Volna

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

14. jan 2009 7:53

No tudi jaz sem ena imzed tistih, ki si ne zna predstavljati življenja brez pletenja. Jazs em se največ posluževala nakupu volne kar v Škofji loki ( če je bil čas ), drugače pa kar v Lj. v Cityparku v dekorju. Je pa res kar pravite, da se cenovno ne isplača plesti, ampak užitkim ki pa nastajajo med tem delom pa so neprecenjivi. jaz največ trenutno pletem za najmlajšega ( 11 mesecev ), čez poletje pa za sebe kakšne poletne majčke in tope. V Hoferju sem že nekajkrat vzela volno, ki jo ponujajo in moram reči, da še vedno dobro. Priv priv

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

14. jan 2009 8:12

Mijan, sem šele danes videla tvoje vprašanje. Ti je že Rimljanka prilepila njihovo stran.

Volno sem kupila na sejmu Narava in zdravje v Ljubljani. Kupila sem jo že tudi direktno preko njih in gospa, ki se oglasi na telefon je zelo prijazna in pomaga pri nakupu in svetuje glede količine.

Gobica

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

14. jan 2009 8:46

Sem si ogledala od Soven-na spletno stran. Zgleda super, pa tudi v LJ imajo trgovino - pri ljubljanskih tržnicah. Sem jih že klicala, pa sem jasno prezgodnja (sem prepozno opazila njihov obratovalni čas). Upam, da bodo imeli volno zame. Bom še poklicala. Reca, v Škofji Loki je Renata 1 kg= 24,60€, v Centromerkurju pa je klopka (5 dag) = 2,10€, torej je kg = 42€, kar je pa kar krepko več kot v Škofji Loki. Tudi superwash je v Š.L. - 30,46€, v Centromerkurju pa 48€. Za ostale pa ne vem, koliko so v Š.L., ker nisem spraševala, je pa v Centromerkurju Špela tudi 2,10€ 5 dag klopke. Tako, da se kar splača. mijam

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

14. jan 2009 11:38

so te naštete volne vse 100% volne? Mi lahko poveš (da ne hodim zastonj v Šk.Loko-cca 60km), če imajo superwash kako temno- črno ali temno sivo ? Morda temno rjavo? Včasih so imeli v cityparku eno "baby" volno...čudovita, mehka...pa 100%volna. Vnaprej hvala za odgovor. lp!

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

14. jan 2009 11:57

100% volne se skoraj ne dobi več, sedanja mešanica je 50% volne ostalo pa razne druge sintetične mešanice. obilo užitka pri pletenju. reza

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

14. jan 2009 12:00

Nnatalija, včeraj ko sem klicala, so imeli temno sivo, in sivo-črno volno superwash. Jaz bi pa rada svetlo sivo. Samo superwash je 100% runska volna, medtem ko so ostale pa mešanice. Morda si lahko v kakšni bližnji trgovini ogledaš njihovo paleto barv in vidiš ali ti sploh odgovarja. Tako so mi jo včeraj pokazali v Centromerkurju. mijam

kvačka  

član od: 13.9.2009

sporočila: 1

14. sep 2009 17:26

Pozdravljene. Pravkar sem našla stran, kjer lahko naročiš volno za pletenje v različnih barvah. Imajo jo kar nekaj vrst, med njimi tudi Rebeko. Tudi cene se mi zdijo kar ugodne (nimam pojma glede cen v ostalih trgovinah). Imajo pa tudi ostale volne za kvačkanje, bombaž... Spletna stran: http://www.veleblagovnica.com/prosti-cas/preja/volna

branka171

sporočila: 218

14. sep 2009 19:09

veste za kako dobro stran z modeli za pletenje,se meni tudi štrika zaj ko se je tak ohladilo branka171

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti