Kako resnično kaj prihraniti?

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

tema odprta - 4. mar 2009 8:14 | ogledi: 7.594 | odgovori: 82

Odpiram novo temo, čeprav nekaj sorodnih že obstaja, pa vendar. Sem za zbiranje predlogov, kako mesečno prihraniti kakšen evro. Ne govorim o mega zneskih, ampak tistih vsakdanjih, ko nam (nevede) iz denarnic odleti največ denarja, konec meseca pa to lahko pomeni tudi par sto evrov, konec leta pa - če smo marljivi - en pošten dopust. Sama sem začela ukrepati po sili razmer in se znašla nekako takole.

- cigarete stran - dnevni prihranek 2,60 evra;

- malico pripraviti doma in nesti s seboj v službo; dnevni prihranek cca 1-2 evra.

- namesto avtomobila zjutraj na trolo ali peš ali kolo ali rolerji: prihranimo za parkirnino/parkirno hišo pa še vsaj kakšno obvestilo redarstva (20 oziroma 40 evrov).

Ste za?

Košuta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. mar 2009 8:30

Jaz, oz. midva sva omejila eno zadevo, ki je še posebej zbodla v oči. Coffee break. Ja, sva hodila na kofe, kaj pa, med odmorom za malico. In po novem letu, ko sem bila po daljši bolniški spet v službi, sva dala za espresso kavo in 2 dl radenske, (to pijem jaz, ker ne maram sokov, pa kave ne pijem...) nekaj čez 3 €. Tista moja radenska, točena je bila 1,80, njegova kava tudi zasoljena. Pa pogledam ob priliki v trgovini, koliko stane radenska, nekaj čez 30 centov liter. Potem mi klikne, HELOU??? No, to sva eliminirala, ker res ne bom podpirala gostincev s tako navitimi cenami. Pika. Zdaj hodiva na sprehode, pa veliko v knjižnjico. Se mi zdi bolj pametno nos v knjigo vtaknit... : ) lidka [sonce]

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

4. mar 2009 8:31

Jaz že nekaj časa izpolnjujem zgornje ukrepe,pa ne vse zaradi šparanja: 1. z novim letom ne kadim-ker je to ena grozna razvada (pa še ta zakon) in sem prav vesela,da sem se jo znebila 2. ker v službi nimam časa,da bi v miru malicala,si s sabo nesem kakšno sadje in jogurt. Le 3krat mesečno si privoščim štruklje,ki so v naši menzi fantastični 3. s parkiranjem so nas grdo zafrknili in postavili plavo cono,sem se odločila da si jo naj kar nekam....,parkiram 4ulice stran-je zastonj in še namigam se malo.Je pa avto obvezan,ker nimam druge povezave. Pri nakupovanju se tudi pozna,ker ne kupujem toliko na zalogo ker je večkrat rok potekel in je romalo v smeti.Veliko gledam,da kupujem stvari ko so v akcijah. ATNES

kozamurnik

sporočila: 2311

4. mar 2009 8:37

Doma narejen kruh! Pri familiji ,ki porabi 0,8-do 1 kg kruha dnevno ,pomeni cca 1000 evrov/letno-naredimo ga doma in bo okusen,dober ,stal pa polovico manj! kozamurnik

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. mar 2009 9:10

V trgovino z živili grem samo s seznamom stvari, ki jih potrebujemo. Seznama pa se strogo držim.

Malico si dostikrat nesem zraven (ravno danes zjutraj, ko sem hitela, pa sem pozabila vzeti zraven rižoto, ki sem jo pripravila včeraj). Drugače pa si malico kupim v Lidlu ali Hoferju (kakšno solato, ki jo imam lahko za 2x ali pa ciabbate z olivami 2x).

Žarnice postopoma zamenjujem z varčnimi (ko mi katera crkne, kupim varčno namesto navadne).

Kruh večinoma pečemo doma, tudi žemljice (Dafke so super).

 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2009 9:31

Samo pri nas je pa tako, da dober doma narejen kruh (tisti, ko daš notri paradižnikovo mezgo in baziliko, snela tukaj, izvrsten je, moram še poslati oceno!) takoj zgine, kupljen pa stoji tri dni minimalno in še četrti dan ga opremljam s sirom, pestom in potem to opečem, da se ga da pojesti.... Vendelina jr.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

4. mar 2009 9:45

Sokovi in gazirane pijače so tudi ena čisto nepotrebna stvar. Za žejo je voda (s pipe, jasno) najboljša. Če paziš, da se živila v hladilniku ne pokvarijo in jih ne mečeš stran, se tudi pozna. sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 04. mar 2009 10:00:22

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. mar 2009 9:47

Kako varcujem sama: - vodenje evidence kam sploh gre denar, in to za cisto vsak se tako majhen nakup. - razporeditev financ takoj ko pride placa in omejitev prostega budgeta. Denar, ki bi ga rada privarcevala dam na stran takoj in potem poskusam ostat v zadanih mejah. Ce mi rata super, ce ne pa tudi ni vecje skode, saj sem se vedno na pozitivnem LP, R.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. mar 2009 9:48

Jaz ga pečem že več kot 4 leta, tako da sploh ne vem, koliko stane v trgovini. Kadit je nehal tudi moj z novim letom. Peš hodiva tako ali tako, če se le da, pač rada čvekava drug z drugim vmes. Pa še nekaj. Zelo rada se ustavim v Lidlu ali Hoferju, trgovine sicer nimajo celotne ponudbe in vse stvari niti niso dobre noter. Ampak za silo gre, in to kar rabim, dobim. Zelenjavo, sadje, feta sir, ricotto, kakšne oreščke mlete, 100% sok in jaz sem več kot zadovoljna. Poleg tega prakiraš, greš noter, in vzame 10-15 min, ko si spet v avtu. (da ne omenjam kakih večjih marketov, ko vzame samo parkiranje doberšen odmerek ČASA, pa preden potem sploh prideš do trgovine, pa da se premikaš po veliki površini). Čimmanjkrat, pa sem : ) lidka [sonce]

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

4. mar 2009 9:51

Meni se zdi tudi kupovanje vseh tistih zabojev vode čist nepotrebno. Najboljše je iz pipe :) Me pa zelo jezi, da je (kvalitetno) sadje na tržnici tako drago, jast pa tako ljubim pomaračni sok, da bi ga lahko polokala liter na dan, tistega sveže izstisnjenega... Košuta

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

4. mar 2009 10:22

Pri nas pa ne kupujemo čajev, sokove redko. Zelišča (bezga, lipa, materina dušica, meta, melisa, šipek...) naberemo sami (združimo s sprehodi...), delamo pa malinovec, bezgov sirup in sirup iz izabele. Poleti se tega res dosti popije in če bi kupovali sokove.....eeeee! Aja, pa ko so breskve mehke in jih je na pretek, kupimo zaboj ali dva in naredimo breskov sok, ki pozimi odlično paše. Enako naredimo z marelicami, če je dobra letina (ma jo že par let ni bilo). Sladkarije kupujemo v hoferju. Aja, pa kave pri nas nihče ne pije in kadimo tudi ne. roznik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti