Polnozrnat kruh

dreja  

član od: 13.1.2003

sporočila: 9

7. apr 2003 12:45

eno vprasanje. Kako narediti ta kruh nekoliko manj zbit. Jaz sem ga pekla ta vikend in sem na 1,1 kg moke dala 40 g kvasa. A je to bilo slucajno premalo. Sicer so bile zemljice zelo okusne, vendar jaz bi si jih zelela imeti bolj rahle. Celo 10 dag psenicnih otrobov zem zmesal v moko v ta namen, pa se mi zdi, da ni kaj dosti pomagalo. Prosim kogarkoli za nasvet. LP, Andreja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

7. apr 2003 13:53

Ta vikend sem pekla kruh - pol kile tiste moke iz celega pšeničnega zrna ter pol kile T 850. Kvasa je bilo kar precej - približno eno kocko in pol. Menim, da je "fora" v mokroti, kot je že bilo opisano zgoraj. Sama nisem dodajala drugih dodatkov, le vmesila sem bolj na mokro. Bil je božanski. LP Tina

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

8. apr 2003 7:17

Vzamem 1 kg moke za rženi kruh ,10 dak ovsenih kosmičev in 20 dak polnozrnate pšenične moke ,4 dak kvasa ,1 velika žlica sladkorja ,1/2 dl olja - tople vode toliko da je gostota takšna kot za potico .Pečem 20 minut pri 200 stopinjah ,naslednjih 40 minut pri 180 stopinjah . Probajte po tem receptu in sporočite kako vam uspe . LEP SPOMLADANSKO -ZIMSKI DAN Marta

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

13. jan 2004 22:15

Moja idealna izkušnja - pol kile polnozrnate moke, pol kile navadne bele pomešane s 30g soli, 30g svežega kvasa ali tri vrečice digo-ta, stopljenega v 30g medu in 3dcl mlačne vode (!). Vse skupaj zamesimo (ko kvas prileze do roba kozarca) ob pridodajanju še 3dcl mlačne vode. Dvakrat vzhajamo - ni ga boljšga! lp U ursa pogacnik

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

9. nov 2005 22:30

Vsaj 2 krat tedensko sama delam polnozrnati kruh - tukaj mi te francoske štange niso preveč všeč. V maso dodam zmeraj malo kisa in 1 žlico medu. Polnozrnato moko morate mešati z navadno, ker je polnozrnata pretežka - tudi moka za črni kruh je sama pretežka. Ko se reč s kvasom dvigne, kruh oblikujem in ga pustim malo vzhajati, ker drugače pri pečenju po sredini poči. Pri peki pazimo da kruhu takoj ko dobi malo barve, zmanjšamo temparaturo. Eno vrečko instant kvasa dam na 1/2 kg in ni nič narobe - še zmeraj je testo prilezlo; je pa res, da mora biti testo na toplem. Lp cukrček

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jan 2006 7:36

Imam dve vprašanji. 1. Katero polnozrnato moko kupujete? 2. V kakšni obliki dodajate otrobe? Kar suhe ali jih kaj namočite? mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 19. jan 2006 07:36:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti