Solatni preliv

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

tema odprta - 27. maj 2003 10:05 | ogledi: 8.614 | odgovori: 6

Mi kdo zaupa recept za solatni preliv (jogurtov, gorčični...)

martina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. maj 2003 10:15

Jaz kar tako na približno ustvarjam, najraje imam jogurtov preliv, se pravi, da nasekljam dva stroka česna, dodam narezan peteršilj ali včasih drobnjak, odvisno, kaj je bliže. Ter seveda navaden jogurt. Solimo in popramo pa tudi po okusu. Čau, Loni

Morrigan  

član od: 25.4.2003

sporočila: 22

27. maj 2003 13:39

meni je tudi všeč jogurtov...s to razliko, da jaz v jogurt dodam sol in poper, malce drobnjaka in čisto malo olivnega olja ter pretlačeno trdo kuhano jajce. v Jamiejevi knjigici je pa tudi nekaj polivk..ti jih prepišem jutri! Morrigan

Morrigan  

član od: 25.4.2003

sporočila: 22

28. maj 2003 7:21

Evo, kot obljubljeno: ZELIŠČNA POLIVKA Z VINSKIM KISOM 2 žlici vinskega kisa (rdečega, lahko tudi belega) 5 žlic olivnega olja 1 žlička soli 1 zvrhana žlica nasekljanega svežega majarona 1 zvrhana žlica nasekljane sveže bazilike 1 zvrhana žlica nasekljanega svežega petršilja 3 žlice na drobno nasekljane šalotke POLIVKA IZ MAJARONA IN BALZAMIKA 2 žlici balzamičnega kisa 5 žlic olivnega olja 1 žlička sveže mletega črnega popra 3 zvrhane žlice nasekljanega svežega majarona GORČIČNA POLIVKA 1 zvrhana žlica dijonske gorčice (gorčice s semeni) 2 žlici sveže iztisnjenega limoninega soka ali balzamičnega kisa 5 žlic olivnega olja 1 žlička soli 1 žlička sveže mletega črnega popra POLIVKA IZ INČUNOV IN KAPER 2 žlici sveže iztisnjenega limoninega soka 5 žlic olivnega olja 1 žlička sveže mletegačrnega popra 6 naseklanih ali v možnarju stolčenih filejevinčunov (sardonov) 1 žloca naseklanih ali stolčenih malih kaper Morrigan

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

28. maj 2003 9:51

Vsem se naj lepše zahvaljujem posebno Morrigan. martina

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

29. maj 2003 10:23

Morrigan, recepti zgledajo odlično, zanima me ali pašejo vse polivke na vsako solato? LP Andrej Močnik

Morrigan  

član od: 25.4.2003

sporočila: 22

29. maj 2003 11:02

hm..najbrž odvisno od okusa... jaz za zeleno solato uporabljam samo prva dva...druga dva (gorčična in kapre) pa sem poskusila doslej samo na paradižniku. Če bo kdo poskušal kombinacije, naj javi :) Morrigan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti