Posodica z vodo pri peki kruha

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jun 2009 11:37

Ja, ne vem, tista moja posodica je kar debela (saj veš, take kot so za narastke in podobno). Saj tudi lazanjo ali kaj drugega dam v ogreto pečico v taki posodi, pa se do sedaj še ni nič zgodilo - mislim, da debelejše jensko steklo prav dobro prenaša velike temperaturne razlike.

Sem pa slišala tudi jaz, da je potrebno jenske čajnike, ki so zelo tanki, postopoma in počasi segrevati (z vodo vred, seveda).

Mojca

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

12. jun 2009 12:15

Mislim da je to za jenske posode ravno obratno,da se še vroče ne dajejo na zelo mrzlo ali pa mokro površino.Vsaj jaz imam tako izkušnjo.

lp goga

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. jun 2009 13:08

Jaz dam pa kar eno navadno kastrolco, v vodo pa vsujem (če pečem kruh) malo timijana ali rožmarina ali kakšen lovorjev list, za sladke stvari pa rezino limone ali pomaranče ali vejico melise.

Če sem razsipno razpoložena, vlijem namesto vode vino, noter pa kakšen klinček. Ne vem če kruh kaj diši po tem, kuhinja pa vsekakor.

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. jun 2009 14:23

Za te namene uporabljam jensko posodo, na dno pečise jo pa dam preden je le ta vroča, da se ne opečem. Tako pečem samo hruh, nisem pa še poizkusila listnatega testa, paljeno sem delala pa samo 1x , imam ga pa namen ponovit kar kmalu. Ko pečem kruh, sem opazila razliko, če ne dam vode. No, moja soseda ima za te namene spray za vodo.

Vanja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. jun 2009 3:07

MamaF, saj jaz tudi take posode mislim, debelejše - no to imam jaz v spominu, da je bila velika reč glede tega :)

Nola, super ideje, hvala.

Ja, listnato testo se pa lepše razlista, obojno s paljenim pa tudi bolj "napihne". Tudi recimo, če pečeš zmrznjene rogljičke ali podobno pecivo (ladjice, fernandoti...recimo od Pečjaka) daš skodelico vode.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

prozman  

član od: 17.7.2008

sporočila: 77

15. jun 2009 7:58

Jaz pa pečem kruh v glineni posodi s pokrovom. Lp prozman

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

15. jun 2009 16:35

Jaz imam parno pečico in ima že intergirano posodico za vodo. Je na dnu pečice in zato lahko tudi premično posodo položite na dno. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti