Kako narediti čokoladni preliv po biskvitu????

simonafs  

član od: 17.1.2009

sporočila: 6

tema odprta - 17. jan 2009 21:38 | ogledi: 66.128 | odgovori: 18

ŽIVJO, PROSIM NUJNO POMOČ. KAKO NAREDITI ČOKOLADNI PRELIV PO BISKVITU? ČE DAM 100G ČOKOLADE JEDILNE IN 70 G MARGARINE, ŽLIČKO OLJA IN ŽLIĆKO MLEKA SE PRELIV NE SVETI. PA TUDI GLADEK TRDEN NI. PROSIM POMOČ KAKO NAREDITI GLADEK, SIJOČ PRELIV? KATERO JEDILNO ČOKOLADO UPORABITE? KDAJ POTEM PECIVO RAZREŽETE, DA ČOKOLADA NE POKA? HVALA ZA NASVETE. LEP DAN.

simonafs

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2009 10:45

simonafs, dobro došla na kulinariko, glede čokoladneg obliva: pusti ti Blanchy, jade, stano r. pa še en kup drugih, verjetno, vaja dela mojstra ( mojster pa vajo ). Tvoj problem jaz že leta rešujem, boljše od ostalega se mi je izkazal recept od Vendeline jr.: 200 g sladke smetane, 200 g čokolade ( se mi zdi da je večina čokolad dobra, gorenjka jedilna pa zanesljivo ), segrevaj nad vodo zelo počasi in ( zdej že ) tudi meni rata, pa bo tudi tebi.

tole sem pozabil: lepo se reže, ni problemaežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 18. jan 2009 10:47:30

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. jan 2009 11:36

jaz pa delam kar na oko. če hočeš, da se ti sveti daš olje. Ma jaz dam kar margarino, pa vidim kakšne gostote je. Če ti preliv poka, ko se strdi in režeš torto, pomeni, da si dala premalo maščobe v čokolado. Upam, da ti bo še kdo kej svetoval. je pa za poskusit kar ti je ežoj napisal. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

18. jan 2009 12:50

Ko režeš pomoči nož v bolj toplo vodo.Se zelo lepo reže mehurček

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

18. jan 2009 13:25

Jaz vedno uporabljam gorenjkino jedilno čokolado in dam na 15 dag čokolade 3 dag rastlinske masti in 1 dag olja. Sicer pa je dobra rešitev tudi gorenjkin čokoladni obliv- temen ali mlečni- ni potrebno nič dodajat le nad paro ali pa kar v ikrovalovni se stopi. Da čokolada ne poka pa daj pecivo cca pol ure pred rezanjem na sobno temperaturo. In ja za rezanje torte ali peciva vsekakor uporabi vročo vodo, tudi kar ni oblito s čokolado se veliko lepše reže s toplm nožem. Tudi koščki so veliko lepši. Lp in veliko uspeha. patka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. jan 2009 17:12

Jaz pa uporabljam čokolado iz Hoferja (čeprav eni z njo niso zadovoljni), Gorenjkina mi pa ni všeč. Preliv delam v MV, tako da vzamem čokolado, razlomim, dam za 15 s v MV, vzamem ven, premešam, ponovim še nekajkrat, proti koncu dolijem nekaj olja - čisto od oka, spet v MV. (MV = mikrovalovka). Nekaj primerov je tule: http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=yIzFpsu72

Atina

simonafs  

član od: 17.1.2009

sporočila: 6

18. jan 2009 17:24

spoštovani EŽOJ, še nekaj me zanima. kako dolgo je ,užitnen, čokoladni preliv glede na to, da je zraven sladka smetana. a lahko imaš tako pecivo tudi teden dni za jest? hvala. lp simonafs

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

18. jan 2009 17:38

Rok trajanja sladke smetane, zmesane s cokolado, je precej krajsi od roka trajanja same smetane. Vsaj pri nas. slepakura

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jan 2009 20:09

simonafs, če je v sestavi smetana ali sadje, bi rekel na pamet, naj se porabi v dveh,  treh dneh ( rajši dveh ). Pa tistega soštovanega lahko spustiš, mi mladi se razumemo ( itak ).

Čeprav, če pomislim, v čokoladnem prelivu bi verjetno lahko podaljšali za kakšen dan.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti