Lignji - v čem je "štos"

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 14. mar 2003 7:54 | ogledi: 8.613 | odgovori: 14

Zdravo! Zopet sem "zmrznila" in rabim vašo pomoč. Že nekajkrat sem delala rezane lignje v omaki. Vendar, včasih so mehki, včasih pa "žvečilni". Pa vendar se mi zdi, da jih vedno delam na enak način. Od česa, menite, je to odvisno?

Tina

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

15. mar 2003 8:48

Zdravo, meni so svetovali, naj jih pred kuho za nekaj casa namakam v mleku in da zaradi tega ne bodo tako trdi. Nekajkrat sem poslusila in so bili bolj mehki. ribica

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. mar 2003 22:35

Solite šele ko jed že servirate oz. tik preden jo daste v usta, baje je to ves štos lignjev, nikakor jih ne solimo pred oz. med pripravo VEDNO ŠELE NA KONCU! Lep pozdrav!

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

17. mar 2003 7:30

HOJLA! Jaz sem ugotovila še eno stvar. Odvisno je od lignjev. Nekje prodajajo lignje, ki so že v osnovi taki bolj trdi imajo debelejše stene in so potem bolj čigumasti, te je potem težko spraviti v kakšno normalno obliko. Spet drugje pa so res fini in mehki imajo tanjše stene in potem narediš več stvari z njih in so lahko res okusni. Seveda je dosti tudi v načinu priprave, vendar ti vseeno svetujem da greš v drugo trgovino, k drugemu štantu na tržnici in probaš tam. Jaz nisem bila nikoli zadovoljna z lignji kupljenimi v Intersparu, tisti so mi bili vedno čigumasti. Sedaj jih kupim ali na tržnici ali v Merkatorju in so boljši. Jih pa res ocenim že na oko ali bodo čigumasti ali ne, oz ali je večja ali manjša možnost za čigumavost. Če ti včasih ratajo včasih ne potem nisi kriva ti ampak lignji!!!! Lp Mica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

17. mar 2003 8:30

Hvala za "tolažbo" in mnenja. Bom pozorna na vse to. Lep sončen (grozni) ponedeljek vam želim! Tina

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

17. jun 2003 13:10

Hojla. Pred nekaj dnevi so mi na pikniku, kjer smo tudi pripravljali lignje, povedali, da česen za omako za preliv najprej malo prepražijo, da "ubijejo" močan okus. Kako jo pa pripravljate drugi?

katjusa  

član od: 22.5.2003

sporočila: 31

17. jun 2003 15:12

Omaka za lignje? To je najbrž tržaška omaka, z olivnim oljem malo peteršilja in veliko česna, ki ga prepražimo za pol minutke, seveda na olivnem olju. Tako jaz to naredim. Ne vem če misliš ravno to katja gradisek

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

18. jun 2003 15:13

Če ni mišljena tržaška omaka - ali lahko napišete recept za omako? Tadeja

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

19. jun 2003 8:03

Ja, bila je mišljena tržaška omaka ampak je bilo napisano zelo zelo na hitro Bom drugič tudi jaz popražila česen. LP. Solzica

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

22. jun 2003 11:14

Svaka čast za trud, moram van odgovoriti da je razlika u lignjin velika samim time od kuda su ih uvezli. Naime. lignji što se prodaju su ali iz čila ali tajlanda ili filipina. Probajte jadranske, nažalost su pre pre skupe, oko 4200 sit na kg. Još za tržašku pmaku da vam rečem od kuda je najvjerovatnije dobila ime; za vrijeme Austrougarske su za cara vozili ribu iz Trsta, i pošto je put bia dalek, nije bilo hladionika, nego samo led iz ledenica, riba bi se do caa biće usmrdila. I kako sada caru dati smrdljivu ribu, i onda se je našla pametna glava i prelila to sa uljem i češnjakom. Što su mu napravili, dali su mu jednako smrdljivu ribu ali car okusa ribe nije ositija nego je jo česen i bila je jako jako ukusna. Lip pozdarav. koste

boka  

član od: 29.1.2004

sporočila: 12

30. jan 2004 8:10

Po pogovoru z MEDITERANCEM sem zvedel da so lignji mehki tedaj če so en čas zmrznjeni. Sveži naj bi bili "gumjasti". Bostjan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti