Pomagajte mi huda alergija na hrano (se kdo s podobnimi tezavami)

Lancy  

član od: 7.7.2008

sporočila: 6

tema odprta - 23. jan 2009 8:11 | ogledi: 4.252 | odgovori: 19

Moja hči ima velike težave z alergijo na hrano, kajti sme jesti le nekaj stvari. Zanima me, če ima se kdo podobne težave? Kaj še otroku skuhati, ko idej več ni? Dozdeva se mi ,da je hrana enolična!

Lancy

Temo je spremenil(a) Lancy dne 23. jan 2009 08:27:18

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

23. jan 2009 8:14

bi lahko bolj natančno obrazložila na kaj točno je alergična? Danes je že toliko različnih alergij, da bi morala malo bolj opisat alergije. kleo

Lancy  

član od: 7.7.2008

sporočila: 6

23. jan 2009 8:24

Takole je! Od mesa sme jesti le srnino meso in občasno jagnjetino , zelenjava -cvetača, korenje, bučke, sadje-banane (ampak jih noče več niti videti, ker se jih je prenajedla), grozdje (domače), jabolka, hruške in potem še ajdo, proseno kašo, riž in krompir (vendar ne pogosto)Pije lahko le šipkov čaj in 100% jabolčni sok in seveda vodo ! Pestra izbira ! Lancy Sporočilo je spremenil(a) Lancy dne 23. jan 2009 08:26:14

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. jan 2009 8:31

Po moje bi bolj pomagalo, če bi napisala, na katere sestavine je alergična, bi blo lažje za pomagat Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. jan 2009 8:34

Če lahko je grozdje- domače, bi lahko grozdni sok, al pa hruškin sok, pa vsak sok od sadja, ki ga lahko je, da ni samo 100% jabolčnik in voda? kako pa to, da ji goveje in piščančje meso dela težave? kaj pa brokoli? če je cvetačo, bi mogoče šlo, al ji dela težave? Samo ugibam, ker ne vem kakšne zdravstvene težave ima. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. jan 2009 8:47

Priporočam v branje: http://med.over.net/forum5/list.php?136 Receptov sicer ni veliko, a človek dobi že boljši občutek, če ve, da ni edini v tako velikih težavah. Tam je precej mamic z bogatimi izkušnjami, ki ti bodo veliko lažje in bolje svetovale. Upam, da se bosta znašli, sčasoma privadili in upam, da bo alergija vsaj na kakšne vrsto hrane izvenela veverica

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. jan 2009 9:54

Kaj za vraga smo naredili sami s sabo, da smo alergični že "na vse"?! Saj vem, da nima veze s tem primerom, pa vendar: Ravno včeraj sem se pogovarjala s prijateljem, ki mi je razlagal, kako so punco pozdravili "celiakije" - peljali so jo k homeopatu v Laško, ki je le komantiral - "Ma kakšna celiakija, neki!" dal ene male "kuglice" ( homeopatsko zdravilo ) in punca je OK. lp, vanjatajnsek

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

23. jan 2009 10:04

To pa je hudo, da ne smeš jest skoraj nič. Sama sem lani poleti odkrila alergijo na sadje-breskve, nektarine, pomaranče, kivi, mandarine, limone. In ravno sadje, ki ga imam najbolj rada in ga sedaj neznansko pogrešam. Žal nimam kakega nasveta zate, ampak zelo sočustvujem s tabo in tvojo hčerko.

saša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jan 2009 11:05

Stanje takšno pač je, deklica sme jesti samo to in ničesar drugega. Konec debate. Sliši se kruto, ampak resnično. Na začetku je hudo, potem se pa navadiš in kar nenadoma ugotoviš, da dieta pe le ni tako omejevalna. Našemu Nejcu je pri njegovih 4 in pol letih kristalno jasno, da večine hrane ne sme jesti, sploh če je pripravljena v tuji kuhinji. Ravno tako to vedo v vrtcu, zdaj vedo že njegovi prijatelji. Seveda ima fantič izpade, ampak dalj do tega, da reče, da danes nima diete, ne pride. Konec, pika. Nekaj časa grdo gleda, potem pa gre življenje dalje. Vemo, da bi mu lahko od časa do časa dali tudi kako prepovedano zadevo, samo bi lahko hitro postalo razvada in kot tako njegovim jetrom ter možganom nevarno. Torej imamo pri hiši raje enega včasih malo sitnega, a zdravega fantiča kot pa umsko prizadetega. Saj se človeku trga srce, ko ga gleda, ampak druge rešitve enostavno ni.

 

Sem pa firbčna, kakšne vrste alergijo punčka ima oziroma kakšna je uradna diagnoza, posledice nedržanja dete... Aja, koliko je pa stara?

Loni Makaroni

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

23. jan 2009 12:15

Tukaj pa se moram oglasiti še jaz.Moja diagnoza je INTOLERANCA ZA AMINE;KONZERVANSE;ADITIVE V KRUHU IN OSTALI HRANI.VERJETNO JE OSNOVNA MOTNJA V SISTEMU CITOKROMOV.Letos je minilo leto dni,od kar ne jem kuplenega kruha,ogibam se industrijsko pripravljeni hrani,ogibam se skratka tem takoimenovanim E jem,ki jih je danes povsod polno.Jem izključno doma pripravljeno hrano.Končno se je stanje začelo popravljati in sem se za malenkost zredil,kar je zame velik uspeh!

Ostanite zdravi,pa lep pozdrav!

receptor

žana  

član od: 28.10.2005

sporočila: 40

23. jan 2009 12:58

Ja tudi pri nas imamo dveletnega fantka, ki ne sme jesti ogromno stvari. Diagnoza bolezni pa je Saharozno-izomaltozna intoleranca, pomeni pa da nima encima, ki razkraja škrob in sladkor. Tak primer v Slovenijii je samo še eden fantek, tako da informacije kako pripravljati njegovo hrano je bilo zelo težko dobiti...ja na začetku kar nekaj noči nisem spala, ker nisem vedela kaj mu naj dam jesti! Pa še zelo izbirčen je, tako da se je stvar še malo zakoplicirala. Zdaj po skoraj enemu letu diete lahko rečem da je stvar preprosta in kakor je napisala Loni z boleznijo se moraš sprijazniti in biti močna opora svojemu otroku, ki te zelo potrebuje....Z ljubeznijo in malo iznajdljivosti lahko narediš čuda stvari. Lancy vem da je težko, težko je dobiti ideje za prehrano sploh če je tako oklestena kot je vajina, težko je svetovati, vendar jaz sem samo brskala po jedilnikih, obiskala vse trgovinice z zdravo prehrano, se posvetovala z diabetičarji, kjerkoli sem na koga naletela in pa obiskali pa smo tudi zdravnika, ki zdravi z bioresonanco in dosegli zelo lep napredek pri razvoju, ker je naš fantek kar osem mesecev stagniral na isti višini in teži...kakal je pa tudi do 20 x krat na dan, tako da se sploh ne smem spomniti na tiste čase... Pa smo prebrodili in se v 8 mesecih zredili za 4 kg! Lep pozdrav, Vesna žana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti