Oblati za rozen torto

vodonos  

član od: 21.9.2008

sporočila: 16

tema odprta - 17. jan 2009 8:50 | ogledi: 5.611 | odgovori: 6

ALI SO OBLATI, KI JIH KUPIŠ ZA IZDELAVO NAPOLITANK DOBRI TUDI ZA ROZEN TORTO?

vodonos

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

17. jan 2009 9:22

Oblati za napolitanke niso pravi.Pitončica je objavila recept,pa tudi oblate nam je prinesla.Jaz bom vesela,ko bo spet objavila,da ima kaj na zalogi. Dobra je ta torta,je pa res škoda,da se to pri nas ne da kupit. sara_k

vodonos  

član od: 21.9.2008

sporočila: 16

17. jan 2009 9:30

NO OK, SICER NISEM RAVNO NAVDUŠENA, AMPAK SE BOM DANES SPRAVILA JIH SAMA NAREDITI, UPAM DA MI USPE HVALA IN LP vodonos

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. jan 2009 9:40

Za napolitanke so vaflove plošče, za torte so biskvitne torte, za rosen torto pa je nekaj drugega. Mogoče boš res morala izdelati sama. Na našem trgu tega nihče ne prodaja.

F r i n a

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

17. jan 2009 15:06

no kšn zavitek bi spet našel, tko da, če katera želi ... naj se javi

drugače pa vodonos upam da ti rata narest

lp

Pitončica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. jan 2009 16:44

Jaz sem enkrat naredila oblate za madjarice (ker sem mislila, da rozen oblat ne bom zmogla narediti) in jih napolnila z nadevom za rozen torto. Saj sploh ne vem, kakšni je razlika med enimi in drugimi oblati, ampak kar je nastalo, je bilo božansko dobro. matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. jan 2009 17:13

Matilda, tudi sama ne vem razlike... Na Hrvaškem sem namreč kupila oblate za madjarico, za medeno pito in za rozen torto, vse od Podravke. Kakšne bistvene razlike med njimi pa ni bilo (no, za medeno pito so bili malo bolj trdi in rjavkasti zaradi medu, vendar najslabši od vseh). Najboljši so se mi zdeli za madjarico, vsi pa so bili podobni "albert" keksom v velikem formatu - tak velik keks z luknjicami. No, najboljše "madjarice" pa sem jedla izpod kuhalnice 13 letnice, ki je dala kar albert kekse in skuhala navaden čokoladni puding in zlagala v plasti, pustila stati dan, dva, postregla pa s stepeno sladko smetano. Veliko boljše kot moje matranje z neko fancy kremo in kupovanje oblat na tujem... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti