Mladi sir

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

tema odprta - 22. maj 2003 13:22 | ogledi: 3.535 | odgovori: 6

Dobila sem večjo količino mladega sira-vsaj mislim da se mu tako reče(ne tisti slani, ki je v slanici), sedaj me pa zanima če bi ga lahko en del shranila v zamrzovalniku?

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

22. maj 2003 14:02

Boje je če ga vložiš v kozarce in zapolniš z oljem. Če ne varčuješ je zelo dobro z olivnim oljem, dodaš pa lahko še kakšna zelišča. Rožmarin, bazilika, poprova zrna, mali feferončki... Potem pa ga daješ na solate (grška) ali na popečen vroč kruh ali pa zraven zelenjave na žaru....mnjam... LP Saša

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

28. maj 2003 7:48

Kar opisuje Venturini, je res krasno. Feta sira (ali mladi sir) kupujem prav zato, da ga kakšen kozarček vložim. Kocke sira kar povaljam v mešanici suhih sredozemskih zelišč, nalagam v kozarec in zalijem z oljčnim oljem. Tudi samo začinjeno olje je potem super, da bi ga uporabila pri kuhi, sploh ne gre, ker mi ga prej pojedo na kruhu. Zmanjka ga kar pri navadnih večerjah poleg kruha, sendvičev ipd.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

28. maj 2003 10:01

Koliko časa pa se mora sir "namakat" v olju z zelišči, da se prepoji z okusom po začimbah? LP Špela Spela

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

28. maj 2003 15:16

Mislm da ko ga je delal Jamie Olivier da je rekel vsaj 1 teden. Osebno mislim, da ker gre za olje da se lahko počaka še kak teden več, da se okusi lepo prepojijo.

jst  

član od: 2.1.2003

sporočila: 18

28. maj 2003 20:45

Moja sodelavka je koščke sira Feta povaljala v sesekljanem česnu in peteršilju ter ga pokapala z oljem. Vse skupaj se je staralo en dan, pa je bilo vseeno zelo dobro. Hitra rešitev za nenapovedan obisk. Sporočilo je spremenil(a) jst dne 28. maj 2003 20:45:28

rastlinca  

član od: 7.6.2003

sporočila: 1

7. jun 2003 19:55

Pozdravljeni! Moja mama dela sir tako, da zavre mleko ter mu doda kis in sol, da se naredi skuta, ki jo potem spreša, da se naredi čvrst sirov hlebček. zanima me ali je mogoče tak sir tudi namočiti v olju z zelišči. sir je krasen tudi s orehi in zelenim poprom:)) Martina Barle

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti