Mikrovalovna ali navadna pečica

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. jul 2003 15:41

Se komu sanja kako pretvorit st. C v %? Mene tale krompirček blaaaazno mami. Asja

Nataša  

član od: 20.8.2002

sporočila: 24

22. jul 2003 19:26

Tudi jaz sem navdušeni uporabnik MV. Danes sem po e-pošti dobila opozorilo v zvezi s pogrevanjem v MV. Poslal mi ga je prijatelj iz Južne Afrike (poslušal je na njihovem radiu). ________________________________________________________________ Na drugem kanalu je bil danes zjutraj gost dr. Edward Fujimoto, direktor Wellness Program-a v Castle Hospital. Govoril je o dioxinih in škodljivih vplivih na naše zdravje. Opozoril je, naj hrane v mikrovalovnih pečicah NE POGREVAMO V PLASTIČNIH POSODAH. Gre predvsem za hrano, ki vsebuje maščobe. KOMBINACIJA MAŠČOBE, VISOKIH TEMPERATUR IN PLASTIKE, SPROSTI DIOXINE V HRANO in s tem v celice človeškega telesa. Dioxini so karcenogeni in zelo strupeni za celice telesa. Namesto plastičnih posod za pogrevanje hrane, je bolje uporabljati steklene ali keramične posode. Tako dobimo isti rezultat, vendar brez dioxinov. Vsa hrana, pripravljena za pogrevanje v MV, naj bi bila "prestavljena" iz plastičnih posod in pogreta v drugi posodi. Papirnata embalaža ni strupena, vendar vseeno ne vemo, kaj je v papirju. Najvarneje je uporabljati steklene posode, primerne za visoke temperature. dr. Edward Fujimoto je povedal, da nekatere od restavracij s hitro prehrano, hrano pred pogrevanjem preložijo iz penastih posod v papirnate. Dioxin je eden od razlogov za to početje. Dodal je tudi: Plastični pokrovi za pogrevanje hrane v MV, ravno tako ob visokih temperaturah sprožijo nalaganje strupenih toxinov v hrano. Namesto tega raje uporabljajte papirnate pokrove (brisače, serviete...). Nataša Nataša

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

23. jul 2003 11:20

V čem je fora paprinatih serviet? Nekje sem prebrala, da se naj bi hrano med pečenjem (ali kuhanjem) pokrivalo z njimi. Se ne zažge? Asja

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. jul 2003 7:37

Fora je v tem, da pokriješ z ZMOČENO papirnato servieto. Vsaj tako jaz delam in tako sem prebrala v več receptih/nasvetih. Velja seveda za suhe stvari, npr. celi krompirji ipd. Šlo bi tudi bolj suhi špageti na krožniku, omake pa seveda ne. Smisel je, da to obenem dodaja vlago. Suha servieta bi se verjetno res zažgala. Meni se je enkrat vnel vogalček, ki ni bil zmočen. Tole o plastičnih posodah in pokrivanju s plastiko pa zveni verjetno. Ima še kdo kakšne informacije iz drugega vira? LP Fani Sporočilo je spremenil(a) Fani dne 25. jul 2003 07:37:57

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. jul 2003 9:54

Jaz pokrivam z navadnimi papirnatimi brisačami, ki jih ne močim. Pokrivam pa zato, ker je bilo nekje v navodilih za prejšnjo pečico napisano, da je tako boljše - navadno omake, golaže in ostale bolj tekoče zadeve, da se pečica toliko ne umaže. Kake bolj strokovne razlage zraven ni bilo omenjene. V naši pečici je pa še na vratih narisano, da ko segrevaš tekočine, npr. mleko, moraš dati v skodelico žlico, nekaj v zvezi s tem, da skodelica ni tako vroča in se ne popariš, ko jo jemlješ ven. Lp Loni

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

25. jul 2003 10:22

Hvala za tole pojasnilo s servietami. Le malo sem zdaj zmedena, suha ali mokra? Očitno bom morala sama ugotovit. Katere knjige oz. kuharice pa uporabljate? Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti