Poletni oblačilni report

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. maj 2009 17:26

Jade klasičen kostim te nikakor ne bo naredil stare! K mojemu črnemu dodam kakšne poceni bluzice, mikice v mladostnih krojih in bolj kot ne udarnih barvah in seveda čevlje, ki ni treba, da so iste barve kot torbica. Velika verižica ali pa šal, ki ga spraviš pod fazono deluje malo presenetljivo.

Tale je sicer v neki sivi barvi, ker se črna na ekranu ne vidi dobro, kar se detaljev tiče. Ne vem, kakšnih proporcij si, ampak tole paše tudi meni, ki sem za par cm prekratka za svojo težo, pa ne preveč.

http://www.overstock.com/Clothing-Shoes/Tahari-ASL-Wom

Vanja

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

27. maj 2009 18:30

Jaz sem si pa zadnjič kupila približno takele: samo da majo tanjše trakce pa malo manj jih je. Petka je pa malo čez 10 cm visoka :) je tako lep svet iz tako visoke perspektive (drugače sem samo okoli 155 cm velika :))

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. maj 2009 19:22

tamalaursa je napisal/a:
je tako lep svet iz tako visoke perspektive (drugače sem samo okoli 155 cm velika :))

Oh, tamalaurša, upam, da se ne sekiraš - doma imam pubertetnico, ki je približno enake velikosti kot ti in se včasih zasekira, pa jo potolažim s tistim starim rekom:"Strup je v majhnih flaškah - pa najboljši parfumčki tudi!"

Lp

P.s. Ja, čevlji so pa bomba, seveda!

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 27. 2009 19:23

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. maj 2009 19:31

elaphus je napisal/a:

tamalaursa je napisal/a:
je tako lep svet iz tako visoke perspektive (drugače sem samo okoli 155 cm velika :))

Oh, tamalaurša, upam, da se ne sekiraš - doma imam pubertetnico, ki je približno enake velikosti kot ti in se včasih zasekira, pa jo potolažim s tistim starim rekom:"Strup je v majhnih flaškah - pa najboljši parfumčki tudi!"

Lp

P.s. Ja, čevlji so pa bomba, seveda!

cervus

 

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 27. 2009 19:23

In sploh je znano, da je delo pri tleh!nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 27. 2009 19:32

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

27. maj 2009 19:39

Ne se ne sekiram (več) sem pa se u svojih zgodnjih pubertetniških letih. Tudi jaz pravim:" Strup je v majhnih stekleničkah zato se me pazite!" haha. Glede čevljev pa še to so presenetljivo udobni, glede na visoko peto.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

28. maj 2009 12:04

lepi, lepi, Tamalaursa!

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

28. maj 2009 14:17

"Pa rožce so tud pr tleh" :) Sama sem tudi 158 cm in sem skrajno ponosna na to svojo "veličino". Pa še hude petke si lahko privoščim. Gigi_84

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

28. maj 2009 15:47

No zdaj se bom pa še jaz opogumila in vprašala za kak nasvet...se strinjam, delo je pri tleh, strup v malih flaškah, ampak meni je mati narava vseeno prinesla 180cm in dolgeeee noge, celih 110cm, tam nekje. Sem pa tako, sicer mlada, za oblačit pa konzervativno nerodna, torej vedno hlače, in samo hlače. Zgoraj si lahko oblečem zelo drzne zadeve, za spodaj pa ne znam dati nase nič razen hlač- malo žalostno...Kratke hlače nosim doma in pa na morju. Vseeno pa si včasih zaželim kakšnega krila tudi v službi, na kakšni zabavi, nosila bi npr.tajice in tunike čez, ampak ne vem kako začeti...ne morem reči da sem sramežljiva, mogoče samo ne preveč drzna. Lepo prosim za kak praktičen nasvet za nas visoke, nogice so pa kot bobi palčki:)) Kaj obleči, v smeri kril in pa kako prebiti led, iz hlač v krila...hvala vam ! patty

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2009 17:47

Patty, tako, da oblečeš krilo..... Jaz imam kvalitetnih 180 cm in nekaj in se mi zdi, da šele pri tej višini štikle nad 10 cm prav pridejo do izraza.... Glej, odpri omaro in poglej, katere kose oblačil lahko nosi tudi tvoja mama (ne govorim o tem, če so ji prav, mislim na to, če so konservativna do bolečine) - tiste kose daj lepo na humanitarno organizacijo. Čeprav, človek ni nikoli tako star, da bi nosil konservativna oblačila (je rekla moja mati, ki je prejšnji teden praznovala rojstni dan....) Pri krilih je treba paziti na dve temeljni stvari in sicer na kroj in na to, kaj obuješ zraven. Tu delajo ženske največ kiksov (okej, delajo tudi kikse z napačnimi blazerji in tunikami in bluzicami, ampak to spada med manj obupne kikse). Glede krojev: jaz sem vernica kril ozkega kroja - ki imajo razporek, če grejo čez koleno ali se ustavio na sredini kolena, če so pa krajša, imajo pa tudi razpprek, če so ozka, ali pa ga nimajo, če so v blagem A kroju (s tem, da je poudarek na "blag A"). Ta kroj svetujem zaradi tega, ker dobro funkcionira tako na številki 34 in tudi na številki 46 (tu gre obvezno čez koleno in se tam ustavi). Dobro pa funkcionira zaradi enega samega neubranljivega razloga: v takem krilu je ženska prisiljena, da lepo hodi. Se zravna in lepo dela s stopali. Ni puklasta in ne meče stopal na ven (kot delajo telovadke). Ko ženska lepo hodi (zgrbljena drža uniči najlepšo obleko na svetu, dobra drža naredi pa še vrečo krompirja zanimivo), postane avtomatično bolj ženstvena in potem energija preprosto drugače teče (ajoj, kako mistično), hočem reči, nekako iz okolice dobiš pozitivne vzpodbude za nakup dodatnih kril. Skratka, dobro krilo je ozko krilo. Široka krila, ki so "bolj komot"....naredijo samo preveliko zadnjo plat in povečujejo verjetnost, da bomo tako krilo povozile s pisarniškim stolom na kolesih ali priprle z avtomobilskimi vrati. Široka krila naj kar nosi gospa minister za kulturo Širca in tudi, če jih nosi samo ona, za to državo je to čez in čez dovolj...)))). Edina izjema od tega pravila so plisirana krila z elastiko v pasu...Ta krila (grejo do kolena, daljša so pa tak passion turn off, da jih več ne nosijo niti v pevskih zborih) so top moderna vsakih deset let in takrat se jih da fino kombinirati. Drugače pa je treba imeti tako krilo na lagerju, ker blazno prav pride v času nosečnosti. Obutev h krilu: H krilu se nosijo čevlji s peto. Lahko je peta kakih 5 cm (kar je itak ortopedsko korektno do prijazno), lahko je štikla za orožno dovoljenje, lahko je naložen platforma podplat (o katerem smo tule že veliko govorile in vidim, da ste ga punce na forumu vzele za svojega). Namreč, h krilu se vedno nosijo čevlji, v katerih se hodi ženstveno. Če bi kakšna rada hodila udobno in po domače, si naj kupi pohodne šuhe in naj gre na kak hrib (tega je v tej državi dovolj), če pa želi biti ženstvena, naj pa tako hodi. In v krilu ožjega kroja, ki zaradi razporka omogoča korak in v čevlju s kakimi 5 cm petami (to zdaj nosi Carla Bruni, ker se je naveličala balerink) se hodi ženstveno. To ne pomeni, da je neudobno, to samo pomeni, da se ne raca. Nizke pete in krilo, to je dizaster, oziroma, to je tako "tri sezone nazaj", ko so študentke nosile neke malo volančkaste zadeve in flip-flope in se je to potem nosilo še naslednjo sezono....da bi to počasi šlo ven iz mesta (hvala vesolju)...hočem reči, nizke pete in krilo gresta skupaj samo v primeru, da imate oblekico, ki se konča kakih 5 cm nad koleni ali pa če nosite balonsko krilce (ki ima itak tendenco, da leze gor). V tem primeru svetujem balerinke ali pa gladiatorke za zraven...ali pa, če nosite mestne kratke hlače v kombinaciji s poletnimi kratkimi blazerji.... Krilo do in čez kolena in nizke pete , ajoj, a to je svetoval kak konseravtivni ortoped? Patty, v tvojem pisanju me je najbolj zaskrbelo (ne pretiravam), ko praviš, da imaš nogice kot bobi palčke. Dekle drago, pa kdo ti je pa TO rekel? Mar bi držal jezik za zobmi, če ne zna pametno govoriti. Prvič, nobene noge ob normalnem do zdravem prehranjevanju NISO presuhe, drugič, vsakemu dekletcu se vsak dan znova pove, da je najlepša. To se ji reče tudi takrat, ko nosi špegle z obupno dioptrijo in nosi grozljiv ortodontski aparat (jaz nosila oboje) in še kak zdravstveni accessory zraven....ker potem, ko je ta punca stara kakih šestnajst let, se s popotnico "ti, princesa, si najlepša" pretolče skozi leta kompleksov in zraste v laboda.....ali pa se s kompleksi ukvarja naslednjih n-let, razreši jih pa ne. Hočem reči, Patty, imaš noge za orožno dovoljenje. Got it? Bobi palčke so pa drugače pecivo znanega hrvaškega proizvajlaca.... In nog za orožno dovoljenje se pa ne skriva v hlačah tudi v toplem delu leta. Tudi v pajkicah /legicah in tunikah ne. Pajkice so drugače oblačilo za ženske, ki znajo nositi krila, dokler pa ženska ne osvoji te veščine, bi pa pajkice odsvetovala...Čeprav, za vitke noge so pajkice okej - ampak pakjice pridejo na vrsto v jesenskem reportu, kjer se bom na veliko ukvarjala s pajkicami, nogavicami in hlačami..... Namreč, noge so v pajkicah zelo očitne in za to je treba biti kar velika punca. Patty, visoka si že, če pa hočeš postati velika punca, se pa v tem poletju nauči nositi krilo (sem na začetku tega topica napisala kar nekaj namigov za krila, malo poglej nazaj). Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2009 17:52

@tamalaursa, čevlji so okej. Jaz bi jih na tvojem mestu kombinirala z bombažnimi bluzicami, ki so malo nagubane in imajo elastike (pa tudi malo od elastike napihnjenie rokavčke) in relativno manj opaznimi krili. Namreč, imaš močan info v obutvi in daj potem še na zgornji del močan info, krilo vmes pa funkcionira kot kaka nevtrala povezava. Tudi se tole dobro kombinira s klasično kratko levis jakno in s kratkim blazerjem. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti