Mlekomat

neznan uporabnik

11. nov 2009 20:17

Tudi v Novem mestu se je pojavil nov mlekomat. Na kmetiji Kastelic v Žabji vasi. ajda66

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

11. nov 2009 20:22

Po novem imamo mlekomat tudi v Ajdovščini - na tržnici .

Bernarda

enot  

član od: 3.1.2009

sporočila: 10

11. nov 2009 20:46

V Trebnjem imamo že dva mlekomata. Zdaj čakomo še cvičkomat ? enot

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2009 21:52

V Litiji je tudi mlekomat, zraven trgovine KZ. Poleg mlekomata je avtomat za steklenice, če svojoo pozabiš doma. Ali mi kdo lahko pove - jaz mislim, da je mleko v mlekomatu prav tako pasterizirano, kot v trgovini in ga brez dodatka kislega mleka ne morem kisati. Imam prav? Če pa je tudi homogenizirano, ap ne vem. Ima kdo kaj informacij s tem v zvezi?

Aja, na tem mlekomatu je na vrhu napisan ime in priimek ter naslov kmeta, ki oddaja mleko v mlekomat. Ko sem se prejle peljala mimo, sem videla, kako so polnili cisterno v mlekomatu. Zanimiva reč!

lp

cervus

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

11. nov 2009 21:56

Morda se motim, a menim, da je mleko v mlekomatu "direkt iz krave", le da je ohlajeno na 3,5 stopinj. Se pravi, da ni niti homogenizirano in niti pasterizirano.

Tudi pri nas v Celju imamo mlekomat pred Planetom Tuš. Kako je to mleko dobro, se mi zdi, da diši po vaniliji :)

jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. nov 2009 22:05

Danes sem na Tržnici Koseze prvič kupila to mleko, ravno sem ga (potem, ko je od štirih bil v loncu) dala kuhat, meni se ne zdi homoheniziran,o je na vrhu smetana. Res pa je, da nisem prebrala vsega, kar je na mlakomatu napisano. In zanimivo, videla sem, da se da natočiti tudi pol litra. Mislim, da je kmetije Mis.

http://www.kmetija-mis.si/Mlekomat%20Ljubljana.h  Mleko je surovo, nepredelano....torej porimerno za direktno kisanje. Zdaj pozimi bo za prvič najbolje dodati malo kupljenega lkislega mleka, kasneje pa uporabljati kar domače kislo mleko kot začetno kulturo, tako pravijo tudi navodila na linku.

rimljanka - zasebno mnenje

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. nov 2009 22:38

odkar stoji mlekomat na koseški tržnici, tam kupujem mleko za kisanje dvakrat na teden. Do zdaj se je še vedno lepo skisalo brez vseh dodatkov, smetana je ohoho. Lep pozdrav, Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2009 22:47

Tam nekje v okolici Brežic imajo tudi mlekomat in ene dvakrat je imelo mleko okus po šampinjonih, hehehe. Namreč, v tistem času so na travnikih tam okoli rasli šampinjoni kot nori, krave so si verjetno privoščile priboljšek in evo - nenavadna aroma mleka je bila tu!

lp

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. nov 2009 22:51

haha, še dobro da niso jedle mušnic ;) bannanna_v_slo ;)

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

12. nov 2009 8:51

elaphus je napisal/a:
Ko sem se prejle peljala mimo, sem videla, kako so polnili cisterno v mlekomatu. Zanimiva reč! cervus [kaca]
Kako to izgleda? Že večkrat smo se spraševali, ali zamenjajo posodo, ali natočijo novo mleko v isto posodo, kakšna je posoda, ali jo pomijejo ...? Prosim napiši, kako to izgleda?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti