Volna

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

13. jan 2009 12:21

Asja v City park sem že klicala - ta trgovina je od Veletekstila in nimajo kar bi rada. Klicala sem tudi že v Centromerkur in so mi zelo obetajoče povedali, da imajo volne kolikor hočem in tudi tako, ki jo iščem - svetlo sivo volno, po možnosti superwash. V Elni nimajo, tudi na Nazorjevi - čopova ne, tam imajo metražno tkanino. Hvala, tudi za Hofer vem ja, ampak bi rada volno, bom pa zagotovo pogledala tudi v hoferju, mogoče bodo imeli kakšno lepo barvo bombaža. V eni Pletini sem tudi že bila, ampak bi morala pogledati še v kakšni, tam niso imeli, kar sem iskala. Rada bi pa še dobila naziv trgovine okrog Supernove - bom še raziskala, pogooglala. Če pa kakšna ve, kako se imenuje, pa prosim. Hvala vam! mijam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2009 12:33

Če kakšno zagrabi, da bi malo štrikala.....Punce, jaz sem v tej veščini relativno dobra in bi svetovala takole: dajte si najprej zamislite, KAJ bi rade spletle in KAM nameravate to nositi (s čim nameravate to kombinirati) in šele potem začnite to iskati. Ker boste tako lažje našle. Ker obiskati kar tako eno trgovino in pogledati na police (je btw ena super trgovina tudi v sosedovem hipercentru v Šiški, tam se jaz z gospo lepo zmenim, kaj potrebujem in me potem gospa tudi pokliče, če tega ravno nima na zalogi) in čakati, da ti bo dala polica navdih - to je, blago rečeno, napačen pristop. Se je že mnogokrat zgodilo, da je katera v napadu "js bi pa štrikala", kupila na zalogo nekaj paketov po pol kile volne in potem je prišla domov, nemudoma vzela prvo klobko, napletla 10 cm "kr neki" šala, odložila igle in se nikoli več ni ukvarjala s tisto volno - do trenutka, ko je bilo treba iz omare spraviti ven molje. Varianta je tudi - ampak to je pa samo za pletilje iz master razreda - da nakupite nekaj vatlov tenkih industrijskih niti različnih materialov in potem te tenke niti dajete skupaj in vlečete z različnih vatlov (isti štos kot v industriji) in dobite zelo unikatno sestavo. Ampak to je za master razred, kjer je potrebno znanje, kilometrina in potrpežljivost (recimo, raster moje mame). Drugače je pa zadeva taka: jemljite taka pletiva, ki imajo mešane sestave. Malo naravnih vlaken in malo sintetičnih. Sama naravna vlakna so totalni matr za pranje - to se vse mucka do bolečine, če se pa ne mucka, pa izgublja obliko, ali pa se krči, ali pa izgubi lesk ali pa vse od tega. Tudi mi ni čisto jasno, kakšno oblačilo se pa naredi iz 100% bombaža in to s pletenjem na roke? To je material za pomladno-poletna oblačila in je kvečjemu dober za kvalitetno kvačkanje (za majčke za pod blazer), medtem ko pletenje pulovra s tem materialom - zelo odsvetujem (manj škode si narediš, če denar preprosto vržeš proč, kot pa da kupiš en srednje dobro česan bombaž in iz tega delaš nekaj z dolgimi rokavi). Vendelina jr.

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

13. jan 2009 12:41

Hvala za tvoje mnenje Vendelina. No moram ti povedati, da točno vem kaj bi rada, sem že zgoraj omenila - svetlo sivo volno in sicer superwash ali pa mešanico 50% volne 50% polyamid - npr. Renata od Lokateksa iz Škofje Loke. S superwashom imam dobre izkušnje, vedno perem v stroju, jasno na programu za volno in pulover ni zmuckan. Imam že izbran model in vzorec, skratka v mislih imam krasno jopico. tudi vzorec sem že poskusila tako da mislim, da se mi ne bo zapletalo, da bi zadevo opustila, ker mi ne bo šlo. Moram pa priznati, da sem imela nekaj težav pri branju in razvozlavanju 'zank' v nemščini, saj sem vzela model iz nemške revije Sabrina. Zato, če kakšna obvlada, se priporočam. Moram pa zase povedat, da se moram sedaj lotit zadeve, ko me strašno mika in imam veliko volje za pletenje. Se držim rekla, da je treba železo vroče kovat mijam

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

13. jan 2009 12:53

Zdaj si pa še mene zakurila z jopico . So minila že leta odkar sem si kaj spletla. Ponavadi sem se lotila pletenja le pozimi, ker je tko fajn sedet v topli sobi, gledat tv in plest Lp, Asja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. jan 2009 12:57

Mijam, tudi jaz imam puloverje, sama naštrikala, iz superwasch volne. So zelo dobri, po več letih nošenja in pranja so kot novi. Jih sicer perem na roke, ampak so kot novi.

 

Jaz pravkar končujem bordo rdeči pulover iz nekih krpic. Te krpice so odpad pri strojnem pletenju in so iz mešanice volne in sintetike. Jaz sem te krpice lepo razparala in sedaj je to že moj 4 pulover za to zimo, ki ga pletem. Pa niti eden ni ostal v moji omari. Enega je vzela hči, drugega prijateljica, pa soseda, sedaj pa načrtno delam za eno prijateljico, ki je ostala brez službe.

Vendi, iz bombaža se tudi napletejo krasni puloverji in majčke, jopčke in ....samo da niso tako topi kot volna. Jaz bom vsekakor šla v Hofer v četrtek, kjer sem že večkrat kupula ta bombaž in sem do sedaj bila vedno z njim zadovoljna. Pa še cenejši je kot drugje.

Enega bom vzela za prt za jedilno mizo. Ga bom nakvačkala. Hčeri pa moder bombaž za pomladno jopico.

Kyara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jan 2009 13:28

Mijam, po vseh študijah in ukinitvah Pletina trgovin kupujem volno v Centromerkurjevi trgovinici na začetku Trubarjeve, imajo dobro izbiro in normalne cene. drugače pa Pletinina trgovina na Vrhniki in v Kočevju, kos em pač tam po opravkih... No, upam, da še delujeta.

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

13. jan 2009 13:29

Jaz sem med študijem skromno štipendijo dopolnjevala s pletenjem po naročilu, tako za prodajalno volne in pletenih kot za stranke po naročilu. Takrat je to šlo, je pa pomenilo pletenje vsak prosti trenutek... Mijam, branje navodil iz nemških ni problem, pošlji fotokopijo ali scan pa bova pogledali.... Jaz še vedno zelo rada pletem, čeprav se, ob vseh ponudbi tekstila, zadeva definitivno ne izplača... In Vendelina, zelo lepi so bombažni puloverji, tudi z dolgimi rokavi, majčke in topi za poletje pa so lahko pravi unikati... Predvsem pa je bombaž primeren za pletenje malčkom... je pa problematična mešanica bombaža z viskozo - ta se rada razvleče in ne obdrži oblike.... Pa veliko veselja s pletenjem.... Simona

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

13. jan 2009 13:51

Hvala za tvoje mnenje Vendelina. No moram ti povedati, da točno vem kaj bi rada, sem že zgoraj omenila - svetlo sivo volno in sicer superwash ali pa mešanico 50% volne 50% polyamid - npr. Renata od Lokateksa iz Škofje Loke. S superwashom imam dobre izkušnje, vedno perem v stroju, jasno na programu za volno in pulover ni zmuckan. Imam že izbran model in vzorec, skratka v mislih imam krasno jopico. tudi vzorec sem že poskusila tako da mislim, da se mi ne bo zapletalo, da bi zadevo opustila, ker mi ne bo šlo. Moram pa priznati, da sem imela nekaj težav pri branju in razvozlavanju 'zank' v nemščini, saj sem vzela model iz nemške revije Sabrina. Zato, če kakšna obvlada, se priporočam. Moram pa zase povedat, da se moram sedaj lotit zadeve, ko me strašno mika in imam veliko volje za pletenje. Se držim rekla, da je treba železo vroče kovat mijam

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2009 13:56

Mijam, potem se pa zapelji do ind. prodajalne v Škofji Loki. Vendelina jr.

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

13. jan 2009 13:59

Tudi v Škofjo Loko sem se mislila zapeljati, pa superwash volno nimajo v svetlo sivi barvi. Če pa ne bom dobila volne v Centromerkurju, se bom pa odpravila v Škofjo Loko po 'Renato' mijam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti