Poletni oblačilni report

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. maj 2009 12:45

Meni so visoki semiš škornji že od nekdaj všeč, samo se mi zdijo povsem neprimerno obuvalo za topli del leta, ker so pretopli. Za hladni del leta pa spet niso preveč primerni. Kdaj jih nosite? V nobenem primeru pa jih ne morem kupiti, ker imam nogo št. 39/40 in tako suho, da jo v gležnju skoraj oprimem z eno roko (imam veliko dlan in dolge prste). Skratka popolnoma neprimerno obuvalo. Vendelina je sicer govorila, da se dobijo tudi škornji xs velikosti cevi, vendar zaenkrat še nisem imela te sreče. če katera zasledi škornje, primerne za zelo suho nogo, welcome. vsake info bom vesela. mimika

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

10. maj 2009 12:55

Welcome to the club, mimika. Margot

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

10. maj 2009 18:52

Jaz imam isti problem, zadnji dve zimi sem si skušala kupiti po nogi oprijete škornje, pa jih nisem našla... Pa še eno vprašanje imam, če mi mogoče zna katera pomagati. Zanima me, kje kupujete hlače dologonoge ženske? Jeans s podaljšano dolžino se še nekako najde, če pa iščem kakšne elegantne hlače, ali pa samo kakšne bombažne ali lanene za poleti, mi je pa vse prekratko, še preden obujem visoke pete. Res bom hvaležna za kakršenkoli namig! Vanilija

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

10. maj 2009 20:04

Dorothy Perkins ima podaljšane modele, Topshop, Miss Sixty tudi se mi zdi. To mi trenutno pade na pamet. Margot

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. maj 2009 20:56

Punce, pri poletnih semiš škornjih je fazon, da primejo v gležnju (da se peta ne drgne pri hoji), drugače pa jih imajo v ohlapnem kroju. Usnje mora imeti luknjice, tako, da je vse skupaj bolj ena čipkasta velur zadeva. In da to ne postane zmečkan poletni gležnjar, je potem na tubusu nekaj linij, kjer je elastika, da se tubus drži meč. Jaz sem podobno opravo nosila na faksu in sem takrat kombinirala s škorenjci z luknjicami in potem sem nosila zraven bodisi kratke oblekice, ki sem jih na zalogo kupila na Carnaby Streetu v prejšnjih počitnicah, ali pa kakšne kratke hlače iz in čez sem nosila ogromen dolg plašč iz tenkega džinsa, ki je imel najbolj podložene rame na svetu. In to sploh ni zgledalo slabo.... In ko ravno pišem: če vagate med nakupom sandal gladiatork in vas tak kroj malo plaši....in po drugi strani razmišljate o korektnih mestnih flip flopih....korektna vmesna rešitev je sandal brez pete, ki ima en pašček med mezincem in ostalimi nožnimi prsti, ta pašček je potem pod kotom 90 stopinj povezan s paščkom čez nart in tretji pašček gre okoli pete. S tem obuvalom lahko dobro kombinirate poletna oblačila za neformalni del dneva, zlasti se tak sandal fino kombinira s poletnimi oblekicami, še posebej tistimi z bolj orient štihom. Ta obuvalni artikel v našem mestu prodajajo od po cenah od 20 EUR navzgor...s tem, da se to obuvalo totalno enako obnaša, če ga kupimo za 20 EUR ali pa za 120 EUR..... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 10. 2009 21:03

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. maj 2009 1:48

Vanilija, v Zari sem dobila črne in bež elegantne hlače (bolj ozek kroj po nogi, visoka sem 180 cm), lanene in res bolj poceni dooolge variante pa se dobi tudi v Two way v BTC, hala A in mislim, da je trgovina tudi nasproti Mladinske knjige v LJ (čisto OK zadeve za poletna pohajanja).

Moji škornji čez koleno so sicer zimska varianta - da ne lezejo dol sem jim pod kolenom napeljala "vrvico" za zavezat (črno, se sploh ne vidi).

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2009 6:44

@Vanilija. Tako, kot pravi katka. Plus: cigaretni kroj hlač se nosi v škornje in tam dolžina ni tako silno pomembna. Drugače je pa cigaretni kroj super, ker imaš lahko zraven vse višine pet. Meni tudi Zarini cigaretni kroji super stojijo. Pri hlačah je tako, da čisto vsake res niso zadosti dolge, ampak se človek z rutino nauči iskati. Veliko angleških in francoskih znamk, ki jih lahko vidiš v Emporiumu ima itak oznako za podaljšane hlačnice. Pa išči take kroje, kjer ima hlačnica rob - kupiš hlače in jih nemudoma odneseš v prvo čistilnico, da zadevo odparajo, fino spravijo skozi paro, zarobijo do maksimuma in imaš zadosti dolge hlače in se rob ne pozna. Bolj ko razmišljam, bolj ugotavljam, da dolžina hlačnic niti ne predstavlja problema. Bolj vidim problem v izbiri kroja. Opažam, kako se marsikatera rine v premajhne hlače (saj na bokih mi pa lepo sedejo.....) in ji potem telo nad bokom dobesedno kipi ven na michelinski način. Prav tako vidim, da si nekatere kupujejo take hlače, ki gredo tako visoko, da bi lahko noter dala še plenice, pa se ne bi opazilo, da jih nosijo. Ali pa si rinejo kroj, ki se konča na bokih nekam visoko v pas....in potem ima blago na zadnji plati težave, ker se razteguje in guba in mečka obenem. Če katera ni prepričana v to, da si zna kupiti hlače, se te veščine najbolje naučite tako, da hlače kupujete zjutraj (skoraj na tešče) in imejte oblečeno kakšno svetlo (bela je najboljša) majčko (pozimi se to nosi pod blazer). Namreč, tista majčka bo pokazala vso resnico zgornjega dela (ne bo nič motila v presoji, kako zgleda spodnji del) in na to osnovo poskušajte hlače. Boste vsaj videle, kako vam stojijo različni kroji. In naj gre z vami resnično dobra frendica, da bo povedala, kako te hlače na vas izgledajo od zadaj. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. maj 2009 10:01

Če mene vprašaš je lahko kakršnekoli barve. (jaz osebno bi se nagnila k svetlo roza)... lidka [sonce]

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

11. maj 2009 10:10

Hvala lidka,tudi sama sem imela v mislih sveto roza,ker bel top in v enaki barvi bolero mi nekako ni všeč. kalcicl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti