Vabilo za 60

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 6. jan 2009 10:00 | ogledi: 8.930 | odgovori: 8

Oj!

Zelo lepo bi vas prosila ,če ima kdo kakšen"mušter"za vabilo.Tašča ima 60 let in sem zadolžena za izdelavo vabil.Tekst že imam,matra me samo kako lepo narest.

že v naprej najlepša hvala

nejcanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. jan 2009 10:17

Imaš možnost, da ti prelom naredi grafični oblikovalec, ki ve, kako se to dela. Morda je tu gori kdo. Ali pa da se lepo odločiš in natisneš tekst na bel papir in daš v belo kuverto (brez kakega kičastega fonta). Ker, če nimaš znanj iz grafičnega oblikovanja, potem oblikovanje vabila za tale event ni najbolj primerna točka za začetek uka. In tista, da manj je več, velja. Prizanesi sebi in prizanesi tašči in povabljenim z nasilnim insertiranjem tistih likov in sklic, ki so že v osnovnem MS Officeu (to je tako grozno kot domače sklampfana lirika). Vendelina jr.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. jan 2009 11:18

Lahko iz barvnega šeleshamerja narediš osnovo za čestitke, noter vložiš list z natisnjenim besedilom, čestitko na dveh straneh preluknjaš in zavežeš s svilenim trakom. Če natisneš besedilo na polovico tršega papirja, ga prepogneš v čestitko, noter vložiš še paus papir, nato spet preluknjaš in zvežeš s svilenim trakcem. matilda

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

6. jan 2009 11:34

Mi smo imeli pred kratkim praznovanje okrogle obletnice in smo naredili vabila tako, da smo v Prometeju (imajo tudi v Leonardu pa mislim, da tudi v drugih knjigarnah) kupili že oblikovane čestitke in pripadajoče kuverte. Sami smo oblikovali in na domačem printerju natisnili vabila, brez kakršnih koli slikic, krancanja... Samo en kratek verz, nato pa kdo-kaj-kdaj-kje. Izpadlo je zelo prisrčno. neny111

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

6. jan 2009 21:04

Tudi sama sem pred kratkim delala vabila. Kupila sem barvni foto papir, izpisala kratek verz ter uradni del (kje, kam, zakaj in kdo vabi). Dodala sem še slikco. Na A4 format sem natisnila 2 vabili, razrezala, papir zasukala v rolo in zavezala s svilenim trakcem ustrezne barve. Izpadlo je, kot, da je naredil tiskar!

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

6. jan 2009 21:52

V knjigarni ali trgovini z art programom lahko kupiš razne papirje , prazne voščilnice s pripadajočimi kuvertami in tako lahko vabila hitro oblikuješ. Prodajajo se pa tudi prazna vabila, kamor samo vpišeš besedilo. Sicer lahko vabila izdelaš tako kot nas veliko izdela voščilnice, notri pa namesto voščila napišeš vabilo. Ena enostavna ideja: Paus papir prepogneš na 3 dele in 1 del odrežeš , sedaj dobiš voščilnico iz paus papirja. Na prvo stran voščilnice natisneš npr. št. 60 ali pa fotografijo slavljenke, pa mogoče besedico vabilo. Potem kupiš debelejši npr. 170g papir, marmoriran ali pa recimo zlat, srebrn, perlast.... Ta papir zrežeš na 3 dele in tako dobiš kartonček, na katerega napišeš besedilo vabila, ki pa naj bo malo pomaknjeno v desno. Kartonček vstaviš v paus papir in pride zelo lepo, ker se vidi skozi. Na levi strani narediš z luknjačem dve luknjici, skozi katere potegneš lep trakec in narediš pentljico. Vabilo vstaviš v tako kuverto kot je kartonček. Veliko idej in postopkov za izdelavo voščilnic za vse priložnosti boste našli v knjigi Voščilnice avtorice Rade Kos. Lahko ti napišem tudi v katerih trgovinah dobiš material in recimo knjigo, ampak ne bom pač delala reklame na forumu, zato če potrebuješ, ti pošljem zasebno sporočilo. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. jan 2009 10:13

Tast in tašča sta skoraj 2 leti nazaj praznovala zlato poroko....povabljenih je bilo okol 50 ljudi in tudi vabil ni bilo potrebnih 50 saj jih iz ene družine gotov povabiš več,vabili smo večinoma telefonsko ali osebno pač greš prej na obisk. Mesec nazaj je moževa teta praznovala okroglo rd in na vabilu pisnem sta bila kot naslovnika tast in tašča,midva z možem tudi v pisnem delu nisva bila omenjena kot povabljena in nisva šla.Kaj hočem povedat to ,da pazi ko vabiš ,koga omeniš,meni se zdi vljudno da če povabiš več članov ene družine to tudi ustrezno nakažeš. kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti