Torta winx stella

pujsa pepa  

član od: 18.3.2009

sporočila: 11

19. mar 2009 12:56

mama bo probala doma narediti maso, jaz bom pa probala narediti winxico. rojstni dan je šele sredi aprila, takko da imava čas, da bo torta popolna tale črna barva (barvica), s katero prerišeš lik na tičino, je to kak poseben svinčnik? in ko barvaš ta lik, a moraš pazit, da se določena barva posuši, ker drugače se razlije z drugo? ali je ta črna barvica kot kakšna kontura, kot pri risanju na steklo npr., kjer narišeš vse robove, počakaš, da se posuši in nato pobarvaš notranje dele - tam kontura v bistvu onemogoča zlivanje barv. to je bolj moje področje, ne peka pujsa pepa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. mar 2009 13:30

To je črna barva za živila v gelu oz. tekoča, v katero pomakaš čopič in rišeš obrise. Žal pa ni kot kontura in moraš počakati, da se posuši, potem pa barvaš. Pri nas pa se dobi le na Brnčičevi (črna namreč) in spet v večji steklenički.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

19. mar 2009 14:19

Ojla! Jaz pa sem lani za hčerkin rojstni dan kupila hostijo na Winx in jo samo položila na doma narejeno torto. Izpadlo je super in bilo je enostavno za naredit. Lep dan! leny

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. mar 2009 16:52

no jaz bom pa v soboto popoldne okarasila torto na Winxice. jo bo delala soseda za svojo deklico, je že nabavla hostijo, jaz jo bom pa samo okrasila, ki me je prosla. No sej kaj dosti ne bo za čarat. Bom prilimala slikico, če se bo dalo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

19. mar 2009 20:54

ko smo ravno pri barvah...kakšne majo približno cene v pekarni vrhnika? Za tekoče barve? Koliko ml stane približno koliko? Malo me firbec matra ker me ma da bis i jih kupla ene par pa bi bil pol en čas mir... lucijana

nikmia  

član od: 23.1.2009

sporočila: 53

19. mar 2009 21:43

za tekoce barve nevem,sem pa vceraj kupila razlicne barve v prahu (7ml) v BIGI na PTUJU je pa cena ene 5,95 eur nikmia

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

19. mar 2009 21:46

če se prou spomnim so cene blizu 5-10 evrov za 250ml. In pol maš res mir za nekaj časa.

Nažaolst nisem najbolj zadovoljna s temi barvami, ker so preveč tekoče, in ne tako intenzivne.

lp

Pitončica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. mar 2009 2:35

Tam se v bistvu plača kupit samo črno, ker je drugje v SLO ne dobiš. Saj so tiste v tubicah dobre, vsaj meni...Pa zdaj za veliko noč si naredim zalogo barv v prahu in tistih tekočih v ampulah in imam nekaj časa mir. Po črno in še kakšno roza, viola, da mi ni treba mešat, pa grem v Sveisvašta.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

20. mar 2009 8:34

katka lopatka katere barve za jajčka pa kopuješ? Prav od kake firme al ti ni važno? A tvoje torte so vse barvane s temi barvami za jajčka? Kako je pa z okusom? Zaenkrat kopujem kar une barve v tubicah ki se jih da dobit v vsaki trgovini samo kaj vem...se jih hitr porabi. Pa še en nasvet bi potrebovala, kupla sm maso bianca od Ramsa, povsod berem da se to maso shranjuje nepredušno zaprto, da nič zraka ne pride zraven. Ko pa sm odprla vedro je noter masa v foliji, ampak nepredušno pa to ni.... Kako naj jo shranjujem naprej? Naj jo kar tako kot sm dobla? lucijana

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

20. mar 2009 9:04

pujsa pepa pri torti nutela, je nemo prilepila eno winx torto...na torto je postavila kar plastičen figurice. Fajn ideja pa še figurice ji pol ostanejo. lucijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti