Volna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2009 14:27

Mijam, pa ni vse v superwashu...kupi tenke industrijske kolute in potem kombiniraj....(ob predpostavki da si že naredila advanced level) Vendelina jr.

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

13. jan 2009 14:38

Vendelina, ali mi nisi rekla naj ne kupujem na zalogo . Ne razumem tvojih namigov... ne vem, kaj naj bi kombinirala. Iščem samo volno za jopico. In kaj ima advanced level pri tem? Mislim, da sem si zadala nalogo, ki jo lahko opravim in to je to. Pusti, da uživam v tem, kar nameravam naredit. mijam

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

13. jan 2009 14:41

Moja teta dela tudi tako, da kupi kakšen pleten prevelik pulover na kakšnih razprodajah. Se najde kaj za par €. To potem razpara in volno ponovno uporabi. Prideš ceneje skozi. lp Saša

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

13. jan 2009 14:49

Slišala sem, da je v BTC trgovina, ki prodaja ostanke volne – to pomeni, da posamezne volne ni na voljo v neomejenih količinah in v vsej barvni paleti, jo je pa dovolj za eno jopo, pulover … Ali kdo ve, kje je ta trgovina?

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

13. jan 2009 15:05

Mijan, uživaj v štrikanju, pa še tako sprošča. Jaz ravno končujem jopico za "vd" tamlado iz prave volne od podjetja Soven. Sem jo že delala hčerki, pa se super plete in pere (seveda na roke), za nosit je pa super.

 

Gobica

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

13. jan 2009 17:18

Renate pa ne smeš prati v pralnem stroju. Se ti pa absolutno splača iti v Škofjo Loko, ker je kar nekaj ceneje. Sicer se sama izogibam te trgovine, ker vedno nakupim več kil volne..

 

Če pa katero zanima imajo pa v Loki na Vrhniki eno prejico v akciji, ker jo odprodajajo, primerno za kvačkanje prtičkov.

mizarka

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

13. jan 2009 21:34

Lisička, te Soven volne pa ne poznam? Kje pa bi si jo lahko ogledala? Mizarka, res je v Škofji Loki občutno cenejša volna. Skoraj še enkrat cenejša kot v Centromerkurju. Mimogrede, bila sem tam popoldne, pa niso imeli tiste barve (superwash), ki sem jo hotela. Imeli so neke čudne sivo-zeleno-modre barve. Sem videla pa Renato in je skoraj še enkrat dražja. Razmišljam res, da se zapeljem v Škofjo Loko. Res so me v Loki opozorili, da je Renato bolje prati ročno, razen če imaš res kao dober stroj. Jaz običajno vse volnene stvarii perem kar v stroju - na program za ročno pranje na 30 stopinj. Bom poskusno oprala rokavice, ki jih imam narejene iz Renata volne, pa bom videla. mijam

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jan 2009 22:27

Kako pa se kaj gibljejo cene v Loki.Mislim tako tiste srednje pa tiste višje. Se bom v četrtek potikala tam okrog pa da vidim, če se splača. lp Vesna

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

13. jan 2009 22:46

Jaz veliko delam iz Renate-praktično vse(lahko pogledaš v moj album ročnih del) in imam pralni stroj, ki naj bi bil tudi za res zelo delikatne zadeve, pa mi je žal ker sem poskusila- uničila sem dve lepe jopice .

Bile so tako zbite, ne sicer tako kod, če daš notri kakšno volno ampak vidi se pa vseeno.Tako, da ostajam kar pri ročnem pranju, pa še to tako , da takoj operem ko se pripravim, tudi če malo preveč dolgo namakaš nastane rahlo zbito.

Je pa Renata zame zelo praktična, ker lahko kombiniraš barve po mili volji pa se ne bodo razbarvale.

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti