Kaj ponuditi brez mesa?

neznan uporabnik

tema odprta - 27. mar 2003 19:07 | ogledi: 4.272 | odgovori: 7

V nedeljo imam pogostitev, bo kar nekaj vegeterijancev, pa se ne spomnim, kaj bi jim ponudila. Rada bi imela hladni bife, da si sami postrežejo, pa sem se edino spomnila na solato z makaroniin praženo čičerko, potem pa ne vem več. Ne bi pa rada imela samo kakih kanapejev, a vseeno nekaj preprostega.

Tisočkrat hvala,

branka r

prekmurc  

član od: 16.3.2003

sporočila: 34

27. mar 2003 22:26

Branka, poskusi tole! JAJČEVCI PO ARABSKO SESTAVINE 3 srednje veliki jajčevci 4 dl kisle smetane 2 dl kislega mleka sol olje PREDPRIPRAVA Jajčevce olupimo in narežemo na kolobarje debeline 1 cm. Pazljivo solimo. Pustimo jih stati približno 1/2 ure, da spustijo vodo, popivnamo do suhega. Kislo smetano in kislo mleko razžvrkljamo. PRIPRAVA Jajčevce ocvremo na olju do rjave barve. Ko se nekoliko ohladijo, zalijemo z mešanico kisle smetane in mleka. Ponudimo ohlajeno s hrustljavimi žemljami. Ivo Bošnjaković

prekmurc  

član od: 16.3.2003

sporočila: 34

27. mar 2003 22:38

Branka, predlagam prekmursko predjed (ali za vmes) ! LIPTOVSKI SIR SESTAVINE 1/2 kg skute 1 dl kisle smetane 10 dag masla sol poper PREDPRIPRAVA Skuto pretlačimo z vilicami, dodamo kislo smetano, maslo, solimo in popramo. Vse skupaj dobro premešamo. DODATKI (1) S česnom 3 stroke česna Česen olupimo in stremo. (2) Z rdečo papriko 1 žlica sladke rdeče paprike (3) Z drobnjakom 1 šop drobnjaka Drobnjak drobno sesekljamo. S peteršiljem (4) 1 šop peteršilja Peteršilj drobno sesekljamo. PRIPRAVA Liptovski sir lahko delamo v mnogih kombinacijah. Osnovni skutni masi dodajamo česen, papriko, drobnjak ali peteršilj. Vse dobro premešamo in preverimo začinjenost. (Možna varianta s konzervo tunine - odcediti). Ponudimo ohlajeno z različnimi vrstami kruha. Ivo Bošnjaković

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

28. mar 2003 7:02

Ne sme manjkati bogato obložena sirova plošča (čim več vrst), vmes pa posipaj nekaj orehovih jedrc in kakšno grozdno jagodo-če jo seveda dobiš v tem letnem času. Melancane in bučke lahko pripraviš tudi takole:narežeš na kolobarje (ali eno ali drugo, ne delaj skupaj) malo posoliš in na hitro popečeš na olivnem olju. Pozor, melancane rabijo veliko olja!! pečeno položiš na oval, da se malo ohladi, potem posuješ z dosti sesekljanega česna, peteršilja in dodaš malo kisa-tako da dobiš neke vrste solato. Po želji tudi malo popopraš. Je se mrzlo ali eventuelno mlačno. Po želji na vrh lahko daš malo mladega sira ali zdrobljene fete.Meni osebno so melancani bolj všeč, ker imajo bolj izrazit okus.

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

28. mar 2003 10:13

HOJLA! Imaš polno zadevic. Paradižnik narežeš na kolobarje, daš gor malo mocarele, pa preliješ z olivnim oljem, pa malo bazilike, lahko še česen. Malo pusti da se zmarinira. Če imaš kaj tiste rdeče paprike (jeseni jo pridne gospodinje na veliko popekajo in dajajo v skrinjo) jo potem lahko narediš s olivcem, česnom in peteršilom. Na isti način narediš oljke. Brez koščic, malo jih na 3 koncih zarežeš in dodaš olivca, peteršilček in česen, pa mora počivati. Polno namazov imaš: liptaver, tunin namaz (če niso čisti vegiji: tuna, kapre, majoneza, kisla smetana), Lahko malo spohaš šampinjone, ok ni hladna predjed, je pa dobro. Pa bučko isto, jo na tanko narežeš, popaniraš in spohaš, pa zraven tatarska omaka. Uf še nekaj naredi tiste kruhke ko daš na francosko štruco kao za pico, samo spusti šunko in dodaj kakšno gorgonzolo. Aja pa lahko isto narediš z nadevano f. štruco. No pa še nekaj, čeprav boš imela toliko vegetarjancev ti vseeno priporočam, da vseeno narediš kaj mesnega za tiste, ki pač niso vegiji. Pa čeprav si to le ti! Torej eno f. štruco vegi, in eno s šunko... in podobno. Jaz običajno ne pazim posebej na njih, naredim pač malo več zelenjavnih oz sirnih stvari kot običajno a drugače me ne ganejo popolnoma, ker tudi name nihče ne pomisli ko pridem k njim, kaj imam rada in kaj ne (predvsem pijem le vodo in vino - če mi paše, pa mi je ne želijo postreči, češ voda še za v čevelj ni dobra, me silijo s sokovi in mehurčki... ok čudna sem). Lepo se imejte in uživajte. Še sem se spomnila: solata iz hobotnice, brancinov karpačo (zelo svežega brancina, narežeš na filete, jih pokapaš z limono in naj se marinira), pa lahko kupiš lososa prekajenega ali pa postrv, je isto dobra (JO jo ima v knjigi takole: lososa na krožnik zmečeš, pa vzameš kumaro, jo z unim za krompir lupit, narežeš na dolge rezin - samo bolj zunanje kose, jo daš na, pod, okoli lososa, pokapaš z limono in s kislo smetano.), ostanke kumare pa narediš tzaziki (jogurt, kumare in česen). Ok pa maš pol še kaj verjetno iz tofuja, a nimam nobenega recepta oz idej, ker mi ni všeč! Po moje če vse tele odgovore skupaj spraviš imaš še preveč zadev in bo vsak našel nekaj zase. Aja zdajle gledam od Viline odgovor, ko na koncu govori o solati s feto. Če se ti ne da popekati zadev, naredi: paradižnik+paprika+....+feta sir. Vseeno je dobro! LP in lep vikend Mica

neznan uporabnik

28. mar 2003 10:34

Vsem najlepša hvala, že printam, potem šibam v trgovino in začnem imejte lep vikend tudi vi!!!!!!!!!!!!! branka r

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

28. mar 2003 11:48

Si pomislila na kake hladne solate iz riza ali testenin. Riz (testenine) skuhas in primsesas sir, kumarice, oljke, koscke zelenjave, ipd. Kombiniraj okuse in barve, ob koncu lahko primesas majonezo, uspeh je zagotovljen. Kolegica dela tudi cudne krompirjeve solate (kuhan krompir, koscki cebule in razlicne zelenjave, zacinjeno s jogurtovo omako). ribica

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

28. mar 2003 19:37

In zato, da riževa solata oz. solata iz testenin izgleda lepše in bolj vabljivo, vam priporočam, da kupite paprike različnih barv, jih prerežete po dolgem, odstranite semena in vanje, kot v nekakšne čolničke, nadevate hladne solate. Tako si lahko vsak gost vzame čolniček. Simpatično je videti, vsebina pa je vsekakor odlična. Predlagala bi tudi kak tunin namaz, ki ga lahko postrežete kar z grisini ali krekerji, nekje med recepti pa najdete tudi sirove zlatnike, ki so kot nalašč za različne tunine, sirove in skutine namaze. TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti