Tulipani

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

25. feb 2011 19:29

p5090073_290p4210112_290

 

Tako to zgleda na Nizozemskem.

Nena-morje

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

25. feb 2011 20:42

rimljanka je napisal/a:

Ves cvetni nastavek, cvet s pecljem se odreže. KKolikor prinese k fotosintezi cvstno steblo, toliko tudi "poje", bi rekla. Drugače pa bi jaz raje na začetku aprila posadila čebulico v zemljo, takrat bodo listi še zeleni, čimdalj morajo ostati, da bodo čimveč skladkorja nabrali za prihodnjo sezono. In ena sama čebulica ali dve ne bosta tako zelo dobro nekje prestali poletja, se lahko izsušita. Če imaš vrt, res ne bo problema.



rimljanka

 

Ja, od lanskega poletja dalje imam vrt . Jupiii. Samo zaenkrat še ni bilo časa, da bi ga tudi kaj urejala, je bilo preveč dela s selitvijo (nova hiša). V lončku (premer kakšnih 14 cm) imam pa 4 večje čebulice (kukajo ven iz zemlje). Torej jih moram do aprila dobro zalivati, da se ne izsušijo, potem pa grejo lahko ven na vrt? Super, samo pravo mesto jim moram najti.

Katja D.

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

25. feb 2011 20:45

Nena, kako lep tulipan . Taki naj bi bili tudi moji, pa so lonček očitno narobe označili in imam zdaj rumene tulipane. A nič hudega, so tudi zelo lepi.

Katja D.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti