Hormonske tablete angelig

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

tema odprta - 11. mar 2009 18:40 | ogledi: 9.505 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Danes mi je ginekolog prepisal hormonsko terapijo s tabletami Angelig, zaradi RES nemogočih težav v meni. Sem jih pravzaprav vesela, me pa ob enem zanima kakšne izkušnje imate z njimi (če jih seveda katera jemlje)?

Tema ni prav nič kulinarična, je pa res, da se mi ne ljubi ne kuhati ne peči, ker mi je kar naprej vroče, torej je malo kulinarike tudi zraven.

Lepo Gregorjevo!

ursula-ce

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

11. mar 2009 19:51

Vanja, sama sem se kar dobro informirala, ampak, saj veš, v praksi je pa lahko tudi malo drugače. Te hormonske tablete naj bi bile med milejšimi. Če pa začneš brati stranske učinke oz. nezaželene, te pa kar malo spreleti. Sicer pa imajo vse tablete tudi kakšne negativne strani. Jaz si samo želim, da bi se lahko naspala in da mi ponoči ne bi bilo potrebno plavati v lastnem potu po postelji. ursula-ce

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

11. mar 2009 20:17

Na žalost sem ena izmed tistih,ki zaradi globoke venske tromboze nesmem nikoli jemati hormonskih tablet.Me je kar nekoliko strah tegobo menopavze(no do nje je še daleč),ker hormonov pač moje telo nesme sprejemati. chappy

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

11. mar 2009 20:18

Najbrž je ginekolog vedel kaj vam je dal. Jaz jih tudi imam (ampak iz drugih razlogov) in, ko sem ji rekla, da me skrbijo stranski učinki me je potolažila, da bi bilo huje, če jih ne bi jemala. Tako, da nič ne de. LP pe3ca

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

11. mar 2009 22:00

Ursula-ce, tudi jaz si želim enkrat spati celo noč, brez te včasih že neznosne vročine. Jaz jemljem Remifemin lani od maja, kakšnih pet, šest mesecev je bilo dokaj vredu, zadnja dva meseca pa "visoko poletje", saj sem skoraj neprestano vsa potna. Bom verjetno tudi v kratkem morala obiskati ginekologa in si malo olajšati življenje. LP regica

iza56  

član od: 19.8.2008

sporočila: 26

11. mar 2009 22:10

Hormonskih tablet za obvladovanje težav v obdobju mene sem se skušala izogniti, dobro leto sem se mučila z različnimi "rastlinskimi" tabletami na podlagi soje, grozdne svetilke itd.. Razen remifemina, ki mi je nekaj mesecev pomagal in olajšal težave, druge sploh niso učinkovale. Zato sem se odločila (seveda po posvetu s svojo ginekologinjo) za hormonske tablete. Predpisala mi je prav angeliq. Težave z nespečnostjo, obupnim potenjem in tiščanjem v prsih so kar hitro minile in čisto v redu sem se počutila kakšnega pol leta. Potem se mi je v spodnjem delu trebuha pojavila nekakšna napetost, približno takšen občutek, kot pred menstruacijo. Ta napetost se je nekako stopnjevala. Ker je bila moja ginekologinja na dopustu in se z njo nisem mogla posvetovati, sem sama prenehala z jemanjem teh tablet. Po nekaj dneh se mi je pojavila krvavitev, kot slabotna menstruacija, ki je trajala nekaj dni. Ker sem čutila, da se me težave z meno spet lotevajo in ker nisem vedela, zakaj se je krvavitev pojavila, sem obiskala ginekologijo, ki me je pregledala in povedala, da to ni bila menstruacija, ampak je krvaitev povzročila kombinacija hormonov v tabletah. O podrobnostih nisem spraševala. Predpisala mi je druge tablete: activelle. Te zdaj jemljem približno pol leta in nimam nobenih težav. Zdravnica me je opozorila, naj si merim pritisk, saj se lahko že takoj, po nekaj dneh jemanja, pojavijo težave. Jaz jih do sedaj nisem opazila, počutim se v redu, telesno in duševno. Pred hormonsko terapijo sem bila zelo razburljiva, pesimistična, tiščalo me je v prsih. Zdaj pa je vse to, skupaj z zelo neprijetnim potenjem, minilo. Vsekakor ti svetujem, da se opazuješ, spremljaš svoje počutje. In ob obisku ginekologa, ko greš po nov recept, poveš, če imaš kakšne težave. LP iza56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

11. mar 2009 22:19

Hormonskih tablet še nisem jemala, nekaj mesecev je bilo bolje z nekimi sojinimi tabletami, potem pa mi je zdravnica predpisala hormonski obliž v kombinaciji s tabletami (te jemlješ 10 dni po 21 dneh, kar imaš obliže) in bilo mi je super. Nič potenja, boljše počutje, nič melanholije, nobene napetosti v telesu, še kuhala sem z večjim veseljem ....

 

Mamamia

mamamia

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

12. mar 2009 7:44

Tudi sama sem poizkusila pred tem vse mogoče variante, Remifemin sem jemala nazadnje in mi je res pomagal nekaj časa, sedaj pa nič več. Sinoči sem se pogovorila sama s seboj, da jih bom začela jesti z veseljem, da mi bodo pomagale in čisto nič škodovale! Lep sončen dan! ursula-ce

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti