Križarjenje april 2009

monki  

član od: 24.2.2006

sporočila: 35

tema odprta - 20. feb 2009 17:46 | ogledi: 4.838 | odgovori: 22

Zdravo!

Potrebujem čim več informacij o križarjenju Zahodno Sredozemlje z ladjo Coral (Louis Cruise Lines). Ali je kdo že bil s to ladjo, ali kdo gre od vas 24.04.09? Tura je: Genova-Marseille-Barcelona-Alicante-Gibraltar-Tanger-Casablanca-Malaga-Almerija-Genova. Za vse odgovore hvala že v naprej!

monki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. feb 2009 19:13

Po mojem je več ali manj na križarjenju podobno, vsaj kar se tiče hrane in prijaznosti osebja na ladji. Kot vidim gre za ameriško ladjo. Bili smo 2X, če te zanimajo podrobnosti mi javi na zp. lp Vesna

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

20. feb 2009 22:06

Midva sva križarila po norveških fjordih z MSC Opero. Zelo udobno se premikaš iz enega kraja v drugega, ni potrebno zgodaj zjutraj vstajati, zelo dobro organizirano, kljub velikemu številu potnikov vse poteka hitro in brez zapletov. Udeleževala sva se dnevnih izletov, ki trajajo od 6 do 8 ur. Potrebno je paziti, da se ob pravem času vrneš na ladjo, ker nikogar ne čakajo.

Kabine na tej ladji so bile izredno majhne, baje so na ameriških ladjah večje. Prijetno je bilo zajtrkovati in večerjati v restavraciji, izbor hrane in vin zanimiv, tematski (vsak večer je bila predstavljena druga italijanska pokrajina). Zanimivo  se mi je zdelo, da so se gostje na ladji veliko bolj potrudili, da so prišli urejeni na večerjo.V hotelih predvsem moški del to nadvse rad poenostavi.

Zelo veliko čisto preveč načičkanih salonov, kjer lahko posedaš in posedaš ...

Presenetilo me je, da se tako velika ladja tako "gunca". Ko smo pluli po odprtem morju in so bili sedem do osem metrski valovi, je imelo zelo veliko ljudi težave. Če ste podvženi temu, poskrbi za kakšna sredstva, ki omilijo simptome.

Nisva se pretirano udeleževala zabav, tekmovanj  in večernih predstav, ki jih je pripravljal entertainment team.

Če greš prvič na križarjenje, mogoče samo še to, da na ladji ni nič poceni. Za pijačo (vnos na ladjo ni dovoljen, vse prinešeno je potrebno deponirati in ti vrnejo zadnji dan), ekskurzije, dostop do interneta, masaže, kozmetika, izdelki v trgovinah na ladji ...

Mirno morje in romantične počitnice ti želim.

 

barbara9

Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 20. feb 2009 22:25:31

monki  

član od: 24.2.2006

sporočila: 35

20. feb 2009 22:47

Reca! Imam kar nekaj vprašanj glede križarjenja! Kje te lahko dobim? Istočasno pa se ti zahvaljujem za najboljši recept za krofe iz kruhomata! Pozdravček monki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. feb 2009 19:52

Kako si to mislila, kje me dobiš. Razumeti je tako, kot da bi se rada sestala osebno. No če hočeš, je tudi to možno. Sem pa iz Ljubljane. lp Vesna

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. feb 2009 20:27

monki je napisal/a:
Reca! Imam kar nekaj vprašanj glede križarjenja! Kje te lahko dobim? Istočasno pa se ti zahvaljujem za najboljši recept za krofe iz kruhomata! Pozdravček monki
Po mojem Monki ne ve, kako prit do zasebne pošte Če klikneš na rdeče obarvan napis Reca (nad njenim sporočilom), te vrže na podstran, kjer boš lahko pisala sporočilo zgolj Reci. veverica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. feb 2009 21:32

Upam da se bo znašla in povedala kaj jo teži. lp Vesna

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

21. feb 2009 22:52

Mi smo bili s to ladjo na tej relaciji lani junija. Pa mimogrede hvala Reci za navodila. Ce te kaj zanima ti lahko kaj povem, ampak zal komaj v petek ko pridem domov. Ups, Alicante in Casablanca sem spregledala, mi smo bili na Palmi in Ibizi, ostalo pa je isto. Sporočilo je spremenil(a) jass dne 21. feb 2009 22:55:04

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2009 14:47

Zakaj pa meni hvala? lp Vesna

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

23. feb 2009 9:39

Pozdravljene, mene pa tudi zanima kako je na križarjenju. Če le ni kaj preveč osebnega, se o tem pogovarjajte tu na forumu. Menim, da marsikatera na križ. še ni bila, pa bi jo zanimalo. Mene hudo! Na splošno in izkušnje na posameznih potovanjih. LP juma

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

23. feb 2009 10:24

http://www.cruise-ferry-center.com/

Juma, tukaj lahko kar precej izveš, imaš tudi povezave naprej. 

Vse je treba preizkusiti in se potem odločiti, kaj ti je všeč. Mi običajno potujemo z agencijami po kopnem, kar potegne za seboj zgodnje vstajanje (tega ne maram) in precej prevoženih kilometrov z avtobusom. Po Evropi potujemo z avtom. Na križarjenju mi je bilo všeč, ker smo pluli celo noč, medtem spali, zjutraj vstali ob spodobni uri, zajtrkovali in se šele potem odpravili na izlet. 

Udeleževanje in sodelovanje pri  raznoraznih "tekmovanjih" in večernih predstavah mi je malo manj zanimih in se jih nisem pretirano udeleževala. 

Osebje na ladji je prijazno, ustrežljivo, zelo profesionalno, zbrani so s celega sveta. 

Ponudba se razlikuje, odvisno od tega ali ladja pluje po ameriških, karibskih vodah ali po evropskih vodah. 

Ne vem, kaj točno te zanima. Če nisi našla odgovorov na tvoja vprašanja, kar izvoli, prosim, vprašaj.

  

barbara9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti