Elastične nogavice oz.elastični povoji

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 15. jun 2009 22:13 | ogledi: 3.810 | odgovori: 3

Zanima me ,če ima katera izkušnje s temi povoji oz nogavicami.Stara mama ima namreč težave z nogami(stara je 83 let)in ker ji noge otekajo in ima popokane žilice,je zdravnica priporočila elastičnme nogavice ali elastični povoj.Zelo rada bi ji pomagala,je pa problem,ker zaenkrat še ne živim pri njej in ji nisem vsak dan pri roki,vem pa da si sama nog ne bo mogla poviti kaj šele obleči nogavic,ker so baje zelo tesne.Niti ne vem kako je s tem(sem pozabila vprašati zdravnico),verjetno je treba vsako jutro poviti in zvečer odviti.Prosim za nasvet.

sarin

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

15. jun 2009 22:27

Za poleti so elastični povoji zelo nepraktični, ker je pod njimi vroče, pa srbi, peče... Drugače se noge z elastičnim povojem povijejo od stopala navzgor, vključno s peto. Povijejo se zjutraj, še predno vstaneš iz postelje. In jih odviješ preden ležeš (če ležiš imaš lahko noge povite max. 30 minut). Glede na to, da je stara mama že dočakala zavidljivo starost, pa žal dvomim da bi to uspela sama izvajat... Mogoče se motim. Elastične nogavice se kupijo v lekarni in so različne velikosti, tako da je potrebno da gre oseba, ki jih rabi, osebno v nabavo. Se pa obuvajo na nek poseben način (ti pokažejo v lekarni). So relativno drage. V par primerih, ki jih določa zakon, ti lahko osebni zdravnik napiše zanje zelen recept. Se splača pozanimat, čeprav dvomim da je starost med temi razlogi. Mislim, da bo v vašem primeru lažje z nogavicami. Lp Kitanna

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

16. jun 2009 11:14

POZDRAVLJENA, sem ravnokar bil na laserski operaciji in nosim nogavice SIGVARIS, udobne, kvalitetne in praktične, skratka priporočam http://www.diafit.si/content.aspx?docid=142 lep dan še naprej, posavec

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

16. jun 2009 15:27

Za elastične nogavice je noge potrebno izmerit,da se potem uporabniku prilegajo.Stanejo pa približno 60€(tko pravi sodelavka),zdrržijo pa nekako pol leta potem pa je treba po nove.Na gležnju in kolenu se povije v obliki osmice in tudi preostala noga je dobro povijati tako,da se povoj križem povija,da ne zleze dol.Pazit je treba,da nepovijš pretesno,ker noge čez dan otečejo,posledično se povoj zažre v kožo to pa je zelo neprijetno.Sama sem si nogo povijala osem mesecev in vem da je neprijetno in včasih boleče če se zažre v kožo ali zleze dol.Nekaterim je potrebno poviti nogo samo do kolena,drugim celo do dimelj.Če povijaš celo običajno rabiš dva povoja sicer zadostuje eden.Jaz sem se mogla z njimi tuširat,ker sem se zdravila za trombozo in sem bila noseča.V bolnišnici so mi vsakič dali sveže povoje tako,da sem mokre dala v vrečko in mi jih je partner odnašal domov da sem jih imela za nekaj časa. chappy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti