Petletnik v hribe

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

tema odprta - 2. mar 2009 10:33 | ogledi: 2.717 | odgovori: 26

ali lahko gre petletni sin že v hribe,kot so jošt,jakob,planica,....?

jagodna pita

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. mar 2009 10:36

Planica (če misliš dolino skakalnic) pa ja ni noben hrib, no. Gre p seveda lahko na hribe višine Jošt, jakob,....sam, mislim, malega se da pa tja nesti. Vse te tri lokacije so na višini, ki je kar krepko pod 1000 m. Ne razumem, zakaj si v dilemi.

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. mar 2009 10:38

Zdrav petletnik ima toliko energije, da bo še malo tekel naprej in nazaj. Potem bo na vrhu malo počival, potem se ga pa spet ne bo dalo ustaviti in bo tekel dol. Zvečer bo pa utrujen zaspal. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

2. mar 2009 10:40

Seveda, lahko! Drugače pa toplo priporočam računalniški program za načrtovanje izletov, s katerim si izrišeš pot, pogledaš profil poti,... Tako vedno veš v naprej ali je neka pot primerna tudi za otroka. fresh

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

2. mar 2009 11:05

moji hodijo odkar so zapustili plenice je pa vse odvisno od njegove kondicije,energije in kako mu hribe predstaviš ko so bili mlajši jim je gorski škrat na vrhu vedno podkakšno skalo pustil čokolado,sedaj pa si v koči kar samo obvezno naročijo žgance z ocvirki pravijo da doma niso nikoli tako dobri. Poglej tudi na Hribi. net,mislim da je tam prav odprta tema o otrocih v hribih pa mogoče še knjige:Pravljične poti Slovenije Z otroki v gore Kekčeve poti(nekaj podobnega) če pa je še kaj ,pa vprašaj Sedaj ko je po nekje še sneg so pri nas bolj obiskani Promorski hribi Kokoš,Nanos,Vremščica,Slavnik,Kucelj,Trnovko pogorje,..Sveta gora,Sabotin,.. tudi nekje na kulinariki smo imeli včasih planinsko temo,je zgleda čisto zamrla moji otroci so z vsakega hriba prinesli tudi kamen,nanj napisali višino,pa ime hriba in datum imamo tudi nekakšen homemade planinski zvezek,kamor vtisnemo štampiljko,...sliko,... anaeva

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

2. mar 2009 11:28

Mi smo z njimi hodili, ko so bili še v plenicah, Sara se je še dojila, pa sem jo samo dva meseca, ko smo bili že na Slivnici. To je bolj odvisno od staršev kot od otrok. Luka je bil star leto, ko je sam hodil tudi že uro v hrib, seveda po njegovo. Špela, tretja, pa je bila stara pet let, ko smo jo še nosili v ruzaku. Odisno torej od staršev in motivacije. Malčica

roznik  

član od: 2.12.2008

sporočila: 105

2. mar 2009 11:41

Jaz se bom pa dotaknila tega, kako otroku ne priskutiti hribov. Otrok naj gre seveda čimprej v naravo, hribe. Prav majhnega je pač treba nosit, vedno večji kot so, več lahko sami hodijo. Pri tem morate starši izbrati primerne višine (in čas). pametno je, da načrtujete tako, da otrok celo pot prehodi sam. Na začetku naj bo tako:1. otrok ne nosi ničesar (razen sebe :) ) 2. otrok v malem nahrbtničku nosi svojo najljubšo igračko (razen če ni to ogromni traktor :)) 3. Otrok v nahrbtniku nosi svojo pelerino ali kaj lažjega za se preobleči 4. otrok nosi svojo pijačo......itd. Obstajajo prav priporočena leta za tak "načrt", vendar ne vem več natančno. Vsekakor pa - ja, v hribe - čimprej. Lp roznik

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

2. mar 2009 12:15

Nasi dve hodita po hribih, od kar pomnita. Vsako leto gre cela druzina - v bistvu so to tri druzine s 6 otroki - v visokogorje (Stifserjoch - okoli 3.000 m visoko). Tam zivijo v hotelu, dnevno pa hodijo na izlete. Z nobenim od sestih otrok ni (bilo se) tezav. Dnevni izlet se pac prilagodi njihovim sposobnostim, potrebam in zeljam. Dobra spodbuda je carski prazenec, ki ga dobijo za nagrado, ko pridejo do koce, pa noge pomocijo v hladen studencek, potem si na plansariji ogledajo krave.... Ko pa prav ne gre vec, se zacne s pripovedovanjem pravljic. Ob pravljici "o zbircni Metki" postane vsak, se tako strm breg, bolj polozen in bolj zanimiv.... ribica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. mar 2009 14:47

rimljanka je napisal/a:

Planica (če misliš dolino skakalnic) pa ja ni noben hrib, no. rimljanka - zasebno mnenje

Mislim, da nima v mislih te Planice, ker so poleti, skoki, glede na to,da našteva Škofjeloško hribovje, ki so iz Krnjske smeri najbližje.. Planica je namreč tudi na tem območju, v bistvu se gre Crngrob- Planica- Jošt, vsaj iz naše Škofjeloške strani.

Kar pojdite z malim v hribe, ampak nič na silo.

katti

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. mar 2009 16:06

Malčka nosim v hribe od vsega začetka, sedaj ko je shodila, poiščem hrib, ki ga zmore sama (vsaj večji del). Res je vse odvisno od staršev... Če jo na vrhu čaka presenečenje (lep razgled je nagrada za starše, ne otroke!!!) in če znaš otroka še zamotiti s pripovedovanjem...

Kar se Jošta na primer tiče - odvisno, katero pot ubereš - po cesti gre že naša punčka, smer po najstrmejši stezi pa je preveč še za mojega moža...

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti