Poletni oblačilni report

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2009 10:38

Kalcici, jaz bi tisti beli bolero uporabila takole (navajam več možnosti, pa poglej, kaj ti gre na karakter in geštel): - kombinacija s temnomodro-belo ali črno-belo (bele pikice vzorec - če so kakšni drugi vzorci, potem se kompozicija podre)) kratko oblekico do kolen in brez rokavov, in zraven obula bele balerine, bele nizke sandalce (glej dva moja posta nazaj) ali pa bele gladiatorke brez pet - kombinacija z belosvetleče-jajčna lupina belosvetleče-minimalistično oblekico - glavno, da se material oblekice sveti in zravne bi imela zlato ali pa srebrno obutev (razmišljam v smer sandalc ali balerin ali peep-toe shoes in potem od višine pet definiraš, če gre za dnevno ali cocktail varianto) - potem bi zadeva ultimativno dobro fukncionirala, če bi to kombinirala s pencil-dress (to je tista kultna obleka, ki je ozko krojena ob telesu in se konča na sredini ali pod koleni, take drugače promovira razvpita Victoria Beckham, skratka ta večni Ava Gardner stil...) - pencil dress je itak najbolj divast kroj obleke, z obveznim belim pasom, dobro funkcionira kroj tudi na številki 42, samo pas in boke moraš imeti, če pa pri prsih zmaga, bo pa pametni modr vse popravil - bel korzet, bele hlače in tale bolero (ampak, za to je treba biti zagorel) in potem bi zraven lahko kombinirala tudi s čevlji in torbicami ki bi bile bolj odbite (recimo, kakšni roza šuhi, vijola, modra....) Sama imam pri kombinaciji s hlačami druge barve tule malo rezerve. Namreč, jaz bi na tale bolero dodala ozke zlate ali pa srebrnkaste hlače (ne vidim na fotki, kakšna je svetla nit v bolero, če vleče na srebrno, potem se bolj v srebrno-sivo smer razmišlja, če je pa bolj rumenkasto vse skupaj, se pa v zlato smer razmišlja)....in še to hlače v primeru, če je konfekcija maksimalno 38. Nekaj ozkega, cigaretastega in zraven štikle, za katere se potrebuje orožno dovoljenje (in karakter, ki zna to nositi). Zraven bi pa imela majčko zlate ali srebrne barve (sama sem lani kupila nekaj Labodovih zlatih in srebrnih majčk za nizko ceno in jih zdaj veselo kombiniram skozi celo leto). Skratka, kalcici, tale bolero gre na bolj obvous hlače. Kombinacijo s "klasičnimi črnimi hlačami" ali pa s "širokimi črnimi hlačami za v teater" (oboje je itak treba skozi leta nakupiti) ti pa odsvetujem. Namreč, tale bolero je širok in precej definiran (tole kvačkanje ali karkoli že je, ga zelo definira) in če bi kombinirala tole belo shemo s črnim spodaj....bi bila blazno podobna kakšni pevki iz ljubiteljskega pevskega zbora iz kakšne gospodarsko manj razvite lokalne skupnosti, ki si je pražnje oblekla in si dala še "pled", da "je ne bo zvečer zeblo" Ker, mimogrede, točno tako zgleda tudi tale model na fotki. Kot učiteljica iz province, ki je prišla na večerni event z namenom, da upeca kakšnega frajerja, ki jo bo odrešil province.... Če hočeš tak ali podoben kos kombinirati s črnimi hlačami, potem moraš vzeti črn bolero. Črn bolero, korzet ali majčka s tenkimi naramnicami in črne hlače - to pa gre - in zraven nujno zlate ali srebrne čeveljce in nakit, ki bo usklajen s čeveljci..... Kroj tele bolero jopice je relativno opazen in ima močan čipka efekt. In če tule čaraš z mnogo dodatnimi barvami, prideš hitro do too much information. Zato je najbolje, da se ubere monokromatksa varianta, oziroma maksimalno dve barvi...pa še tu je treba biti previden. Pri vzorcih znam tule dodati samo pikice (ker grejo skoraj povsod zraven), medtem ko so črte že pretežke za čipkast efekt na boleru. Glede krojev - ker tale bolero ni čisto oprijet, je najbolje, da so ostala oblačila zraven krojena oprijeto. Široki kroji znajo hitro narediti efekt stare mame, ki ima pled, da je ne zebe.... Upam, da tole pomaga. Vendelina jr.

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

11. maj 2009 11:12

Vendelina ,hvala za tako izčrpen odgovor.Moram priznat,da sem se od tebe in od lidke v tem času ko spremljam vajine nasvete glede oblačil,barv in ličenja ,zelo veliko naučila(so opazili tudi drugi).Moram priznat,da v modi nisem najbolj"doma" in da mi vsak tak nasvet prav pride. kalcicl

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. maj 2009 11:20

Vendelina jr. je napisal/a:
Kombinacijo s "klasičnimi črnimi hlačami" ali pa s "širokimi črnimi hlačami za v teater" (oboje je itak treba skozi leta nakupiti) ti pa odsvetujem. Namreč, tale bolero je širok in precej definiran (tole kvačkanje ali karkoli že je, ga zelo definira) in če bi kombinirala tole belo shemo s črnim spodaj....bi bila blazno podobna kakšni pevki iz ljubiteljskega pevskega zbora iz kakšne gospodarsko manj razvite lokalne skupnosti, ki si je pražnje oblekla in si dala še "pled", da "je ne bo zvečer zeblo" Vendelina jr.
Čeprav se tudi sama kdaj silom prilike tako oblečem (črne hlače, bela bluza) se sama sebi zdim kot en gostilniški delavec, samo furtih da mi še manjka pa tasa pa beležkica... Začetnica

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

11. maj 2009 23:30

Vendelina jr. je napisal/a:
Črn bolero (a bo kakšna fotka?) je v osnovi dober osnovni kos garderobe. Lahko zamenjuje temno jopico.
Evo, slikce črnega bolera, (omenjeno v pomladnem oblačilnem reportu - maturantski ples) http://jankica.moj-album.com/album/15744631/ jankica

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

12. maj 2009 9:07

Pristavljam svoj lonček in prosim za nasvet glede poletne obutve. Imam namreč široko stopalo in visok nart in vse te krasne natikače in sandale lahko samo gledam - ni šans, da bi šla moja noga v tiste paščke. Svojo nogo spravim kvečjemu v crocse, pa še to eno številko večje, tako da imam na dolžino prostora še za pol palca, nart pa je že skoraj stisnjen. Tudi jaz bi se rada lepo obula, ampak nisem več dovolj pametna, kje bi dobila sandale (oz. natikače oz. obutev za poleti), ki bi mi dejansko šli na nogo. Kakšen nasvet? smrketa

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

12. maj 2009 9:31

Še ena z istim problemom kot smrketa , s tem da imam št 42 .

Bernarda

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. maj 2009 10:13

jankica je napisal/a:
Vendelina jr. je napisal/a:
Črn bolero (a bo kakšna fotka?) je v osnovi dober osnovni kos garderobe. Lahko zamenjuje temno jopico.
Evo, slikce črnega bolera, (omenjeno v pomladnem oblačilnem reportu - maturantski ples) http://jankica.moj-album.com/album/15744631/ jankica
Jankica kaj pa je to za ena frača? Lušno. Začetnica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. maj 2009 11:13

Jankica, tale rdeča oblekica pod bolerom je pa .... za prste obliznit! Pa tudi bolero je zelo lep.

Mojca

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

12. maj 2009 11:15

Pa čevlji so fenomenalni. Gigi_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. maj 2009 12:02

Smrketa, Humanic ima tvoje številke, drugače pa v LJ. Ara na Trubarjevi... Bolero mi je okej. ostali outfit tudi, zdej pa letim na drug konec mesta... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti