Recept za dolg in dober zakon

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

28. mar 2009 4:08

Če vzamem za primer starše, je recept tak: - veliko dela - skupni cilji in izpolnjevanje le-teh - še malo dela - denarja komaj dovolj, vlaganje v hišo in posel - delo (a sem to že omenila?) - skupna kosila - zaupanje (ob dejstvu, da sta oba vredna zaupanja drug drugega) - odločenost ostati skupaj in prebroditi tudi težje trenutke - delo (Delo ni to, da ženska dela, moški pa dvigne noge, ko ona sesa okrog kavča.) smrketa smrketa

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. mar 2009 6:17

Štorklja, glavo gor! Krivda ni na tvoji strani, pa naj se še tako čudno sliši. Za dober zakon sta potrebna dva in očitno tvoj bivši ni za to. Ne sekiraj se, saj si s tem samo škodo delaš, pa še otroku.

Veš, izkušnje mojih ločenih prijateljic in prijateljev kažejo, da tisti, ki odide od partnerja, v drugo nikoli ni več tako, kot je treba, vedno je še bolj  narobe, kot je bilo prvič. Večina jih po določenem času še hoče nazaj priti.

Ti kar pogumno, čeravno ni lahko. Glavo gor, pojdi k frizerju, kupi si kakšen lep kos garderobe, z otrokom na potep, sprehod, kolesarit, planinarit, kar pač rada počneta, da se malo prevetriš in boš videla, da bo takoj boljše. Kar korajžno, ker za srečen ali pa nesrečen zakon sta potrebna dva. In ti imaš otroka. Uživaj z njim !

Kyara

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

30. mar 2009 9:13

Štorklja, pozdravljena! Najprej, glavi gor! Tule na kulinariki boš dobila veliko dobre, pozitivne energije, s katero se lahko prebrodi vse. Pa če se ti joče, potem joči, ker bo na tak način šlo ven iz tebe. Samo ne tuhtaj in ne žri se brez potrebe, če drugače ne, pač vprašaj: kaj je bilo narobe? Sicer pa, kot pravijo punce, nikoli ni kriv le eden, tako kot za dober in uspešen zakon tudi ni dovolj, če se trudi zgolj en partner. Jaz imam kar srečo, moram reči, ker me je življenje naučilo, da je vsak poraz šola za naprej. In sem imela kar visoko šolnino, priznam. Ampak danes mi je zato bolje. Deset let veze je za mano, sedem let od tega v zakonu, mislim pa, da je to to. Je bila vmes taka kriza, da sem bila čisto na psu (poporodna depresija, izguba službe...), ampak sem se odločila, da so padci zato, da se pobereš, ne pa da vse skupaj spustiš iz rok in greš v novo zvezo po enakem vzorcu. In upam, da bom uspela to naučiti tudi otroke; ključna je prava mera ujemanja in razlik, skupni interesi, pogovor in dogovor ter sklepanje kompromisov. Pa še nekaj, na kar preradi pozabljamo v prvi "cvetoči" fazi: POVEJTE partnerju, kaj želite, kako želite..., ker nam ljudje ne znajo brati misli iz oči. In ga spodbudite, da tudi on vam pove vse to. Dosti bolj gladko in lepo bo, verjemite.... helenag

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

31. mar 2009 14:23

ja, ja... ta recept za kvalitetno partnerjevanje je pa kar dolg... učimo se vsak dan in nekateri se nikoli dovolj ne naučimo... nič ne pomaga, ker smo volki, ovce, kokoši, lisice, kače, jastrebi, medvedi.... in iz svoje kože ne moremo... pomembna je tudi dota, katero smo dobili.. če so bili vzorci doma v redu - kolikortoliko normalni, ali pa si živel v prepiru, sovraštvu, agresiji - bog ne daj tudi v nadlegovanju - takem in drugačnem.. kaj se iz tega izcimi? lepo je, če si bil srečen in zadovoljen v svoji družini, če sta pa starša še modra?!... če pa te dote ni, je pa težko.. so me pa zadele ciline besede, da srečen človek ni tečen.. jaz pa sem tečna - tečnarim.. in spoznala sem, da nisem srečna... zakaj? ker nimam pravega partnerja.. bo treba zamenjat! par let nazaj sem v krizi cel teden preležala v postelji, obupana in depresivna... če bi šla ven in bi me kdo kaj vprašal, bi se zjokala.. nisem hotela.. morala sem predelati sama, ker stare zadeve nepredelane rabijo čas.. in tudi razdrta zveza - štorklja rabi čas, da jo predelaš.. razumem občutek, ko te tako tišči noter, ko se ti še vstati ne da, ko je življenje ćrno, ko ni nič lepega - samo žalost okoli in okoli... pogovor, tople besede, sočutne prijateljice in delo na sebi... počasi, a vztrajno... korak za korakom, tudi s kričanjem in boksanjem blazine, z orbitrekom, plavanjem.. da premagaš samega sebe in počasi boš videla spet vrednosti življenja, dobila energijo in nove smernice.. sin je veliko bogastvo, tudi on bo kdaj žalosten.. otroci to razumejo.. le, da niso preveč vpleteni v to sovraštvo do bivšega partnerja.. in, ko ga jebe, tega bivšega... v sili pride prav tudi kaj iz sex shopa - ups, se hecam... kriza se je vlekla najbrž že več časa - in je počilo.. domnevam, da si še mlada - dovolj, da imaš energijo, da to premagaš - ko si starejši je to malo težje, čeprav sem videla starejše žene, ki so zacvetele, ko je mož umrl... itd... vsi mi se borimo - padamo, vstajamo... naučila se boš nazaj vstati... in... jaz? jaz si postavljam nove cilje - vedno znova in znova... ja, ne vem, če nisem že zmatrana od vseh teh napačnih ... pa, pa inteligentka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4737

31. mar 2009 14:54

punči, lepše je biti srečno sam kot nesrečno z nekom, ki si ne zasluži naše pozornosti! Pa itak je malo kdo res tako sam, da se dolgočasi. Meni tudi v tistem obdobju ni bilo nikoli dolgčas. Vedno so nekje v bližini otroci, starši, prijatelji, morda celo sosedje... Če le nismo prevelike sitnobe, ker tega se pa ljudje po nekem času kar naveličajo in se odmaknejo od nas. Ti samo poglej našega ežoja, on je bil prej zmatran, ko še ni bil samski...zdaj ga pa kar razganja od zadovoljstva. Ognjič

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

31. mar 2009 15:06

hahahaha, ognjič... tako se govori... ja, včasih prepozno spoznamo, da nekateri res niso vredni; da so izguba časa... dejansko.. in potem spoznaš prave vrednote v življenju.. celo v branju knjige drugače uživaš, če nisi obremenjen.. imaš energijo za življenje.. počasi gre na bolje - in res je bolje.. kar je prej bolelo, je zdaj olajšanje.. da tega ni več.. ne boli - in uživaš... celo - biti sam... in spokojen mir pride... klub zapuščenih žensk ali klub žensk, ki so zapustile - hahaha sliši se dobro! gremo densat? by inteligentka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

31. mar 2009 15:43

Klub srečnih žensk bo kar pravšnji naslov, ni pomembno ali so zapustile ali so zapuščene, samo da so zadovoljne in srečne. Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

31. mar 2009 20:50

sveti zakon je bog zvezal in bog ga bo razvezal.vse ostale opcije so za krščanski svet nedopustne.pa lep pozdrav. to sem samo prepisal. hmm Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 31. mar 2009 22:28:54

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. mar 2009 21:44

WRAN51 je napisal/a:
sveti zakon je bog zvezal in bog ga bo razvezal.vse ostale opcije so za krščanski svet nedopustne.pa lep pozdrav. hmm

Samo si ti pametan a svi su drugi glupi

nola

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

2. apr 2009 10:06

oh nola - "kva" pa se jeziš? rega... wran51 pač komentira in vprašanje, če se s tem citatom strinja.. jaz, "thanks gad" nisem kristjanka, ker se s temi krščanskimi zakoni (ne vsemi) ne strinjam... ker, če ne bi one uboge trpinčene ženske morale celo življenje trpeti.. in nekatere v resnici to delajo.. mislim, da je greh v takih nekvalitetnih zvezah vztrajati.. ojoj, ojoj - samo to lahko rečem.. otroci pa nastradajo, poznam nekaj takih krščanskih svetnic, ki so imele psihopate za može - otroci pa so potem samomor delali.. ja dobra tema - ta religioznost, fanatizem itd - dosti škode se je naredilo in veliko ljudi se skriva za tako imenovano duhovnostjo.. in si zapirajo oči, bežijo pred sabo in si ne upajo biti to kar so, ali bi hoteli biti oziroma si niso dovolili spoznati kdo v resnici so... nič nimam proti veri, le da ni zlorabljena.. nekje je prav koristna.. by inteligentka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti