraj ni, ker uporabljam večinoma barve v prahu direktno na maso, brez vode), dodam malo sladkorja v prahu, drugače ga gre preveč. Večinoma pa punce za valjanje uporabljajo gustin, ki pa mene tako skomina, da se ga ne morem dotaknit, z rokavicami pa tako težko delam, ker potem nimam nobenega tapravega  - mesenega občutka :)))

- ali se dobijo kake rokavice za mešanje barv s tičino? Sem uporabljala te iz lateksa in so za en drek.

Rokavic skoraj nikoli ne uporabim, razen za res temnejše barve, ki se ti zažrejo za nohte :)) Barve grejo takoj dol z rok npr. z Meglio razmaščevalcem. Tako da večinoma res delam brez. Drugače te iz lateksa res niso v redu, če že, uporabim tiste rokavice, ki so zraven barv za lase, so malo večje in se ne oprimejo tako zoprno, jih imam za večkrat, ker jih lepo operem. Sem si pa tudi že vzela tiste šumeče rokavice za prijemanje sadja v hipermarketih.

- kaj narediti, da se na torti ne bo poznal bel prah od sladkorja?

Gustin reši ta problem :). Ozirom a z mokrim silikonskim čopičem po površini torte.

- zakaj masa včasih popoka? Kako to popraviti?

Popoka, če je pretrda oz., če je preveč sladkorja v prahu (moja izkušnja)- jaz jo dam v MV za nekaj sekund in je spet lepa. Pa tudi hraniti jo moraš lepo zaprto v plastični vrečki (neprodušno). Torej za to moraš poskrbeti pred prekrivanjem nekako...

- ali jo lahko hranim v hladilniku?

Naj bi se hranila na sobni temperaturi, dobro zaprta, ker drugače se preveč strdi. Če jo imaš v hladilniku, jo moraš potem segreti, najhitreje torej v MV  do pol minute.

No to so moje izkušnje in prispevek, bodo še druge mojstrice zapisale!

 

papa

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti