Mlekomat

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. nov 2009 16:34

V Celju imamo sedaj po novem kar tri mlekomate.Velikokrat kupim mleko od tam .Ponavadi liter in pol imam pa kar svojo steklenico.Na mleku še nismo opazili nobenega čudnega vonja in nam je prav okusen.Ker imava z možem rada kislo mleko ga kisam na njem se naredi prav lepa smetana.Pustim ga ,da se skisa sam in vanj ne dodam nobenega jogurta ali kaj podobnega ,niti ga prej nič ne pogrejem,Nalijem ga v stekleno skledo in postavim na pult ter ga pustim kar tam.Ali je pogreto mleko prej skisano ,v čem je razlika? kriznana

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

12. nov 2009 20:00

Prekuhal naj bi ga zaradi bakterij, čeprav jaz ga, ko ga prinesem domov najprej odtujim za kislo mleko kar surovega-v skodelice in na pult z njim-ostalo prekuham, drugi dan na ohlajenem poberem dol smetano za kajmak preostalo pa pretočim v plastenko za običajno uporabo...ampak, kot je ena napisala, vonj po silaži je nemogoč, čeprav se mi je to zgodilo samo enkrat, moram povprašat kmeta o tem... pa plastično embalažo zamenjat, dva dni staro mleko v plastiki mi je zadnje čase prav sumljivo... lp terakota

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

12. nov 2009 20:12

Nisem se prepričala, slišala pa sem, da so postavili mlekomat tudi v Mariboru, na Teznem, pa enega v Miklavžu pri Mariboru. Kolikšna je pa cena, ne vem. Bom pa šla v kratkem preverit in se sama prepričat. Mogoče so še kje po Mariboru? Mamamia, ti bi to morala vedeti! galja

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

12. nov 2009 20:16

Galja, na tržnici je v Mariboru, kolikor vem ... ma ga ta gospod, ki ga je imel v Rušah... Petya

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2009 20:30

kriznana je napisal/a:
V Celju imamo sedaj po novem kar tri mlekomate.kriznana

Poveš, prosim, kje.... Za enega sem slišala, da je pri Planetu Tuš, drugi v Novi vasi, kje je pa tretji? Hvala.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. nov 2009 20:33

No, ena anekdota: Danes sem kupila mleko iz mlekomata in doma 'naluštala' otroke, da ga pokusijo. 'Iz česa pa je to mleko?' pravi hčerka. 'Iz krave,' sem rekla. 'No, potem ga pa ne bom,' odvrne ona. Komaj sem jo prepričala, da je alpsko mleko (ki ga pijejo v velikih količinah) prav tako iz krave. (čeprav drugače zna povedati, da 'krave dajejo mleko'). No, to so sodobni kmečki otroci.

In jaz, naravoslovka, se moram malo zamisliti nad svojo vzgojo, očitno ...

Atina

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

12. nov 2009 21:34

rimljanka je napisal/a:

kriznana je napisal/a:
V Celju imamo sedaj po novem kar tri mlekomate.kriznana

Poveš, prosim, kje.... Za enega sem slišala, da je pri Planetu Tuš, drugi v Novi vasi, kje je pa tretji? Hvala.

Na Hudinji, nasproti vrtca, nekaj korakov stran od bankomata :) RadaJem

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

12. nov 2009 22:15

Baje so ga danes postavili tudi v Tacnu pod Šmarno goro. Milži

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. nov 2009 22:45

Ampak je zabavno...vsi bi radi sveže domače mleko jaz pa atija že par let (neuspešno) prepričujem da krav in kmetije sploh ne rabimo,da jaz itak pijem samo Alpsko mleko,mami prav da ji je tudi boljši Alpski ampak...zgleda dokler bo on hodil po svet se bodo tudi krave pri nas veselo pasle in molzle.Pa čeprav gre mleko za prehrano pujskom in telet... Roncolino

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

12. nov 2009 23:03

angela33, saj pravim, da je to odvisno tudi od krave same-pač, kako sprejema vse skupaj. Ravno danes sem dobila rezultate mlečne analiza in kot zanimivost naj povem da imamo najnižjo vrednost pri eni kravi 2,94 % mm, spet pri eni drugi, ki ima najvišjo vrednost, pa je 7,3 % mm. Lahko si predstavljaš debelino smetane pri tej z najvišjo, če gledamo, da je povprečna vrednost mm pri (skoraj) vsakem kmetu med 4,0 in 4,5 % mm. Lahko noč, pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti