Volna

branka171

sporočila: 218

15. sep 2009 19:00

Hvala obema, me mika da bi spletla nekaj iz domače volne. branka171

simsobaby  

član od: 18.11.2009

sporočila: 1

18. nov 2009 12:09

Lepo pozdravljene! Se bom malo vmešala v vašo debato. Jaz večino stvari delam iz 100% bombaža, super pa se dela tudi z mešanico bombaža in akrila. Od volne pa največ uporabljam JUMBO (Steimbach). Ta se lahko strojno pere, točnega odstotka mešanice pa trenutno ne vem. A je morda katera zasledila, da bi kje v Sloveniji prodajali volno blagovne znamke Alize (softy)?? Je turškega izvora in mi je je zmanjkalo, pa je nikjer ne dobim. Če pa želim naročit od proizvajalca, pa moram vzeti 1000 kg . Če jo katera kje zasledi, mi naj prosim sporoči - bom resnično hvaležna. lep dan! Simona simsobaby

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

18. nov 2009 13:14

Tudi jaz rada pletem oz. še raje kvačkam. Vso voljo pa so mi vzeli " muckasti" izdelki po nekaj pranjih. Vsi razen garna. S kakšno volno oz. mešanico ( znamka) naj pletem , da ne bi bilo vse zmuckano? Hvala in lep dan vsem skupaj ! silven

rozavrtnica  

član od: 16.12.2010

sporočila: 2

16. dec 2010 11:10

POZDRAVLJENE, Mene pa zanima,kje v Mb-ju prodajajo volno,razen Elne,pa v Citiju... Kje bi lahko kušila volno preko interneta? Pa,če mogoče tu katera podarja volno,ki ji je odveč---ostanki itd...v teh barvah:svetlo rdeča,temno rdeča,bordo rdeča,vinsko rdeča,ter viola barve ter roza odtenke... Hvala v naprej! LP rozavrtnica

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

16. dec 2010 14:22

Upam da mi bo še ta teden ratalo obiskat trgovino v Škofji Loki, pa vam pol sporočim kako se mi je zdelo. Na netu sem porajtala, da imajo v decembru 15% znižanje na vse izdelke. Tudi jaz bi rada tako kot rozavrtnica dobila kake ostanke volne. Čez leta se mi jih je kar nekaj nabralo, pol pa sem vse porabila za deke, dekice in šale. Če katera ne potrebuje več, naj me kontaktira mogoče kar na ZS da se dogovorive.

mejačka

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

16. dec 2010 15:35

...ko berem to temo, me je čisto prijelo, da bi spet pletla... Ali mogoče katera ve, če se da pri nas dobiti mešanico za pletenje, ki se jo v tujini najde pod imenom "chenille" oz. pri nas sem zasledila izraz "šenilija"? Gre za zelo mehak in prijeten material.. Hvala, lp, M.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. dec 2010 20:58

V Hoferju so jo imeli - pred dobrim letom, najrazličnejše barve, potem je nisem več zasledila.

lp

cervus

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

17. dec 2010 6:54

elaphus je napisal/a:

V Hoferju so jo imeli - pred dobrim letom, najrazličnejše barve, potem je nisem več zasledila.

lp

Hvala, Elaphus... Zdaj mi je padlo na pamet, da bi jo mogoče lahko dobila v italijanski Gorici - mislim, da so pred leti imeli kar izbiro materialov, samo zadnja leta nisem pletla in potem človek "pade" iz teh zadev.. No, na linku je par slikic, kako izgleda "chenille": http://cgi.ebay.co.uk/Lot-4-x-100gr-Skeins-ICE-LUX- Zamislila sem si, da bi si naredila en tak dolg (topel) brezrokavnik, ohlapno pleten in da bi vmes na prednji strani vpletla kakšen dodatek... Na gornjih linkih je material zaradi poštnine kar drag - pošiljajo namreč iz Turčije. V skrajnem slučaju jo bom pač naročila tam... Lep dan vsem, M.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti